Αυστρία Ελβετία Ιταλία Ουγγαρία Ρουμανία Τσεχική Δημοκρατία με αυτοκινουμενο βενετια βουδαπεστη πραγα βιεννη κοστανζα ζυριχη κομο φλωρεντια

nickolasbab

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
:clap:καλησπερα σε ολους σκοπευω να κανω αυτο το ταξιδι στις 15 /8/2009 για 20 μερες και θα ηθελα τις αποψεις σας για το αν φθανουν οι μερες η θα πρεπει να κοψω καποια σημεια και ποια νομιζετε να κοψω η ποια προτεινετε σαν σωστη διαδρομη χωρις να ειμαστε ιδιαιτερα στο κυνηγητο
εκτιμω και ευχαριστω για οποια απαντηση. αναμενω.

η διαδρομη που εγω σκεφτομαι ειναι ανκωνα βενετια λουμπλιανα ζαγκεμπ βουδαπεστη μπρατισλαβα βιεννη βρνο πραγα ροζενμπεργκ μοναχο κοστανζα ζυριχη κομο φλωρεντια ανκωνα σπιτι . υπερβαλω??????
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
:clap:καλησπερα σε ολους σκοπευω να κανω αυτο το ταξιδι στις 15 /8/2009 για 20 μερες και θα ηθελα τις αποψεις σας για το αν φθανουν οι μερες η θα πρεπει να κοψω καποια σημεια και ποια νομιζετε να κοψω η ποια προτεινετε σαν σωστη διαδρομη χωρις να ειμαστε ιδιαιτερα στο κυνηγητο
εκτιμω και ευχαριστω για οποια απαντηση. αναμενω.
Κατ' αρχήν πρόσεξε που κάνεις post, είσαι σε λάθος μέρος για αναζήτηση πληροφοριών.

Με το "Κωστάνζα" φαντάζομαι εννοείς τη λίμνη (Bodensee) και όχι την Κωστάνζα της Ρουμανίας..

Νομίζω γίνεται άνετα σε 20 μέρες, αρκεί να είσαι βέβαιος ότι το να προσπερνάς τόσα υπέροχα μέρη είναι ενσυνείδητη επιλογή. Εγώ θα άφηνα Βουδαπέστη, Πράγα, Ιταλία για άλλο ταξίδι, και θα εστίαζα μόνο σε Αυστρία, Ν. Γερμανία & Ελβετία... Δηλαδη θα προσέθετα Σαλτζμπουργκ και περίχορα, Ινσμπουρκ και περιοχή Τυρόλου, Λουκέρνη, Ιντερλάκεν, ΝΑ Ελβετία (Νταβός, Σανκτ Μόριτζ).
 

Koan

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βιλνους-Καουνας-Βαρσωβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινίκή Αμερική - αφρική
μεγάλη διαδρομή .. πες μου απο ποια πολη ξεκινάς για να σου κανω μια πρόταση... επίσης τι προτιμάς ποιο πολή ? καποιες χωρες γραφικές και νεα μελη της Ε.Ε. και στα βαλκάνια πχ ρουμανία , κροατία , τσεχία, σερβία ή ποιο ανεπτυγμένες με διαφορετικά τοπία όπως σουηδία , ελβετια , γαλία?
 

nickolasbab

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
σε ποιο post θα ητανε σωστο να ζητω πληροφοριες ? και επειτα δεν θα ηθελα να αφηω εξω την πραγα και συγνωμη εχω επισης στο προγραμμα innsbruk saltzbug
Κατ' αρχήν πρόσεξε που κάνεις post, είσαι σε λάθος μέρος για αναζήτηση πληροφοριών.

Με το "Κωστάνζα" φαντάζομαι εννοείς τη λίμνη (Bodensee) και όχι την Κωστάνζα της Ρουμανίας..

Νομίζω γίνεται άνετα σε 20 μέρες, αρκεί να είσαι βέβαιος ότι το να προσπερνάς τόσα υπέροχα μέρη είναι ενσυνείδητη επιλογή. Εγώ θα άφηνα Βουδαπέστη, Πράγα, Ιταλία για άλλο ταξίδι, και θα εστίαζα μόνο σε Αυστρία, Ν. Γερμανία & Ελβετία... Δηλαδη θα προσέθετα Σαλτζμπουργκ και περίχορα, Ινσμπουρκ και περιοχή Τυρόλου, Λουκέρνη, Ιντερλάκεν, ΝΑ Ελβετία (Νταβός, Σανκτ Μόριτζ).
 

nickolasbab

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
ξεκινω απο ανκωνα βενετια κλπ. δεν θα ηθελα να αφησω εξω την πραγα και συγνωμη εχω επισης στο προγραμμα innsbruk saltzbug επισης αν ξερει κανεις μονο η ταυτοτητα ειναι οκ? για ολες αυτες τις χωρες η χρειαζομαι καπυ διαβατηριο και τι αλλο χρειαζομαι απο χαρτια merci :p
μεγάλη διαδρομή .. πες μου απο ποια πολη ξεκινάς για να σου κανω μια πρόταση... επίσης τι προτιμάς ποιο πολή ? καποιες χωρες γραφικές και νεα μελη της Ε.Ε. και στα βαλκάνια πχ ρουμανία , κροατία , τσεχία, σερβία ή ποιο ανεπτυγμένες με διαφορετικά τοπία όπως σουηδία , ελβετια , γαλία?
 

nickolasbab

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
σε ποιο post θα ητανε σωστο να ζητω πληροφοριες ? και επειτα δεν θα ηθελα να αφηω εξω την πραγα και συγνωμη εχω επισης στο προγραμμα innsbruk saltzbug
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Καλημέρα!
Νομίζω ότι θα πρέπει να κάνετε περικοπές.
Επίσης αν το όχημα υπερβαίνει τα επιτρεπόμενα όρια δε θα μπορεί να μπει στο κέντρο πολλών από αυτές τις πόλεις, που σημαίνει ότι πρέπει να υπολογίσετε και χρόνο για μετακινήσεις προς το κέντρο των πόλεων.
Πιστεύω ότι όταν κάνεις road trip αξίζει να δίνει κανείς έμφαση στα χωριά, είναι ευκαιρία+ευκολότερο να τα δεις. Οπότε δε συμφωνώ με τόσο μεγάλες αποστάσεις και τόσες πολλές και μεγάλες πόλεις. Οπότε κάντε μια επιλογή μικρότερης περιοχής, ανάλογα με τα γούστα σας και το πού έχετε πάει, κατ'αρχάς.
 

nickolasbab

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
το αυτοκινουμενο ειναι 3.5 τονοι hymer ενιαιο 6.6 μετρα μηκος 3 μετρα υψος ποια ειναι α επιτρεπομενα ορια στις πολεις που μπορω νατο βρω??και αν ξερει κανεις τα διοδια και τα συνορα τι διαφορα απο ενα ι.χ εχουν?? αληθεια υπαρχει κανεις στο forum που ταξιδευει με αυτοκινουμενο??
Καλημέρα!
Νομίζω ότι θα πρέπει να κάνετε περικοπές.
Επίσης αν το όχημα υπερβαίνει τα επιτρεπόμενα όρια δε θα μπορεί να μπει στο κέντρο πολλών από αυτές τις πόλεις, που σημαίνει ότι πρέπει να υπολογίσετε και χρόνο για μετακινήσεις προς το κέντρο των πόλεων.
Πιστεύω ότι όταν κάνεις road trip αξίζει να δίνει κανείς έμφαση στα χωριά, είναι ευκαιρία+ευκολότερο να τα δεις. Οπότε δε συμφωνώ με τόσο μεγάλες αποστάσεις και τόσες πολλές και μεγάλες πόλεις. Οπότε κάντε μια επιλογή μικρότερης περιοχής, ανάλογα με τα γούστα σας και το πού έχετε πάει, κατ'αρχάς.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μια απορία έχω!
Πως κατάφερες και άνοιξες το ίδιο θέμα σε τρία διαφορετικά σημεία του φόρουμ!
Έχω δει το ίδιο μήνυμα εκτός από εδώ και στις Ταξιδιωτικές ιστορίες σε εξέλιξη!
Ακόμα και γκρούπ έφτιαξες με το ερώτημά σου!
Συνέχισε έτσι! Πιστεύω ότι μέχρι το βράδυ θα τα καταφέρεις να καλύψεις όλες τις ενότητες στο φόρουμ!
 

nickolasbab

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
εχεις απολυτο δικαιο φιλε μου και ζητω συγνωμη απο τους administrator αλλα πανω στην αγωνια μου για πληροφοριες μαλλον τωρα στο τελος βρηκα το σωστο σημειο που πρεπει να γραψω καινομιζω πως ειναι εδω. καλα μου την ειπες τωρα δεν μου δινεις και τιποτε συμβουλες??quote=marydim;92699]Μια απορία έχω!
Πως κατάφερες και άνοιξες το ίδιο θέμα σε τρία διαφορετικά σημεία του φόρουμ!
Έχω δει το ίδιο μήνυμα εκτός από εδώ και στις Ταξιδιωτικές ιστορίες σε εξέλιξη!
Ακόμα και γκρούπ έφτιαξες με το ερώτημά σου!
Συνέχισε έτσι! Πιστεύω ότι μέχρι το βράδυ θα τα καταφέρεις να καλύψεις όλες τις ενότητες στο φόρουμ!
[/quote]
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom