νησια με αυτο το κατι..

strudast

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
χαιρετω τους ταξιδευτες τις ταξιδευτριες κτλ..
και μπαινω στο ψητο.
παντα μου αρεσαν διακοπες σε μερη (καλα οχι σε μερη, σε νησια) που εχουν αυτο το κατι το ξεχωριστο..

μερικα παραδειγματα: σαμοθρακη για τις βαθρες κτλ, σαντορινη η καλντερα, κουφονησι για το χρωμα των νερων +ματι του διαβολου , μηλος για τα σεληνιακου τυπου τοπια στο σαρακινικο..
αντιπαρος για το σπηλαιο, συρος για την ιδιαιτερη αρχιτεκτονικη..
ροδος για το καστρο.. λευκαδα- πορτο κατσικι
καταλαβατε ελπιζω που το παω..

αποφρευγω δηλαδη νησια τυπου παρος, μυκονος, θασος, σκιαθος, αναφη, που πανεμορφα ειναι φυσικα και αυτα..αλλα πως να το πω..ειναι απλα ομορφα με παραλιες..

και τωρα το ζητημα μου: σχεδιαζουμε φετος με τη συντροφο μου να παμε για καμπινγκ..και ειμαστε προσανατολισμενοι στις μικρες κυκλαδες..βασικα αναμεσα σε σχοινουσα-ηρακλεια-δονουσα. ποιο απτα τρια πιστευετε οτι θα μας αρεσει περισσοτερο? ποιο εχει αυτο το κατι το συγκλονιστικο? μια τρομερη παραλια..ενα σπηλαιο..ενα μοναδικο πραγμα τελος παντων..

σας ευχαριστω εκ των προτερων!

υγ να πω επισης οτι σκοπευουμε να παμε σεπτεμβρη!
υγ2 εννοειται οτι δεχομαστε και αλλες προτασεις!!

περιμενω με ανυπομονησια τις προτασεις σας!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες.
Αυτό που αναφέρεις είναι καθαρά υποκειμενικός παράγοντας, και νομίζω ότι κάθε προορισμός έχει τα σημεία αναφοράς του αρκεί να τα ψάχνεις σωστά. Καταλαβαίνω πάντως τι λες.
Όσον αφορά τις μικρές Κυκλάδες, μου αρέσουν και τα τρία νησιά που σκέφτεσαι και θα ήταν μια καλή ευκαιρία να τα δεις όλα, αλλά σαν προορισμός κάμπινγκ σίγουρα η Δονούσα είναι το απόλυτο φαβορί και μπορείς να το δεις εύκολα αυτό. Σεπτέμβριο νομίζω γίνεται και το πανηγύρι του νησιού, οπότε και θα έχει αρκετό κόσμο!
 

strudast

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και το καλωσορισμα! σιγουρα ολα τα μερη εχουν κατι αξιολογο..αλλα καποια πως να το κανουμε, εχουν αυτο το -υποκειμενικο μαλλον εχεις λιγο δικιο- κατι παραπανω.
να πχ με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα στην φολεγανδρο που προτεινε ο φιλος, βρηκα την χρυσοσπηλια...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και το καλωσορισμα! σιγουρα ολα τα μερη εχουν κατι αξιολογο..αλλα καποια πως να το κανουμε, εχουν αυτο το -υποκειμενικο μαλλον εχεις λιγο δικιο- κατι παραπανω.
να πχ με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα στην φολεγανδρο που προτεινε ο φιλος, βρηκα την χρυσοσπηλια...
Φίλη είμαι:D
Η Σπηλιά Γεωργίτση είναι επισκέψιμη με σκάφος και πολύ όμορφη, η Χρυσοσπηλιά είναι πιο ψηλά πάνω στα βράχια, δε μπορείς να πας μέσα.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
αν εχετε μεταφορικο τα χανια εχουν πολλα "κατι"
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Κατ αρχήν :welcome:
Αν ξεφύγουμε από τις Κυκλάδες και πάμε λίγο πιο μακρυά στην δική μου ψυχή έχει γραψει η Νίσυρος (στα υπ όψιν για άλλη χρονιά) ;)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Να σου πω πως από τις 3 μικρές Κυκλάδες που αναφέρεις, η Ηρακλεια έχει κ μεγάλο σπήλαιο (εαν βοηθαει σε κατι☺). Επίσης κ η Νίσυρος που ανέφερε η Dina είναι ένα νησί με ένα πολύ δυνατό κάτι -το ηφαίστειο (εμπειρία το περπάτημα στον κρατήρα του ηφαιστείου) κ ταυτόχρονα πολύ γραφική☺
 

strudast

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
ααα το χετε πιασει για τα καλα το νοημα της αναρτησης μου!χαχα ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συμφωνώ απόλυτα για Νίσυρο, πολύ ξεχωριστό νησί πράγματι, πήγα πέρυσι και μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
Λουτρά, ηφαίστειο, απίστευτη χώρα & χωριά!
Επίσης γνωστός προορισμός για ελεύθερο κάμπινγκ -κάτι για το οποίο ενδιαφέρεται ο φίλος- στη παραλία της παχιάς αμμου και λίγο πρίν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom