Μύκονος νησι για συνδυασμο με μυκονο?

Μηνύματα
47
Likes
5
καλησπερα σας!!!! λοιπον με τις προσφατες προσφορες της aegean εκλεισα εισιτηρια 150 ευρω για μενα και τον καλο μου για μυκονο απευθειας απο θεσσαλονικη...ειναι 7 βραδια και παρολο που λατρευω την εναλλακτικη μυκονο το budget ξεφευγει πολυ για οτι θελουμε να κανουμε...οποτε σκεφτηκα 4-5 μερες να φυγουμε σε καποιο απο τα νησια που συνδεονται ακτοπλοικως με μυκονο και στο τελος 2-3 μερες αναλογα με τα οικονομικα να γυρισουμε μυκονο...το νησι που ειδα να ειναι και πιο κοντα και οικονομικο στην μεταφορα ειναι η παρος και απο εκει να περασουμε αντιπαρο...αν καποιος γνωριζει το νησι (και απο διαμονη) ή εχει να μου προτεινει και καποιο αλλο τον ευχαριστω απο τωρα!:)
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
καλησπερα σας!!!! λοιπον με τις προσφατες προσφορες της aegean εκλεισα εισιτηρια 150 ευρω για μενα και τον καλο μου για μυκονο απευθειας απο θεσσαλονικη...ειναι 7 βραδια και παρολο που λατρευω την εναλλακτικη μυκονο το budget ξεφευγει πολυ για οτι θελουμε να κανουμε...οποτε σκεφτηκα 4-5 μερες να φυγουμε σε καποιο απο τα νησια που συνδεονται ακτοπλοικως με μυκονο και στο τελος 2-3 μερες αναλογα με τα οικονομικα να γυρισουμε μυκονο...το νησι που ειδα να ειναι και πιο κοντα και οικονομικο στην μεταφορα ειναι η παρος και απο εκει να περασουμε αντιπαρο...αν καποιος γνωριζει το νησι (και απο διαμονη) ή εχει να μου προτεινει και καποιο αλλο τον ευχαριστω απο τωρα!:)
χαχα, εναλλακτικη η μυκονος? δε θα το'λεγα. Στο θεμα μας, ευκολα μπορειτε να πατε και Ναξο που ειναι ωραια και πιο οικονομικα
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν θέλεις εναλλακτικό νησί με καταπληκτικά χωριά και υπέροχο φαγητό είναι μόλις 50 λεπτά μακριά και είναι η Τήνος... εναλλακτική η Σύρος που έχει μάλλον την ωραιότερη Χώρα στις Κυκλάδες... η Πάρος είναι μια κακή αντιγραφή της Μυκόνου και η Νάξος είναι άλλη μια ώρα πιο μακριά από την Πάρο... αλλά την στιγμή που έχεις στα πόδια σου την Τήνο και την Σύρο ποιος νοιάζεται για τα ρέστα...
 
Μηνύματα
47
Likes
5
καλησπερα και παλι...οταν εννοεω εναλλακτικη την μυκονο εννοω πως σκεφτομαι να περασω εγω τις μερες μου εκει μακρυα απο την πολυκοσμια.γιατι η μυκονος σου προσφερει την δυνατοτητα για πολλες επιλογες αναλογα την διαθεση...πηγα περυσι συρο ανδρο και ο συντροφος μου δεν θελει με τιποτα και φετος μεγαλο νησι...ουτε αυτοκινητο δεν θελει...η παρος θα ειναι μονο το ενδιαμεσο για αντιπαρο..δεν σκεφτομαι να μεινω εκει...για αντιπαρο καμια γνωμη?σας ευχαριστω παντως..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.257
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η Αντίπαρος, αν κι έχω κάμποσα χρόνια να πάω, είναι ένα συμπαθητικό νησάκι με αρκετά καλό κόσμο, γλυκούλα Χώρα, φτηνή και νόστιμη κουζίνα και μπαράκια με ροκ μουσική. Απλά δεν έχει το κάτι που θα την κάνει ξεχωριστή νομίζω. Παραλίες μέτριες. Κι επίσης δεν είναι για πάνω από 3-4 μέρες. Εμείς είχαμε μείνει 5 και με είχε ψιλοκουράσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.100
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom