Βραζιλία Ισημερινός νοτια Αμερικη Ισημερινος ή Βραζιλια-ερωτησεις

gklept

Member
Μηνύματα
11
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικο
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγαρι
καλησπερα.αν και παλιοτερο μελος(διαβαζω τακτικα το σαιτ) πρωτη φορα διατυπωνω αποριες.υπαρχει εμπειρια απο ταξιδια μονο στην Ευρωπη.σε διηπειρωτικα ταξιδια καμια εμπειρια.ενδιαφερομαι για νοτια Αμερικη(παραλιες(οχι τυπου copa cabana)-windsurfing,snorkelling,εθνικα παρκα,τροπικα ζωα ειναι η προτεραιοτητα μας) το Νοεμβριο και οι ερωτησεις μου ειναι

-ισχυει οτι η αναχωρηση για τους παραπανω προορισμους ειναι φθηνοτερη απο Μαδριτη?(στο skyscanner απο Μαδριτη μου βγαζει περιπου 600 ευρω(Κιτο η Ριο)) +125 ευρω
με ryanair για Μαδριτη-Θεσσαλονικη περιπου 725 ευρω/ατομο(χωρις καμια προσφορα)

-χωρις οδηγο και group μπορουμε να τα βγαλουμε περα η ειναι απαραιτητα(την Ευρωπη την εχω γυρισει ολη οδικως οποτε δεν εχω προβλημα στον προσανατολισμο)

-ποια χωρα ειναι φθηνοτερη απο τις δυο για 20 μερες διαμονη με τις προτεραιοτητες μας?

-ασφαλεστερος προορισμος για backpackers (τηρουμενων των αναλογιων με Ευρωπη φυσικα)?

-για backpackers ταξιδι εκτος απο το κοστος εισιτηριων σε φθηνα καταλυματα,φθηνο φαγητο,μονο εισοδους σε μουσεια και εθνικα παρκα ποσο να υπολογιζω δυο ατομα/μερα(πανω απο 100 ευρω?)

-δωματια να κλεισω απο εδω η μπορω να βρισκω ευκολα και εκει(κοιμομαστε οπου βρουμε εκτος απο παγκακια).διοτι εκτος απο τις πρωτες μερες οι επομενοι προορισμοι θα αποφασιζονται στιγμιαια.

συγνωμη για τις πολλες αποριες, αλλα τι να κανουμε πρωτο ταξιδι ειναι αυτο.καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.211
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom