Ουκρανία ξερει κανεις απο ουκρανια

Μηνύματα
25
Likes
1
πολυ καλησπερα σε όλους. σχεδιαζω ενα ταξιδι στην ουκρανια, αλλα δυστυχως είναι η πρωτη φορα που θα παω και δεν ξερω σχεδον τιποτα. θα παω μονο σεβαστουπολη και μαριουπολη λογω λιγων ημερων. μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας σχετικαμε αεροπορικα ή σιδηροδρομο (κοστος και ποσες ωρες) , διαμονη, φαγητο, κοστος γενικότερα, προβλήματα, τι πρεπει να προσεξω, βιζα, κτλ. ευχαριστω εκ των προτερων
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
πολυ καλησπερα σε όλους. σχεδιαζω ενα ταξιδι στην ουκρανια, αλλα δυστυχως είναι η πρωτη φορα που θα παω και δεν ξερω σχεδον τιποτα. θα παω μονο σεβαστουπολη και μαριουπολη λογω λιγων ημερων. μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας σχετικαμε αεροπορικα ή σιδηροδρομο (κοστος και ποσες ωρες) , διαμονη, φαγητο, κοστος γενικότερα, προβλήματα, τι πρεπει να προσεξω, βιζα, κτλ. ευχαριστω εκ των προτερων
Εγώ πήγα με την Turkish. Δεν ξέρω αν πετάει η Aerosvit, ή οι Τσέχικες. Το τρένο δεν το σκέφτηκα καν, γιατί πρέπει να είναι ατέλειωτο το ταξίδι.
Η Ουκρανία δεν έχει υποδομές, οι δρόμοι είναι σε κακή κατάσταση και μόνο στις μεγάλες πόλεις έχει καλά ξενοδοχεία. Στη Σεβαστούπολη έμεινα πολύ λίγο, γιατί η διαμονή μου ήταν στη Γιάλτα. Η Μαριούπολη τώρα, είναι πολύ μέσα, καμία σχέση με Κριμαία.
Σε όλα τα ξενοδοχεία, ακόμα και στα καλύτερα η πορνεία βασιλεύει.
Εγκληματικότητα δεν έχει ιδιαίτερη, θα πρέπει να προσέχεις όπως προσέχεις και στην Αθήνα.
Και αφού πας που πας, να ξέρεις ότι ότι αξίζει είναι το Κίεβο και η Οδησσός.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Θα ήθελα να σας μοιραστώ μια ιστορία! Περνώντας τα σύνορα από Μολδαβία προς Ουκρανία, οι συνοριακοί μας ρώτησαν το θεϊκό «business or pleasure?» Για να μην καρφωθούμε, λέμε business και τους εξηγούμε ότι θέλουμε να αγοράσουμε γη. «που θα μείνετε?», «Zirka hotel» απαντάμε και παρατηρούμε τους συνοριακούς να μειδιούν. Φτάνουμε Οδησσό, πάμε στο Zirka... Γαμ…νας!!
Από την Ουκρανία έχω να συμφωνήσω ότι οι δρόμοι είναι ελεεινοί και η Οδησσός σαν πόλη δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ο αρχιτέκτονας φίλος όμως που πήγαμε μαζί, ξετρελάθηκε. Όλα αυτά όμως πολύ μακριά από το ταξίδι που προετοιμάζεις άρα με κάθε επιφύλαξη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom