πας για σπα και ξε-σπας

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
καλησπέρα,

συγγνώμη αν το θέμα υπάρχει ήδη κάπου αλλά με μία γρήγορη αναζήτηση, δε βρήκα κάτι.

Το Καλοκαίρι τελειώνει και δόξα τω Θεώ, ήταν γεμάτο με νέες εικόνες, μέρη κι ανθρώπους καθώς καταφέραμε να πάμε όχι μόνο σε όσους προορισμούς είχαμε σχεδιάσει αλλά και σε κάποιους που προέκυψαν την τελευταία σχεδόν στιγμή.

Έτσι λοιπόν, στην επόμενη ευκαιρία που θα έχουμε για μία (μικρή έστω) απόδραση, θα θέλαμε να πάμε κάπου... ξεκούραστα!!!

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιες ιδέες (εντός Ελλάδας, αφού θα έχουμε στη διάθεσή μας μόνο 2-3 ημέρες) σχετικά με μασάζ / ιαματικά λουτρά / σπα. Αυτή τη φορά θέλομε απλά να λιώσουμε κάπου :bleh:
 

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
ασχετο, αλλα εκτος ελλαδος θα ηθελα να ξαναβρεθω (χειμωνα αυτη τη φορα) στη βουδαπεστη με χιονια και θερμοκρασιες υπο το μηδεν στις εξωτερικες πισινες των λουτρων..

εντος συνορων εχω την εντυπωση οτι κυριως υπαρχουν στη βορεια ελλαδα.. περιμενε προτασεις απο τους γνωστες..
 

Attachments

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
ασχετο, αλλα εκτος ελλαδος θα ηθελα να ξαναβρεθω (χειμωνα αυτη τη φορα) στη βουδαπεστη με χιονια και θερμοκρασιες υπο το μηδεν στις εξωτερικες πισινες των λουτρων..

εντος συνορων εχω την εντυπωση οτι κυριως υπαρχουν στη βορεια ελλαδα.. περιμενε προτασεις απο τους γνωστες..

Ναι,πήγε μια φίλη μου πέρυσι στη βουδαπέστη και μου έλεγε πόσο υπέροχο ήταν να κάνεις μπάνιο και γυρω σου να έχει χιόνια... Δυστυχώς όμως, λόγω έλλειψης χρόνου,θα προτιμήσουμε τα πάτρια εδάφη. Τα Χριστούγεννα που θα έχουμε περισσότερο χρόνο, φαντάζομαι ότι οι τιμές θα είναι υψηλές.. Έχω ακούσει ότι στη Βουλγαρία έχει πολλά ξενοδοχεία με σπα κι οικονομικές τιμές. Υπάρχει λοιπόν κι αυτό στο μυαλό μας.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η χωρα μας εχει δεκαδες θερμες πηγες σε καθε γωνια της.θαυματουργη λασποθεραπεια στην πυκρολιμνη,μιση ωρα απ'τη θεσσαλονικη.αλλα σε ολιγον πρωτογονες συνθηκες.
Λουτρα με θειουχο νερο οπου επισης κανουν θαυματα τοσο σε αρθριτικα προβληματα οσο και σε καλωπιστικα επιπεδα. πχ καθε φορα που παω ολο και καποιος θα με ρωτησει αν εχω κανει μποτοξ.Αυτα βρισκονται στην αγια παρασκευη στη χαλκιδικη,ειναι ανοιχτα ολο το χρονο και ειναι οργανωμενα
Για απλο ιαματικο νερο τα πιο γνωστα και οργανωμενα ειναι τα Ποζαρ,σε πανεμορφη τοποθεσια,τα λουτρα στο αγγιστρο Σερρων,στα συνορα με Βουλγαρια,τα λουτρα Ν.Απολλωνιας με διαφορα προγραμματα σπα και τελος τα ακρως νεανικα λουτρα του Λαγκαδα,με τεραστια ποικιλια σε μασαζπεριποιησεις κλπ.Αυτα για βορεια Ελλαδα.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
δεν ξέρω αν εννοείς κάτι τέτοιο, ρίξε μια ματιά εδώ Voras Resort Hotel & Spa

Ναι,ακριβώς αυτό εννοώ και το ξενοδοχείο που μου προτείνεις είναι πολύ καλό από ό,τι είδα. Απλά, επειδή μένουμε στην Πάτρα, ενδιαφερόμαστε πρώτα για κάτι πιο κοντινό. Διαπιστώνω όμως ότι αυτό που ψάχνουμε, υπάρζει κυρίως στη βόρεια ελλάδα, άρα μας βλέπω να ανηφορίζουμε! :lol:
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
Η χωρα μας εχει δεκαδες θερμες πηγες σε καθε γωνια της.θαυματουργη λασποθεραπεια στην πυκρολιμνη,μιση ωρα απ'τη θεσσαλονικη.αλλα σε ολιγον πρωτογονες συνθηκες.
Λουτρα με θειουχο νερο οπου επισης κανουν θαυματα τοσο σε αρθριτικα προβληματα οσο και σε καλωπιστικα επιπεδα. πχ καθε φορα που παω ολο και καποιος θα με ρωτησει αν εχω κανει μποτοξ.Αυτα βρισκονται στην αγια παρασκευη στη χαλκιδικη,ειναι ανοιχτα ολο το χρονο και ειναι οργανωμενα
Για απλο ιαματικο νερο τα πιο γνωστα και οργανωμενα ειναι τα Ποζαρ,σε πανεμορφη τοποθεσια,τα λουτρα στο αγγιστρο Σερρων,στα συνορα με Βουλγαρια,τα λουτρα Ν.Απολλωνιας με διαφορα προγραμματα σπα και τελος τα ακρως νεανικα λουτρα του Λαγκαδα,με τεραστια ποικιλια σε μασαζπεριποιησεις κλπ.Αυτα για βορεια Ελλαδα.
σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου!!!! επειδή μένουμε στην πάτρα, κοιτάμε για κάτι πιο κοντά μας. Αν όμως δε βρούμε κάτι ενδιαφέρον, θα στραφούμε προς βόρεια ελλάδα και θα μελετήσουμε τις πολύ χρήσιμες προτάσεις όλων σας!!!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
από Πάτρα ίσως να μην σας βολέψει, αλλά αν τελικά ανεβείτε, το προτείνω ανεπιφύλακτα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τι λες για Αιδηψο? Θερμε Συλλα Σπα?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ειναι καταπληκτικο.Εχει παρει παρα πολλα βραβεια και κανει και καποιες προσφορες. Παρε τηλ. για να σου πουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom