Κίνα πεκίνο - σαγκαη εκδρομη αυθημερον

annabaloo

Member
Μηνύματα
59
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
μυκονος
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Κούβα!!
τον Μάρτιο θα πάμε 9 μέρες στο Πεκίνο. σήμερα βρήκα αεροπορικα εισητήρια για αυθημερόν εκδρομή στη Σαγκάη με 88€ το άτομο. αξίζει να το τολμήσω, ή θα είναι σκέτη ταλαιπωρία?
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Πρώτα απ' όλα δες τις ώρες των πτήσεων. Σκέψου ότι θες τουλάχιστον 2 ώρες για κάθε αεροδρόμιο (μετάβαση-screening). Το PEK-PVG είναι 2 ώρες πτήση, οπότε 4 ώρες στον αέρα και άλλες 4 στο έδαφος με τα πηγαινε - έλα, 8 ώρες. Οπότε δες ποιος είναι ο καθαρός χρόνος στη Σαγκάη. Γνώμη μου, θυσίασε ένα βραδυ στο Πεκίνο για ένα βραδυ στη Σαγκάη.
 

annabaloo

Member
Μηνύματα
59
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
μυκονος
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Κούβα!!
δυστυχώς έχω κλείσει το ξενοδοχείο για όλα τα βράδια στο πεκίνο καθώς τα εισητήρια για σαγκάη έκαναν 145€ το άτομο τις προηγούμενες μέρες..όντως ο χρόνος δεν θα είναι πολύς εκεί αλλά το σκέφτομαι ακομα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ποσος χρονος σου μενει καθαρος στη Σαγκαη; Υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα να μεινεις ενα βραδυ εκει εστω και αν εχεις κλεισει και στο Πεκινο;Αν ναι, αξιζει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν θες να πας κάπου αεροπορική ημερήσια, πήγαινε καλύτερα Xi'An (terracotta army κλπ).
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Προσωπικά δεν μου είπε τίποτα η Σανγκάη. Θα συμφωνήσω με το προλαλήσαντα για Xi'an
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΟΡΝΕΟ
τον Μάρτιο θα πάμε 9 μέρες στο Πεκίνο. σήμερα βρήκα αεροπορικα εισητήρια για αυθημερόν εκδρομή στη Σαγκάη με 88€ το άτομο. αξίζει να το τολμήσω, ή θα είναι σκέτη ταλαιπωρία?
Να πας.Αξιζει ο Πηλινος στρατος.Χρειαζεται ομως 1 διαν/ση στην ΧΙΑΝ,αλλως ειναι ταλαιπωρια.-Εναλακτικη λυση τραινο με κουκετες βραδυνο,κανει 11,5 ωρες αλλα κοιμασαι.Κοστος περιπου 80 ευρω one way.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom