Περού Αεροπορικά εισιτήρια για Περού?

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ε και αυτά είναι μικρότερα ή μεγαλύτερα, χειρότερα ή καλύτερα; Άσε που της KLM τα 777 είναι και πιο στενά.
Μωρέ μια χαρά αεροπλανάκια είναι όλα!
Αλλά αν έχεις έστω και 10 εκατοστά περισσότερο περιθώριο μπροστά στα πόδια είναι κάπως καλύτερα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Χαλια. Εκει υπολογιζεις το πέρασμα απο ΗΠΑ. Δηλ εστα η βιζα, ουρες κλπ. Συν τα παλιοτερα αεροσκάφη... Οι χειροτερες επιλογες αεροπορικης ειναι American,
Υπερβολές. Εμείς με American πήγαμε. 5 ή 6 διαφορετικά σκέλη με ΑΑ. Το legroom δεν είναι χειρότερο της Lufthansa ή της Turkish όπως και το φαγητό ή το IFE, οι συνοδοί εξυπηρετικοί όσο περισσότερο μπορούν (εμάς μας έκαναν free upgrade σε premium για να κερδίσουμε χρόνο σε transfer με στενό χρονικό περιθώριο). Ουρές στην είσοδο στις ΗΠΑ, ναι, αλλά πολλές, καμμιά εικοσαριά, τελειώνεις σ' ένα δεκάλεπτο - φτάνει να μην κάνεις τον έξυπνο. Το ΕΣΤΑ έχει ένα κόστος, ΟΚ, αλλά το υπολογίζεις μέσα σ'όλα. Άσε που - αν το βγάλεις - μπορείς να πας και άλλο ταξίδι στις ΗΠΑ μέσα σ'ένα χρόνο.

Από τους μικρότερους χρόνους αναμονής στις ανταποκρίσεις και με κόστος τουλάχιστον 300 ευρώ λιγότερα κατ'άτομο (με όλα υπολογισμένα) δεν έμπαινε καν θέμα άλλης επιλογής.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
καλα ναι αν η διαφορα ηταν 300 ευρω δεν θα το συζητουσα ουτε εγω, το ποσο ειναι μεγαλο.

με τα τωρινα δεδομενα δεν υπαρχει σημαντικη διαφορα σε τιμη αναμεσα σε aa και avianca. τωρα 10-30 ευρω δεν το θεωρω διαφορα. ουτε σε ωρες πτησεων, ανταποκρισεων υπαρχει σημαντικη διαφορα. οι συνολικες ωρες πτησης-ανταποκρισης ειναι ακριβως οι ιδιες.

οποτε αν επιλεξω το πλαν της μαδριτης το μονο που εχω να συγκρινω ειναι οι δυο αεροπορικες και οι ωρες που ξεκινανε απο/φτανουν σε μαδριτη
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Aναφερομουν σαφως σε ισοτιμα εισητηρια. Ειναι τρελο λοιπον για μενα να επιλεξει κάποιος να παει μεσω ΗΠΑ. Αλλα κι αν το κανει θα εχει κονε με Λιμα με παμπαλαια 757,767 που απεχουν παρασαγγας απο τα ευρωπαικα στανταρντς των Turkish, LH μια που τις ειπες. Υποψη οτι δεν βρηκα πτηση Αμερικαν αλλα με μεταλλο της Iberia για 9/18. Σιγουρα το δινει για Λιμα σε αυτητην τιμη?
 
Last edited:

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ναι iberia ειναι, αλλα να φανταστω δεν αλλαξε η γνωμη σου
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ναι iberia ειναι, αλλα να φανταστω δεν αλλαξε η γνωμη σου
Γιατι να αλλαζε? Αλλαξε η Iberia? Όχι.. Οταν κ αν αλλαξει θα την προτιμησω παλι. Ως τοτε στην ιδια τιμη βεβαια προτίμησε Avianca. Κ καλυτερο αεροσκαφος ειπαμε.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
επανηλθα, μαλλον αγκιστρι θα παω γαμηλιο :haha::haha: (σε αλλα νεα ουτε δημαρχειο εχω κλεισει, οποτε μαλλον θα ειναι σκετο ταξιδι και οχι γαμηλιο)
ηρθα να σας πω τα χαλια μου βασικα :bleh:

που λεεεετε εκλεισα αθηνα μαδριτη με iberia (ουδεν σχολιο απο τον προλαλησαντα παρακαλω :icon_redface:) πρωινη πτηση σαββατο 4,50 και φτανουμε μαδριτη γυρω στις 8 περιπου, την ιδια μερα γυρω στις 2 το μεσημερι απο μαδριτη παμε λιμα με avianca, η σταση στην μαδριτη τελος παντων ειναι γυρω στις 7 ωρες, η τιμη για 2 ατομα ειναι γυρω στα 200 το ατομο (+600 το ατομο μαδριτη-λιμα).
οκ λεω 7 ωριτσες και αναγκαστικη προσγειωση να γινει γκουχου γκουχου θα προλαβουμε! και ερχεται το μειλ, αααααχ αυτο το μειλ. αλλαγη ωρας λεει. 9 το βραδυ λεει πεταμε απο αθηνα για μαδριτη, δηλαδη ακυρωθηκε η πτηση μας. παιρνουμε την ιμπερια, δεν υπαρχει αλλη πτηση, μας λενε δωρεαν ακυρωση και τους ρωταμε αν ακυρωσουμε μονο το αθηνα-μαδριτη και οχι την επιστροφη ποσα θα παρουμε και κανεις δεν ξερει να μας πει, λεει θα μαθουμε μερες μετα. οποτε ακυρωνουμε συνολικα την πτηση.

ψαχνοντας αλλα εισιτηρια το μονο που βολευει ειναι aegean απο παρασκευη βραδυ (αρα επιπλεον ξενοδοχειο) το οποιο παει στα 700 ευρω τα δυο ατομα (κλαμαααα) και μπαινοντας σημερα να ματαξανατσεκαρω τιμες, βλεπω την αρχικη πτηση της ιμπερια, ενω εχουν πλεον περασει 2-3 εβδομαδες και οπως καταλαβαινετε μου γυρναει το ματι.

τι θα κανατε την θεση μου οεο;;;
α. θα κλεινατε αθηνα-μαδριτη 350 ευρω το ατομο, καθως πρεπει να ειστε συγκεκριμενη μερα και ωρα μαδριτη;
β. θα κλεινατε ξανα ιμπερια με κινδυνο να ξαναμαλακιστουν (με το συμπαθειο);
γ. θα καθοσασταν στα αβγουλακια σας αναμενοντας να συμβει κανα θαυμα;
δ. θα πηγαινατε αγκιστρι για χαλαρωση και μπανακια;
ε. θα παιρνατε αδεια μερικες μερουλες πριν και μετα για να φτασετε σιγουρα και με ασφαλεια οδικως μαδριτη;

υγ. να με συγχωρειτε που παραληρω, το ξερω οτι επαιξα και εχασα. προσπαθω να το δω και με χιουμορ γιατι λεω ελα μια φορα (λεμε τωρα) πας γαμηλιο περου, εεεε παντρευεσαι ηθελα να πω :D
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
τι θα κανατε την θεση μου οεο;;;
α. θα κλεινατε αθηνα-μαδριτη 350 ευρω το ατομο, καθως πρεπει να ειστε συγκεκριμενη μερα και ωρα μαδριτη;
β. θα κλεινατε ξανα ιμπερια με κινδυνο να ξαναμαλακιστουν (με το συμπαθειο);
γ. θα καθοσασταν στα αβγουλακια σας αναμενοντας να συμβει κανα θαυμα;
δ. θα πηγαινατε αγκιστρι για χαλαρωση και μπανακια;
ε. θα παιρνατε αδεια μερικες μερουλες πριν και μετα για να φτασετε σιγουρα και με ασφαλεια οδικως μαδριτη;
Αν θυμάμαι καλά το ταξίδι είναι για τον Σεπτέμβριο, σωστά;
α. Όχι, θα περίμενα για κάποια προσφορά, γιατί έχεις ακόμα πολύ καιρό μπροστά σου, έστω και με γαμήλιες προετοιμασίες στο κεφάλι.
β. Οχι
γ. Δες α.
δ. Αυτό θα το έκανα σίγουρα!!!
ε. Το παρατραβάς με το άγχος!

:):):) Το Περού σε περιμένει, έτσι μου είπε! :):):)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ε. Το παρατραβάς με το άγχος!

:):):) Το Περού σε περιμένει, έτσι μου είπε! :):):)
ασε με το ζορι κραταμε τον γαμπρο, στο τελος θα παω περου μονη :haha:

αναμενω λεπτομερειες!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
ζ. Κλείσε από Ελλάδα για Βρυξέλλες ή Γερμανία ή αλλού και από εκεί για Μαδρίτη. Νομίζω μπορείτε να το πετύχετε σε καλή τιμή. Και αν παιχτεί πάλι ακύρωση σε πτήση βαράτε και μια ακύρωση το γάμο γιατί προφανώς δεν είναι γραφτό να γίνει :haha:. (Αστειεύομαι για το δεύτερο σκέλος βεβαίως βεβαίως αλλά το πρώτο δεν ξέρω, εγώ αυτό θα έκανα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom