Μαυρίκιος πληροφοριες για ΝΤΟΥΜΠΑΙ - ΜΑΥΡΙΚΙΟ

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαυρίκιος
Καλη Χρονια παιδια να εχουμε,με υγεια, ευτυχια και πολλα πολλα ταξίδια!
Οποιος ξερει και μπορει ας μου δωσει τα φωτα του. Θελουμε φετος να παμε Ντουμπαι κ Μαυρικιο. Απορίες :
για 2 νυχτες Ντουμπαι κ 3 νυχτες Μαυρικιο, χωρις πρακτορείο, σε καλο ξενοδοχείο (απαραιτητα πισίνα) οχι κατ΄αναγκην πολυτελές, ποσα πιστευετε οτι θα κοστισει κατ΄ατομο? γνωστη μου πηγε οπως σας περιγραφω με πρακτορείο, μηνα Ιουνιο κ της κοστισε 1500 το ατομο. Εχει παει καποιος απο εσας καποια εποχη που ειναι πιο φθηνά? ποτε ειναι πιο φθηνα αλλά και να μην βρεχει? συγνωμη αν σας κουρασα, περιμενω απαντησεις.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
τι ταξίδι ειναι τούτο πάλι????
πρώτη φορά το ακούω!:xmas_rolleyes:
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Καλη εποχη ειναι τωρα για Ντουμπαι (η ζεστη ειναι υποφερτη) όμως ο καιρος δεν απολυτως καλοκαιρινος (εχει λιγο ψυχρα το βραδυ) αν σκεφτεσαι τη θαλασσα (Τζουμειρα). Αν σκεφτεσαι τα ψωνια (Ντειρα) που αν δεν εχεις ξαναπαει θα ανακαλυψεις οτι εκτος απο χρυσομ, κοσμηματα και ακριβα ρολογια η Ελλαδα ειναι λιγο φθηνοτερη. Αν πας για ψωνια οι 2 ημερες ειναι αρκετες.

Οσο για τον Μαυρικιο, εκει ειναι τωρα καλοκαιρι με οτι "εξωτικες διακοπες" εχεις στο νου σου. Ομως να εχεις υποψη οτι ειναι επισης και η εποχη που εχει βροχες κυριως στα Βορεια και δυνατους ανεμους στα ΝΑ. Παντως για 3 ημερες μονο δε θα συμφωνουσα - θελεις περισσοτερες.

Αν ψαξεις στα ψακτηρια βρισκεις πολυ φτηνοτερα απο 1500 Ευρω.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Επειδή έχω πάει και στα δύο και ειδικά στον Μαυρίκιο που πήγα Ιούνιο θα σε συμβούλευα να μην πας τέτοια εποχή. Έχει κρύο η θάλασσα είναι πάγος και βρέχει αρκετούτσικα. Η καλύτερη εποχή για να πας είναι τώρα ως τέλος Μαρτίου. Πάντως 3 μέρες στο Μαυρίκιο είναι λίγες και είναι κρίμα να θες ξενοδοχείο με πισίνα όταν το νησί έχει απίστευτες παραλίες..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ντροπη Ρενατα :xmas_redface:
αφου ειναι τα αγαπημενα σου μερη αυτα :xmas_lol:
Μα ρέ kiki εχω δίκιο..τι ταξίδι είναι αυτό?
2+3 μέρες πατήσια -γλυφάδα?:xmas_mrgreen:πανάθεμά με και φτάνουν...
τώρα η αλήθεια είναι οτι ειναι και τα αγαπημένα μου..αλλα ζηλεύω για αυτό τα λέω..:xmas_twisted:
χρονια καλά κούκλα μου!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
και 3 μερες και πισινα????πηγαινε στη ελουντα καλυτερα να σου ρθει και στα μισα λεφτα
 

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαυρίκιος
Επειδή έχω πάει και στα δύο και ειδικά στον Μαυρίκιο που πήγα Ιούνιο θα σε συμβούλευα να μην πας τέτοια εποχή. Έχει κρύο η θάλασσα είναι πάγος και βρέχει αρκετούτσικα. Η καλύτερη εποχή για να πας είναι τώρα ως τέλος Μαρτίου. Πάντως 3 μέρες στο Μαυρίκιο είναι λίγες και είναι κρίμα να θες ξενοδοχείο με πισίνα όταν το νησί έχει απίστευτες παραλίες..
ρε παιδια λεω για 3 ημερες για να μας ερθει πιο φθηνα, γι΄αυτο!
εσυ πηγες με πρακτορειο ή μεμονωμενα? ποσο σου κοστισε το ολο πραγμα ? ελλαδα - ντουμπαι- μαυρικιος? απο γεναρη ως μαρτη δηλαδη ειναι καλοκαιρι εκει? και στο ντουμπαι?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ρε παιδια λεω για 3 ημερες για να μας ερθει πιο φθηνα, γι΄αυτο!
εσυ πηγες με πρακτορειο ή μεμονωμενα? ποσο σου κοστισε το ολο πραγμα ? ελλαδα - ντουμπαι- μαυρικιος? απο γεναρη ως μαρτη δηλαδη ειναι καλοκαιρι εκει? και στο ντουμπαι?
Εfoul κατάλαβες ποιο είναι το θέμα?? ο χρόνος!
μόνο οι αεροσυνοδοί το κάνουν αυτό,επειδή ειναι η δουλειά τους...
βάλε κάτω τον χάρτη,δές τις αποστάσεις,ρώτησε πόσες ώρες είναι για εκεί,τι ώρα φτάνουν τα αεροπλάνα,τι ώρα αναχωρούν,λογάριασε και την διαφορά της ώρας που μπορεί να είναι και μισή μέρα στην τελική,και μετά θα δείς οτι δεν γίνεται!!:xmas_wink:
δηλαδή πάς αλλα τι να το κάνεις...αυτό το ταξίδι για να γίνει σωστά θέλει 15 μέρες. τα πήγαινε έλα ειναι 3 ολόκληρες μέρες ...μέχρι να συνέλθεις πρέπει να φύγεις...δεν είναι κρίμα???:xmas_confused:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
ρε παιδια λεω για 3 ημερες για να μας ερθει πιο φθηνα, γι΄αυτο!
εσυ πηγες με πρακτορειο ή μεμονωμενα? ποσο σου κοστισε το ολο πραγμα ? ελλαδα - ντουμπαι- μαυρικιος? απο γεναρη ως μαρτη δηλαδη ειναι καλοκαιρι εκει? και στο ντουμπαι?

Ελλάδα Ντουμπάι Μαυρίκιος μου κόστισε πριν 2,5 χρόνια 800Ε το άτομο περίπου από Θεσ/νίκη όμως. Πήγαμε μεμονωμένα δεν χρειάζεται πρακτορείο είναι πανεύκολο ταξίδι. Στον Μαυρίκιο νοικιάζεις και ένα ταξί όλη μέρα και σε γυρνάει παντού. Η καλύτερη εποχή πάντως είναι τώρα μέχρι τέλος Απρίλη βαριά βαριά.. Ξενοδοχείο πάντως βρίσκεις και με 60Ε τη βραδιά δίκλινο αν δεν θες τρελλή χλιδή..
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Photography trip
Πρόπερσι είχαμε πάει ατομικά 4 διανυκτ. Ντουμπάι και 5 ( ή 6, δε θυμάμαι) διανυκτ. Μαυρίκιο και μας είχε κοστίσει περίπου 1500 ευρώ με αεροπορικά και ξενοδοχεία με ημιδιατροφή μια χαρά. Η καλύτερη εποχή είναι μέχρι Μάρτιο, αν φυσικά δεν σου "κάτσει" κυκλώνας (από τέλη Δεκέμβρη μέχρι Μάρτη είναι το καλοκαίρι τους αλλά και περίοδος κυκλώνων στην περιοχή). Το να πας ΜΟΝΟ για 3 διανυκτ. Μαυρίκιο δεν έχει νόημα, μέχρι να πας θα πρέπει να φύγεις. Ψάξτο λίγο καλύτερα, υπάρχουν πάρα πολλά ατομικά πακέτα σε πρακτορεία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom