Ικαρία πληροφοριες για ικαρια?

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
γεια σας παιδια! σκεφτομαστε με την παρεα μου το καλοκαιρι να παμε ικαρια. ειμαστε 5 κοριτσια γυρω στα 21 ολες! δεν εχουμε μεταφορικο μεσο κ επισης δεν ξερουμε σχεδον τιποτα για το νησι παρα μονο οτι εχει πολυ ωραιο κ χαλαρο κλιμα...πού να μεινουμε? εννοω ποια περιοχη του νησιου εχει την περισσοτερη νεολαια κ κοσμο καθως και τις πιο βολικες συγκοινωνιες καθως δεν οδηγουμε? ο κοσμος τι ηλικιας ειναι κυριως? απεχθανομαστε την καφριλα ομως θελουμε να εχει νεολαια! επισης, αξιζει να παμε αν δεν εχουμε μεταφορικο μεσο ή πιστευετε θα ταλαιπωρηθουμε? γιατι στο τραπεζι εχει πεσει κ η ιδεα της μηλου και δεν ξερουμε τι να επιλεξουμε! ευχαριστουμε πολυ!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

coco_

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.793
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Κοίτα τωρα αυτό το δεν μας αρέσει η καφρίλα δεν ξέρω τι ακριβως εννοείς.
Αν θέλετε μπαρακια, κλαμπάκια κλπ η Ικαρία δεν είναι ενδεδειγμενη (ούτε και η Μήλος νομίζω).
Διάβασε τα θέματα που σου πρότεινε η Ιταλίτσα και θα μπείς στο κλίμα του νησιού.
Επιγραμματικά πάντως, η νεολαία μαζεύεται στην περιοχή του Αρμενιστη και τριγυρω (Να, Χριστό στις Ράχες κλπ), δεν έχει τρεντυ τουρισμό και η διασκέδαση είναι είτε τυπου χαλαρά μπαράκια ή πανηγύρια. Ο κόσμος είναι λίγο πολύ χυμα.
Εμένα μου άρεσε πολύ και είμασταν ζευγάρι, αν είστε και μεγαλυτερη παρέα (θα γνωρισετε και εκεί κόσμο) ακόμα καλύτερο.
Το μεταφορικό είναι ένα θεματάκι, συγκοινωνίες δεν θυμαμαι πάντως δεν ήταν και ιδιατερα βολικες), παίζει το ωτοστοπ αλλά δεν ξερω κατα πόσο μπορείτε να βασίσετε τις διακοπές σας σε αυτό.
Αν μείνετε Αρμενιστη πχ μπορείτε ναπηγαινετε στις κοντινες παραλίες και με τα πόδια (αν αντεχετε το περπάτημα) αλλά το βραδυ τα πανηγυρια είναι συνηθως μακρυα σε χωρια.
Σε ό,τι αλλο μπορώ να βοηθήσω ρώτα με.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.691
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom