Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

Μηνύματα
13
Likes
2
Κανεις δε σας ειπε ασχετους ο καθενας εχει τη γνωμη του..εγω παντος διαβασα οτι το σεπτεμβρη εχει περιπου 30 με 35 βαθμους και δε πεφτει κατα 1 βαθμο..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Η ώρα η καλή. Εγώ δεν θα πήγαινα στο Ντουμπάι(τι πρωτότυπο για εδώ μέσα), αλλά για αυτό που ρωτάς - αν δηλαδή να μοιράζατε τις μέρες- ναι εμένα η γνώμη μου είναι να τις μοιράσετε. Αφού θα πάτε που θα πάτε Ντουμπάι, μην μείνετε και πολλές μέρες τουλάχιστον.

Καλά να περάσετε. Εφόσον έχεις αποφασίσει να πάτε με γκρουπ ,γνώμη μου, να διαλέξεις πρακτορείο που πάει και κάπου αλλού.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
http://m.accuweather.com/el/ae/dubai/323091/september-weather/323091

Εδώ μιλά για 38 μέ 41 βαθμούς για ολόκληρο τον Σεπτεμβρίο.

Αλλα εσυ μαλλον θα εχεις πιο αξιοπιστες πηγές.
Οποτε η γνωμη μας περιττεύει.
Για υγρασία ασε καλυτερα. Πάλι θα έχεις τις πηγές σου
Βεβαια αν εσυ πηγαίνεις απο τό ενα mall στο αλλο μέ ταξι δεν εχεις προβλημα.

Α και επειδή εισαι νεα και μελλονυμφη.
Να ξέρεις απαγορεύεται να φιλήσεις δημόσια τον αντρα σου.
Κινδυνεύεις μέ φυλάκιση ή πρόστιμο.

Καλό γαμήλιο ταξιδι λοιπον.
 
Μηνύματα
13
Likes
2
Μην ανχωνεσαι και θα ειναι πολυ καλο το το ταξιδι ..!!ξερω πως να περναω καλα! Κ ευχαριστω για τα ωραια σ λογια..πολυ χρησιμα..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Αγαπητή κατερίνα πόσταρες σε ένα ταξιδιωτικό φορουμ αναζητώντας πληροφορίες. Άπαντες σου λέμε ότι δεν είναι η κατάλληλη εποχή για το Ντουμπάι περαν των άλλων δισταγμων που εκφράζουμε για τον προορισμο.
Εσύ μας απαντάς ότι από αλλού έχεις πληροφορηθεί ότι όλα είναι ιδανικά τόσο
για τον καιρό όσο και για το μέρος.
Οπότε δεν χρειάζεσαι πληροφορίες από εμάς.
Καλό ταξίδι και πάλι και αναμένουμε την ταξιδιωτική ιστορία σου.

Για την άλλη πληροφορία μπορείς να αναζητήσεις την βασιμοτητα της στο in.gr και το bbc.com.

Τέλος για εμένα.
 

Romantikos

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Καλημέρα σας φίλοι μου...έχω κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχεία στο Ντουμπάι για 5 βράδια..θα ήθελα πληροφορίες για φαγητό αξιοθέατα και ότι άλλο πιστεύετε ότι αξίζει σ αυτό το μέρος!!!
 

katerina21

Member
Μηνύματα
40
Likes
26
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλημέρα σας φίλοι μου...έχω κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχεία στο Ντουμπάι για 5 βράδια..θα ήθελα πληροφορίες για φαγητό αξιοθέατα και ότι άλλο πιστεύετε ότι αξίζει σ αυτό το μέρος!!!
Αγαπητέ να παρεις το μαγιο σου και να πας στο water park λιγο εξω απ την πολη αν σου αρέσουν τα παιχνίδια με το νερο. Εχει και μεγαλη παραλια μεσα στην πολη. Εχει μεγαλα εμπορικα που χανεσαι. Για παζαρια στο κεντρο της πολης (φθηνα ηλεκτρονικα, μπαχαρικα, χρυσος). Αξιζει μια βολτα με 4Χ4 στους αμμολοφους κ μετα φαγητο και αργιλες κατω απο τεντα στη μεση της ερημου συνοδεια χορευτριας της κοιλιας (υπαρχουν οργανωμενα πρακτορεια για αυτη την εκδρομουλα). Βολτα με καμηλα. Επισης μια βραδινη βολτα με φαγητο εν πλω. Αλκοολ απαγορευεται, ζεστη αρκετη αλλα ολα κλιματιζονται. Αξιοθεατα δεν εχει ενα μουσειο θυμαμαι με μια βαλσαμωμενη καμηλα χαχαχα. Μπουρτζ αλα ραμπ επρεπε να κλεισουμε τραπεζι, δεν το ξεραμε, δεν πηγαμε. Νερακι μονο εμφιαλωμενο. Ολα υπερμεγεθη!!! Ειχα παει πριν 12 χρονια. Σιγουρα θα εχει αναπτυχθει κ θα δεις κι αλλα που εγω δεν ειδα. Καλα να περασεις.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλημέρα σας φίλοι μου...έχω κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχεία στο Ντουμπάι για 5 βράδια..θα ήθελα πληροφορίες για φαγητό αξιοθέατα και ότι άλλο πιστεύετε ότι αξίζει σ αυτό το μέρος!!!
Απο αξιοθέατα δεν έχει πολλά αν και πιστεύω οι τόσοι πολλοι ουρανοξύστες είναι ενα αξιοθέατο απο μόνο του. Στο κέντρο της πόλης πλεον δεν ειναι τόσο τουριστικά τα πράγματα οπως ήταν παλιά (και σωστά γράφει η katerina21).Αυτο που προσφέρει απλόχερα το Ντουμπαι ειναι το shopping. Εχουν τεράστια εμπορικα. Αν θελεις να ανεβεις στο Burj Khalifa καλο ειναι να αγοράσεις εισιτήριο μέσω ιντερνετ γιατι αν πας και αγοράσεις επι τόπου για εκεινη την ώρα ειναι τετραπλάσια η τιμη. Καλό ειναι να ανέβεις λίγο πριν τη δύση ώστε να το δεις μερα και νυχτα. Αλκοόλ έχει μόνο στα μπαρ των ξενοδοχείων και είναι ακριβο. Μια μπύρα 8-10 ευρω. Αν δεν εχεις κάνει βόλτα σε έρημο τότε να το κάνεις με κάποιο γκρουπ που σιγουρα θα σε προτείνει το ξενοδοχείο σου.Το Wadi waterpark ειναι ωραιο. Στο mall of emirates μπορεις να κανει σκι στα χιονια ενω στο Atlantis μπορεις να κολυμπήσεις με δελφίνια η με φώκιες.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Μόνο το διαβατήριο αρκεί για να ταξιδέψει κάποιος μεμονωμένα???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom