που εχετε πιει το πιο ακριβο μπουκαλακι νερο στον κοσμο?

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
Με βαση το προσφατο μας ταξιδι στο Αμστερνταμ οπου ζησαμε το εξωφρενικο το νερο να ειναι πιο ακριβο απο την μπυρα,θα ηθελα να ακουσω τις εμπειριες των μελων του forum.Χαρακτηριστικα σε ιρλανδικη μπυραρια ενα μπουκαλι νερο των 200ml χρεωθηκε με 3,8 ευρω,ενω σε παρακειμενο καφε μολις...2,5.
 

dpapatsimpas

Member
Μηνύματα
134
Likes
199
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Ιραν
Πραγματικα δεν ξερω τι θεμα εχουν με το νερο,αλλα ακομη και σε super τα 330ml 1,05ευρω
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Έχω να διηγηθώ δύο εμπειρίες:

1) Στο γνωστό εστιατόριο Figlmuller της Βιέννης παραγγείλαμε ένα μπουκαλάκι νερό, το οποίο πληρώσαμε 6 ευρώ. Το χειρότερο είναι πως ο σερβιτόρος έκανε ότι το άνοιξε, όμως ήταν ολοφάνερο (από τη γεύση, τα άλατα κλπ) πως επρόκειτο για νερό βρύσης...

2) Σε μικρό σούπερ μάρκετ της Φλωρεντίας, με ζέστη τέλη Απριλίου, τα μπουκάλια νερού είχαν 1 ευρώ από το ψυγείο και 50 λεπτά τα ίδια εκτός ψυγείου.

:fishing:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Στο Παρίσι 5 ευρω τα 250ml και όχι σε κανένα μαγαζι καλό, επίσης στο ίδιο μαγαζί 9 ευρώ το ποτήρι κοκα κόλα!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Αν και αδυνατώ να θυμηθώ που έχω πιεί το ακριβότερο, όντως σε πολλές χώρες της Ευρώπης είναι αισθητά ακριβότερο από την Ελλάδα. Όσο για αυτό που ελέχθη να είναι πιο ακριβό από την μπύρα, το παρατήρησα και σε κάποια σούπερ μάρκετ της Τσεχίας, όπου κάποιες μπύρες ήταν αρκετά φθηνές.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Δεν θυμαμαι ακριβως τιμη γιατι θολωσα οταν το ειδα,στο αεροδρομιο της Βουδαπεστης που ετσι κι αλλιως ειναι φωτια.
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στο Saint Tropez, σε καφετέρια στο παλιό λιμάνι, Αύγουστος 2013. €7.50 για 500ml (Vittel κιόλας. Ούτε καν Evian...).
Δε θυμάμαι καν τα μέρη στα οποία ΔΕΝ το πλήρωσα. Είμαι σίγουρος ότι έχω δει και υψηλότερες τιμές πάντως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom