Γερμανία Που να μείνω Βερολίνο???

Dimitrios76

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τρόμσε
Εχω κλείσει για Ιουνιο.. Κορονοιο θέλοντος ταξίδι στο Βερολίνο κ εχω τη δυνατότητα να μείνω σε ξενοδοχείο με τις ίδιες τιμές στη Μιτεράν και στο Τσάρλι ποιντ... Στη Μιτεράν έχω ξανά μείνει στην ίδια περιοχη που είναι κοντά στο μουσείο φυσικής ιστορίας... Στο Τσάρλι ποιντ βολευει για ξενοδοχείο.. Πως είναι γενικά η περιοχη το βράδυ;
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
στην ευρυτερη περιοχη του Alexanderplatz νομιζω ειναι ενας ωραιος συνδιασμος για ολα
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπερα σε όλους, θα ταξιδέψουμε οικογενειακώς τον Αυγουστο στο Βερολίνο. Θα ηθελα λοιπον καποιες προτασεις για περιοχες οπου μπορούμε να μείνουμε όπου να έχει νυχτερινη ζωή. Οχι απαραιτητα κλαμπς , αλλα μπρακια,εστιατορια.
Εχω ξαναπαει 2 φορές , την 1η μεναμε στην Kudamm. Το βραδυ ειναι ερημια. Θα πρεπει να "ταξιδευεις". Τη 2η μεναμε διπλα στην East Side Gallery. Θα ελεγα ότι ηταν πιο ενδιαφερον.
Καποια προταση απο τους πιο εμπειρους?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Καλησπερα σε όλους, θα ταξιδέψουμε οικογενειακώς τον Αυγουστο στο Βερολίνο. Θα ηθελα λοιπον καποιες προτασεις για περιοχες οπου μπορούμε να μείνουμε όπου να έχει νυχτερινη ζωή. Οχι απαραιτητα κλαμπς , αλλα μπρακια,εστιατορια.
Εχω ξαναπαει 2 φορές , την 1η μεναμε στην Kudamm. Το βραδυ ειναι ερημια. Θα πρεπει να "ταξιδευεις". Τη 2η μεναμε διπλα στην East Side Gallery. Θα ελεγα ότι ηταν πιο ενδιαφερον.
Καποια προταση απο τους πιο εμπειρους?
' Οτι γράψαμε δύο ποστ παραπάνω Mitte κτλ ισχύουν.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θα ηθελα λοιπον καποιες προτασεις για περιοχες οπου μπορούμε να μείνουμε όπου να έχει νυχτερινη ζωή.
Είχα μείνει στη περιοχή «Friedrichshain» λίγα μέτρα μακριά από την east side gallery που αναφέρεις, με ικανοποιητική νυχτερινή ζωή. Βέβαια όλα αυτά χειμώνα...
Καλή περίπτωση είναι η «Boxhagener Platz» με αρκετά μπαράκια & εστιατόρια λίγο πιο πάνω, με άμεση πρόσβαση σε όλα και απευθείας τρένο προς το αεροδρόμιο. Προς τα κει θα κοιτούσα.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Είχα μείνει στη περιοχή «Friedrichshain» λίγα μέτρα μακριά από την east side gallery που αναφέρεις, με ικανοποιητική νυχτερινή ζωή. Βέβαια όλα αυτά χειμώνα...
Καλή περίπτωση είναι η «Boxhagener Platz» με αρκετά μπαράκια & εστιατόρια λίγο πιο πάνω, με άμεση πρόσβαση σε όλα και απευθείας τρένο προς το αεροδρόμιο. Προς τα κει θα κοιτούσα.
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Θα το ψαξω.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας,

εχω κλείσει αυτό το δωμάτιο.. ποια είναι γνώμη σας για την συγκεκριμένη περιοχή?
Καλησπέρα.
Είσαι σε πολύ κεντρική περιοχή, με όλα τα μέσα διαθέσιμα αλλά και σε απόσταση βολής με τα πόδια από κάποια κεντρικά αξιοθέατα.
Πιθανολογώ όμως ότι θα χρειαστείς τρένο/ταξι/ουμπερ για το βράδυ αν θέλεις να κυκλοφορήσεις. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom