Γερμανία Που να μείνω Βερολίνο???

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πιστευω οτι το συγκεκριμενο ξενοδοχειο, ειναι η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις! Πολυ κοντα στο Νησι των Μουσειων, στον Καθεδρικο Ναο, στο Nikolaiviertel και γενικα πολυ κοντα στα σημαντικοτερα αξιοθεατα της πολης. Το ξενοδοχειο ειναι σχετικα νεοκτιστο, διπλα ακριβως απο το ομοσπονδιακο Υπουργειο Εξωτερικων, με καταπληκτικη διακοσμηση και εξυπηρετηση. Must to do: να δοκιμασεις οπωσδηποτε, το ''μεγαλο'' πρωινο, που σερβιρεται στην αιθουσα του εστιατοριου. Απλα, θεικο!
Το ξενοδοχειο, αξιζει και με το παραπανω, το καθε ευρω που θα δωσεις!
Να προσθεσω οτι κα το εστιατοριο του ειναι πολυ καλο. (Εμεις που γυριζαμε ολη την ημερα ετυχε δυο φορες πτωματα να το χρησιμοποιησουμε, γιατι ειμασταν πολυ κουρασμενοι για να βγουμε). Μας αρεσε πολυ!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι, έμεινα εκεί το 2008 και ήταν φανταστικό. Αν ξαναπάω θα κοιτάξω πρώτα για εκεί.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
παιδια να ρωτησω κατι, εγω εκλεισα να μεινω στο Park Inn στην Alexanderplatz. ειναι καλο??γνωριζει κανεις??
Μια χαρά είναι! Έμεινα για 5 νύχτες το Νοέμβριο. Ακόμα και αν στην τιμή που έκλεισες δεν περιλαμβάνεται το πρωινό, πρέπει κατά τη γνώμη μου να το δοκιμάσεις για τουλάχιστιν μια φορά! Να έχεις υπόψη σου ότι πληρώνεις με το που κάνεις check in και σου κρατάνε και ένα έξτρα ποσό το οποίο σου επιστρέφουν σε μετρητά μόλις κάνεις check out.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Εγω παλι θα προτεινω το Berlin Hotels | ARCOTEL John F Hotel in Berlin | Official Website
στην πρωτη παραλληλο της Unter den Linden, πας με τα ποδια στο Νησι των Μουσειων και η σταση του μετρο (γραμμη U2) στα δυο βηματα!
Συμπτωματικά θα ειμαι και εγω Βερολίνο αρχές Μαρτίου και έκλεισα στο παραπάνω διαβάζοντας και την ιστορία σου.

Φυσικά αν δεν μείνω ικανοποιημένος,θα σου ζητήσω τα ρέστα..:lol:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Ωχ αμαν! Ελπιζω να σταθει στο υψος του!:lol:
Με το ξενοδοχείο θα τα βολέψουμε λιγο-πολυ:lol:

Το σοβαρό ειναι πως θα χωρέσει το Βερολίνο σε 2 1/2 μέρες,και πρώτη φορά μάλιστα.Κόβω-ράβω την ιστορία σου(και κάποιες άλλες πληροφορίες που μάζεψα),να δουμε που θα καταλήξω...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν έχει νόημα να προσπαθείς, γιαυτό τουλάχιστον απόλαυσε αυτά που προλαβαίνεις.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Δεν έχει νόημα να προσπαθείς, γιαυτό τουλάχιστον απόλαυσε αυτά που προλαβαίνεις.
Μάλλον συμφωνώ.Καλύτερα πιο λίγα και με άνεση παρά πολλά και αγχωμένα.Αλλωστε το Βερολίνο θα είναι εκει και για άλλη φορά.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Το σοβαρό ειναι πως θα χωρέσει το Βερολίνο σε 2 1/2 μέρες, και πρώτη φορά μάλιστα.
Μην το ψάχνεις... δε χωράει. Εγώ έμεινα 5 μέρες και πάλι έμειναν αρκετά απέξω. Δες τώρα και απόλαυσε με την άνεσή σου ό,τι σου κάνει περισσότερο κλικ και την επόμενη φορά βλέπεις τα υπόλοιπα :lol:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Μην το ψάχνεις... δε χωράει. Εγώ έμεινα 5 μέρες και πάλι έμειναν αρκετά απέξω. Δες τώρα και απόλαυσε με την άνεσή σου ό,τι σου κάνει περισσότερο κλικ και την επόμενη φορά βλέπεις τα υπόλοιπα :lol:
Ετσι θα γίνει.Δεν υπάρχει και άλλη λύση:lol:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Προλαβαίνεις ακόμα νομίζω την προσφορά του Hilton με 50% έκπτωση. Το Hilton Berlin έχει άπαιχτη τοποθεσία πάνω στη Gendarmenmarkt.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.194
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom