Γερμανία Που να μείνω Βερολίνο???

cleonece

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!
οργανώνω να πάω Βερολίνο για 3 μέρες στις αρχές Μαρτίου.
Έχω βρει ενδιαφέροντα τα παρακάτω ξενοδοχεία:
Leonardo Hotel Berlin
ibis Berlin Mitte hotel: Book a hotel in BERLIN
charlottenburg ή mitte? πώς σας φαίνονται?
έχει κάτι να μου προτείνει κάποιος που έχει πάει?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Η προταση μου Leonardo Royal Hotel Berlin.....Σ αυτο θα μεινω μεσα μαρτιου με 60 ευρω την βραδια. Στα συν η κοντινη αποσταση απο alexanderplatz.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
εγώ έμενα στο mitte στο arcotel velvet 70 ευρώ την βραδιά. Πολύ ωραίο ξενοδοχείο και η στάση μετρό ακριβώς δίπλα. αλλά νομίζω οτι γενικά όπου και να μείνεις αν έχεις κοντά σου στάση μετρό είσαι οκ.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Αν θες τη γνώμη μου μείνε στο suitehotel στην Anhalter str δύο γωνίες από την Potzdamer Platz , διότι με το ένα πόδι είσαι στο mitte και με το άλλο στο Kreuzberg , που γίνεται τώρα όλο το παιχνίδι. Συν του ότι είναι πραγματικά πολύ ωραίο και βολικό ξενοδοχείο.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κι απο μένα μία ψήφος για το Mitte, εκεί θα θέλεις και θα χρειαστεί να είσαι τις περισσότερες φορές, οπότε κοίτα εκεί για ξενοδοχείο. Θα πρότεινα το Cosmo Hotel, καινούργιο, όμορφο και σε πολύ βολική τοποθεσία.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγω παλι θα προτεινω το Berlin Hotels | ARCOTEL John F Hotel in Berlin | Official Website
στην πρωτη παραλληλο της Unter den Linden, πας με τα ποδια στο Νησι των Μουσειων και η σταση του μετρο (γραμμη U2) στα δυο βηματα!
 

jpsih

Member
Μηνύματα
242
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
???
εχει μεινει κανεις στο circus hotel?
η περιοχη βολευει?
φαινεται ιδιαιτερο ξενοδοχειο και ειναι top στο tripadvisor..

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Εγω παλι θα προτεινω το Berlin Hotels | ARCOTEL John F Hotel in Berlin | Official Website
στην πρωτη παραλληλο της Unter den Linden, πας με τα ποδια στο Νησι των Μουσειων και η σταση του μετρο (γραμμη U2) στα δυο βηματα!
Πιστευω οτι το συγκεκριμενο ξενοδοχειο, ειναι η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις! Πολυ κοντα στο Νησι των Μουσειων, στον Καθεδρικο Ναο, στο Nikolaiviertel και γενικα πολυ κοντα στα σημαντικοτερα αξιοθεατα της πολης. Το ξενοδοχειο ειναι σχετικα νεοκτιστο, διπλα ακριβως απο το ομοσπονδιακο Υπουργειο Εξωτερικων, με καταπληκτικη διακοσμηση και εξυπηρετηση. Must to do: να δοκιμασεις οπωσδηποτε, το ''μεγαλο'' πρωινο, που σερβιρεται στην αιθουσα του εστιατοριου. Απλα, θεικο!
Το ξενοδοχειο, αξιζει και με το παραπανω, το καθε ευρω που θα δωσεις!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
παιδια να ρωτησω κατι, εγω εκλεισα να μεινω στο Park Inn στην Alexanderplatz. ειναι καλο??γνωριζει κανεις??
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κεντρικοτατο. Ειναι χαωδες (περιπου 1000 δωματια) αλλα εχει θεα και ολες τις γραμμες του μετρο στα ποδια του.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.474
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom