που να παω φετος διακοπες...

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
γεια σε ολα τα μελη... :clap:θα ηθελα τη βοηθεια σας για τις φετινες διακοπες μου!!! ;)προτεινετε μου ενα νησι μικρο σχετικα ιδανικο για ζευγαρι και για πολλες μερες. καθε χρονο παμε 15 μερες διακοπες. εχουμε παει μηλο αμοργο δονουσα σκοπελο κρητη σκιαθο.... και σε αλλα μερη φετος λεγαμε για κεφαλονια η πατμο... τι λετε???
πειτε μου τις γνωμες σας για τα 2 αυτα μερη ή αν εχετε καμια αλλη ιδεα...
σαντορινη δεν εχουμε παει ακομα αλλα μου εχουν πει οτι δεν εχουν καλες παραλιες...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Στη δονουσα καθισατε 15 μερες;

Πατμος μια χαρα μου ακουγεται. Ο,τι πρεπει για 15 μερες ασκητισμο. Εχει το καταλληλο background βλεπεις...

Α, και Καλως ηρθες!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Αρκετά μέλη κατά καιρούς βρέθηκαν με τον ίδιο προβληματισμό με εσένα.
Κάποια από τα σχετικά θέματα βρίσκονται εδώ:
Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Για την Πάτμο θα βρεις πληροφορίες εδώ:
Νησιά Αιγαίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Και για την Κεφαλονιά, εδώ:
Νησιά Ιονίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Ξεκίνα το διάβασμα για να πάρεις τις πρώτες πληροφορίες και ιδέες. :D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Στη δονουσα καθισατε 15 μερες;

Πατμος μια χαρα μου ακουγεται. Ο,τι πρεπει για 15 μερες ασκητισμο. Εχει το καταλληλο background βλεπεις...

Α, και Καλως ηρθες!

Όσοι έχουν στο μυαλό τους ότι η Πάτμος είναι ένα νησί μόνο για ασκητισμό, κάνουν τεράστιο λάθος. ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Όσοι έχουν στο μυαλό τους ότι η Πάτμος είναι ένα νησί μόνο για ασκητισμό, κάνουν τεράστιο λάθος. ;)
Πω πω, θα σε ονομασω spidermod. Ωρες ωρες δεν μπορει κανεις να ξεμπλεξει απο 'σενα. Μα ειναι δυνατον να τα παρακολουθεις και να τα θυμασαι ολα; Μηπως το elephamod ταιριαζει καλυτερα;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Πω πω, θα σε ονομασω spidermod. Ωρες ωρες δεν μπορει κανεις να ξεμπλεξει απο 'σενα. Μα ειναι δυνατον να τα παρακολουθεις και να τα θυμασαι ολα; Μηπως το elephamod ταιριαζει καλυτερα;

:haha::haha:
Μάλλον μου μύρισε η Πάτμος, γι'αυτό πέρασα από εδώ...:D
 

al patsino

Banned
Μηνύματα
57
Likes
10
Πατμο με τα χίλια απίστευτο νησί Πολλυ όμορφο ωραίες θάλασσες ωραίο κόσμο που οι περισσότεροι πηγαίνουν κάθε χρόνο ,για ότι άλλη πληροφορία κ λεπτομέρειες ρωτα ότι θέλεις
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Επίσης για 15 μέρες θα μπορούσατε να δείτε και για Κω.Έχει πολλές όμορφες παραλίες και πολλά μέρη να δεις και να βγεις.Μια άλλη πρόταση για πολλές μέρες αν έχετε αυτοκίνητο είναι η Χίος.Ποικιλόμορφα τοπία,φοβερή φύση,πολλές παραλίες.Στα πλην το λιμάνι.Είναι απο τα πιο άσχημα μέρη του νησιού.
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
Καταρχας σας ευχαριστω ολους για την αμεση ανταποκριση....
Βασικα Πατμο θελουμε να παμε αλλα δεν εχω ακουσει τα καλυτερα ειδικα στον εργασιακο μου χωρο.
Πραγματικα φετος δεν ξερω που θα παμε...
Περισυ πηγαμε Σκοπελο και Σκιαθο και ηταν τελεια....
 

al patsino

Banned
Μηνύματα
57
Likes
10
Μάλλον κάνουν λάθος απο την δουλειά σου,η Πατμος πέρυσι ήταν προτεινόμενη απο τους αμερικανούς ως νούμερο δυο προορισμός παγκόσμιος και το ίδιο απο τους Ιταλούς και Γάλλους,η χώρα της είναι φανταστική στην πλατεία θα με θυμηθείτε άμα πάτε βράδυ όπως και γενικά το κλίμα που επικρατεί στο νησί είναι χαλαρό ενώ ταυτόχρονα έχει να κανείς τα πάντα όπως και ο κόσμος οι θάλασσες και το φαγητό !!
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Κεφαλλονιά για 15 μέρες είναι μια χαρά.Μεγάλο νησί που συνδυάζει πολλές επιλογές ( ηρεμία,έντονη ζωή κτλ ).
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
apithani, τη γνώμη μου για την Πάτμο (το αγαπημένο μου νησί) την έχω γράψει αρκετές φορές σε διάφορα θέματα και με μια μικρή αναζήτηση θα τα βρεις εύκολα.

Παρόλα αυτά, αν και οι φετινές σας διακοπές πρόκειται να έχουν διάρκεια 15 ημερών, η Πάτμος μάλλον δεν είναι η καλύτερη περίπτωση για πολυήμερες διακοπές, γιατί είναι πολύ μικρή. Εχει μεν αρκετές παραλίες, ζωή, επιλογές για φαγητό και ποτό, αλλά 15 μέρες είναι πολλές.

Εκτός αν α) έχετε φουσκωτό, β) έχετε χόμπυ όπως το ψάρεμα (υποβρύχιο και μη) όπου μπορείτε να γεμίσετε πολλές ώρες της ημέρας ή γ) τη συνδυάσετε και με άλλο νησί όπως πχ. η Λέρος.

Εγώ, που για πολλά χρόνια πήγαινα κάθε καλοκαίρι για 15 μέρες στο νησί, δεν το προτείνω στον περισσότερο κόσμο για πάνω από 10 μέρες.

Ιδανικές μέρες είναι η μια εβδομάδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom