Γενικά προσφορες αεροπορικών εισιτηρίων καλοκαιρι 2019

strs92

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Καλησπέρα. Αναζητώ αεροπορικά εισιτήρια για τέλη Ιουλίου 2019 , για το δρομολόγιο Αθήνα-Νάπολη και οι τιμές των εισιτηρίων είναι υψηλότατες, γύρω στα 120 ευρώ επιστροφή , καθώς επίσης και ελάχιστα τα δρομολόγια. Απο την εμπειρία σας θεωρείτε ότι είναι ακόμη νωρίς και δεν έχουν ανακοινωθεί προσφορές και δρομολόγια?ή να τα κλείσω γιατί θα ανέβουν κ αλλο?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Χριστουγεννα, Πασχα, Ιουλη και Αυγουστο δεν υπηρξαν ποτε προσφορες. Τι να ανακοινωσουν;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το τι θεωρεί κάποιος οικονομικό είναι μεν κάπως σχετικό αλλά για Ιούλιο μήνα Νάπολη με 120 ευρώ μου ακούγεται πολύ καλή τιμή. Πόσο να πέσει; 50 πήγαινε έλα όπως η Ρώμη ή το Μιλάνο δε θυμάμαι να έχει υπάρξει ποτέ.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εγώ πήγα Ναπολη με 42€ τον Μάρτιο με την Ryanair αλλά τα είχα κλείσει αρκετούς μηνες νωρίτερα. Για τον Ιούλιο δεν νομίζω να πέσουν πολύ οι τιμές...ίσα ίσα,120€ είναι μια χαρά για καλοκαίρι, ειδικά αν είναι με επιστροφή.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Μια και το θέμα είναι προσφορές αεροπορικών εισιτηρίων θα ρωτήσω εδώ.
Πώς βρίσκετε κατά καιρούς πολύ καλές προσφορές; Κατά τύχη; με ειδοποίηση
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Μια και το θέμα είναι προσφορές αεροπορικών εισιτηρίων θα ρωτήσω εδώ.
Πώς βρίσκετε κατά καιρούς πολύ καλές προσφορές; Κατά τύχη; με ειδοποίηση
Ένα από τα χόμπι μου είναι να ψάχνω στο skyscanner:bleh:
 

SotirisV

Member
Μηνύματα
36
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αν σου φαίνονται ακριβά τα 120, που δεν είναι κατά την άποψη μου για Ιούλιο, και είσαι διατεθειμένος για λίγη ταλαιπωρία τότε μπορείς να κλείσεις για Μπάρι με Volotea 12-19 Ιουλίου με 55 ευρώ και να πας-γυρίσεις Νάπολι με λεωφορείο με 10-15 ευρώ.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Μια και το θέμα είναι προσφορές αεροπορικών εισιτηρίων θα ρωτήσω εδώ.
Πώς βρίσκετε κατά καιρούς πολύ καλές προσφορές; Κατά τύχη; με ειδοποίηση
Και εγώ μπαίνω στο skyscanner πολύ συχνα και βλέπω τιμές. Επίσης αν μια πτήση είναι πολύ ακριβή, συνηθως κάνω συνδυασμούς ώστε να πάω με ανταπόκριση στον προορισμό μου, πχ από Βαρκελώνη γύρισα Ελλάδα μέσω Μιλανο και βγήκε λιγότερο από την μισή τιμή απ’ο,τι αν έκλεινα απευθείας. Ακομα,ακολουθώ διαφορες αεροπορικές στο Facebook, και μερικες φορές ανακοινώνουν προσφορές όποτε τις βλέπω από εκεί. Πάντως αν ξέρω σίγουρα ότι θέλω να κάνω ένα συγκεκριμένο ταξίδι, κλείνω τα εισιτήρια αρκετούς μηνες πριν.
 
Last edited:

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Μια και το θέμα είναι προσφορές αεροπορικών εισιτηρίων θα ρωτήσω εδώ.
Πώς βρίσκετε κατά καιρούς πολύ καλές προσφορές; Κατά τύχη; με ειδοποίηση
θεωρω οτι θελει ευελιξια, δηλαδη ημερομηνιες και μερος. εννοειται και ψαξιμο, να παιρνεις ενημερωσεις απο αεροπορικες.
τωρα αν θες συγκεκριμενο μερος και συγκεκριμενες ημερομηνιες πανω κατω θα κλεισεις οτι σου σκασει. το παρακολουθεις αλλα μπορει να εισαι τυχερος, μπορει και ατυχος

το να κανεις δικους σου συνδυασμους πτησεων εχει προφανως το δικο του ρισκο. ετσι εκλεισα για περου μεσω μαδριτης, η ιμπερια μου τα ακυρωσε για μαδριτη, εκλεισα aegean και τελικα ειχα ελαχιστο κερδος. ειχα περιθωριο 7 ωρων και παλι δεν ηταν αρκετο
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...για το δρομολόγιο Αθήνα-Νάπολη και οι τιμές των εισιτηρίων είναι υψηλότατες, γύρω στα 120 ευρώ επιστροφή...
Υψηλότατες οι τιμές δεν είναι όταν εκείνη την περίοδο θες περισσότερα από 120 για να κάθεσαι 15 ώρες στο κατάστρωμα Πάτρα-Μπάρι, εσύ είσαι τζαμπατζής. Δηλαδή με πόσα είστε ευχαριστημένοι να πάτε καλοκαιριάτικα Ιταλία; Και πείτε ότι βρήκατε αεροπορικά με 20 ευρώ, εκεί δε θα βρείτε ακριβή διαμονή, φαγητό, διασκέδαση κτλ;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Και πείτε ότι βρήκατε αεροπορικά με 20 ευρώ, εκεί δε θα βρείτε ακριβή διαμονή, φαγητό, διασκέδαση κτλ;
Μπορεί να μείνουν σε χόστελ ή να φιλοξενηθούν κάπου, να μη διασκεδάζουν και πολύ τα βράδια και να τρώνε pizza και panini όλη μέρα. Να ένα ωραιότατο πλάνο για "τζαμπατζήδες".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom