ρομαντικο διημερο αγιου βαλεντινου.

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Καλημέρα..θα ήθελα τη βοήθεια σας σε καποιο θέμα.θελω να παω τον συντροφο μου αγιου βαλεντινου (σαν δωρο) σε κάποιο μέρος στη θεσσαλία οπουδήποτε προσφέρει ρομαντισμό.θέλω να μείνουμε σε πολυ ωραιο ξενοδοχειο με σπα κτλ.έχετε να μου προτείνετε κάτι?σκεφτόμουν για πηλιο πορταρια-μακρυνιτσα αλλα πολλοι γραφετε εδω οτι είναι πιο ωραία άλλα χωριά του πηλίου..επειδή έχω σκοπό να διαθέσω κάποια χρήματα δεν θέλω να πάω έτσι στα κουτουρού και να μου βγει ξινό.να επισημάνω ότι δεν υπάρχει αυτοκίνητο και θα περιοριστούμε στο κτελ.οποιαδήποτε γνώμη για μέρος και ξενοδοχείο είναι ευπρόσδεκτη και θα με βοηθούσε πολύ!!
 
Last edited:

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Καλό θα ήταν να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις και όχι σε μορφή sms, έτσι ώστε τα μηνύματά σου να μην κουράζουν και να γίνονται άμεσα κατανοητά από τα υπόλοιπα μέλη.
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Ευχαριστω πολυ.επεσε τυχαια το ματι μου στο iakovakis suites and spa στο κορωπι.εχετε να μου πειτε κατι γι αυτο?πηγαινει εκει το κτελ;προσωπικα ενθουσιαστηκα απ τις φωτογραφιες του ξενοδοχειου.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ε μη μας ξενερωνεις τωρα ..με το Κορωπι......μετα το Πηλιο που ανεφερες στην αρχη.
Αλλη ωραια ιδεα για ζευγαρια ειναι η Λιμνη Πλαστηρα στο νομο Καρδιτσας...δεν ξερω αν παει το Κτελ μεχρι τα χωρια της λιμνης ομως.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εγω λεω να τον πας στα σπα στα Καμμενα Βουρλα . Χαμος απο χοτελς , τιγκα στα μασαζ .... νταξει το μερος δεν προσφερει ρομαντζαδες , αλλα σορυ κιολας τι τις θες? Αφου τον καπαρωσες τον γαμπρο! Πηγαινε εκει και μη βγειτε απο το δωματιο ολο το ΠΣΚ
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ευχαριστω πολυ.επεσε τυχαια το ματι μου στο iakovakis suites and spa στο κορωπι.εχετε να μου πειτε κατι γι αυτο?πηγαινει εκει το κτελ;προσωπικα ενθουσιαστηκα απ τις φωτογραφιες του ξενοδοχειου.
Έχω μεινει εκεί και όντως το ξενοδοχείο είναι σούπερ.. Κυρίως τα μεγάλα δωμάτια.. Είδα αρκετά δωμάτια, σε όσα δεν έμενε κανείς δηλαδή μας έκαναν μια μικρή ξενάγηση :)
 

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Έχω μεινει εκεί και όντως το ξενοδοχείο είναι σούπερ.. Κυρίως τα μεγάλα δωμάτια.. Είδα αρκετά δωμάτια, σε όσα δεν έμενε κανείς δηλαδή μας έκαναν μια μικρή ξενάγηση :)
Ε μη μας ξενερωνεις τωρα ..με το Κορωπι......μετα το Πηλιο που ανεφερες στην αρχη.

Δεν είναι το Κορωπι, αλλά η Κορώπη, χωριό του Πηλίου, πιο γνωστό ως Μπούφα. Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο του Ιακωβάκη είναι όντως πολύ ωραίο, αλλά δεν θα συνιστούσα την περιοχή για κάπιον που πρώτη φορά πάει στο Πήλιο, και μάλιστα για δύο μόνο μέρες και για ρομαντσάδα. Καλύτερα για πρώτη φορά να πάτε μία κλασσική Μακρινίτσα, με την ωραιότερη θέα και την πιο ρομαντική ατμόσφαιρα κατ' εμέ, με πολλούς ξενώνες και επιλογές, εύκολη πρόσβαση με το ΚΤΕΛ. Επειδή σίγουρα θα σας αρέσει το Πήλιο και θα θέλετε να ξαναπάτε, την επόμενη φορά θα πάτε σίγουρα και στα υπόλοιπα χωριά Πορταριά, Μηλιές κλπ κλπ.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Στον Ιακωβάκη όντως πάνε ζευγάρια... Δεν θα δεις παρέες και οικογένειες εκεί. Οι σουίτες είναι υπέροχες αλλά δεν εχει κάτι να κάνεις στο μέρος. Οπότε η γνώμη μου είναι πως αν θέλεις ενα διήμερο να είσαι κλεισμένη σε ένα ωραίο δωμάτιο με τζακούζι κτλ πας εκεί αλλιώς πας σε άλλο χωριό.
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταποκρισή σας..αν πηγαιναμε στο iakovakis ισως πηγαιναμε πχ βολτα στη μακρυνιτσα να δουμε εκει το μερος κ αργοτερα να μαντρωθουμε στο ξενοδοχειο με τα σπα του κτλ...αλλα ισως ειναι λιγο κουραστικα με το κτελ.τωρα για λιμνη πλαστηρα δεν ξερω,θα το κοιταξω..και τα καμμενα βουρλα μου φαινονται λιγο μακρυα εχοντας ως βαση τη λαρισα..αλλα θα τα σκαλισω ολα οσα μου ειπατε.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταποκρισή σας..αν πηγαιναμε στο iakovakis ισως πηγαιναμε πχ βολτα στη μακρυνιτσα να δουμε εκει το μερος κ αργοτερα να μαντρωθουμε στο ξενοδοχειο με τα σπα του κτλ...αλλα ισως ειναι λιγο κουραστικα με το κτελ.τωρα για λιμνη πλαστηρα δεν ξερω,θα το κοιταξω..και τα καμμενα βουρλα μου φαινονται λιγο μακρυα εχοντας ως βαση τη λαρισα..αλλα θα τα σκαλισω ολα οσα μου ειπατε.
Να πας στην Καλλιπευκη τότε να μείνεις στον ξενώνα, να κάνεις βόλτες στον Όλυμπο και να πεταχτείς και σε 20 λεπτά στον Π.Παντελεήμονα. Θα φας και τα ωραία και ντόπια κρέατα;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom