Σύρος συρο,ναξο η καπου αλλου??

prigkipissa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
καλησπερα!!μιας και ο καιρος εχει αρχισει σιγα σιγα να φτιαχνει...αρχιζω να σκεφτομαι τις διακοπες!!!!λεμε με το αγορι μου για το τελευταιο δεκαημερο του ιουλιου για συρο η ναξο!!τι εχετε να προτεινετε??ευχαριστω!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
καλησπερα!!μιας και ο καιρος εχει αρχισει σιγα σιγα να φτιαχνει...αρχιζω να σκεφτομαι τις διακοπες!!!!λεμε με το αγορι μου για το τελευταιο δεκαημερο του ιουλιου για συρο η ναξο!!τι εχετε να προτεινετε??ευχαριστω!!
αν ειστε της παραλιας δεν θα ευχαριστηθειτε..εχει πολυ μετριες παραλιες η συρος..η ερμουπολη ομως ειναι πανεμορφη πολη..
για ναξο δεν ξερω αλλα σχεδον ολοι λενε τα καλυτερα..

δεν ξερω βεβαια σε τι νησια εχετε παει αλλα αν προτεινουμε ολοι απο κατι σιγουρα θα μπερδευτεις..υπαρχουν απειρες επιλογες..
 

prigkipissa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
για να σου δωσω να καταλαβεις,περυσι ειχαμε παει παρο...κατι σε τετοιο στυλ ψαχνω...με γραφικα στενα,πλακοστρωτο...ε και να εχει και ζωη!!!!ζηταω πολλα???
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
για να σου δωσω να καταλαβεις,περυσι ειχαμε παει παρο...κατι σε τετοιο στυλ ψαχνω...με γραφικα στενα,πλακοστρωτο...ε και να εχει και ζωη!!!!ζηταω πολλα???
νομιζω τοτε καλυτερα να δειτε κατι αλλο..η συρος ειναι οικογενειακο νησι και η ερμουπολη μεγαλη πολη και οπως ειπα δεν θα ευχαριστηθειτε μπανιο στη θαλασσα..

για ναξο ας πουν οι ειδικοι..

να φανταστω μυκονο,σαντορινη ειστε αρνητικοι η εχετε παει?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εντάξει, στενά και πλακόστρωτα όλα τα κυκλαδονήσια έχουν.

Η Νάξος είναι μακράν ομορφότερη από τη Σύρο. Υπέροχες παραλίες, γραφικά ορεινά χωριά, πολλές εναλλαγές. Αλλά αφενός για να την ευχαριστηθείς χρειάζεσαι μεταφορικό, αφετέρου είναι νησί που μαζεύει πολλές οικογένειες και, αν και υπάρχουν μέρη να βγεις και να περάσεις καλά, δε νομίζω ότι έχει τη νεανικότητα και το nightlife της Πάρου (από όσο ξέρω επειδή δεν έχω πάει Πάρο).

Η Σύρος έχει πολύ μέτριες παραλίες και γενικότερα τη θεωρώ πολύ μέτριο νησί (αν εξαιρέσουμε ορισμένα περίφημα κτίρια που έχει, την μείξη των δύο χριστιανικών δογμάτων και το πολύ καλό φαγητό). Νυχτερινή ζωή έχει, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο ή ποιοτικό.

Για νεαρό ζευγάρι εγώ θα πρότεινα Αμοργό (όχι ότι κι εκεί έχει πολύ nightlife, αλλά σίγουρα αρκετό για να μην πλήξει κανείς).
 

prigkipissa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
σαντορινη εχουμε παει και μυκονο να σου πω την αληθεια ειχα παει με κοριτσοπαρεα πιο παρεα κ πλεον αυτο το νησι το εσβησα απο τον χαρτη.αν εχεις παει θα καταλαβεις...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
σκιαθο εχεις παει?
να ξερεις οτι ειναι απ τα πιο νεανικα νησια με πολυ εντονη νυχτερινη ζωη,εχει απιστευτο κοσμο,πολυ καλες παραλιες και ομορφη χωρα..τη θεωρω ιδανικη..

ιονιο εχεις σκεφτει η θες στανταρ κυκλαδες?
 

prigkipissa

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
σκιαθο πηγαινω καθε καλοκαιρι ενα 4ημερο μιας που μενω βολο.ειναι οντως απιστευτα!απο ιονιο εχω επισκεφτει λευκαδα κερκυρα και ζακυνθο αλλα φετος ηθελα παλι κυκλαδες...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
η μηλος ειναι ενα νησι με τις ομορφοτερες και πιο ιδιαιτερες παραλιες της ελλαδας..με χωρα που θυμιζει σαντορινη και μια συμπαθητικη νυχτερινη ζωη..ειναι ιδανικη για ζευγαρια θα ελεγα..

προτασεις υπαρχουν πολλες και σιγουρα θα βρεις το ιδανικο που ψαχνεις..εχεις 3 μηνες μπροστα σου..
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Η Ιος πρεπει να ειναι αυτο που αναζητας.Εχει μια απο τις γραφικοτερες χωρες των Κυκλαδων αλλα και παραλιες αξιοθαυμαστες που ελκυουν νεαροκοσμο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom