ταξιδι στην λατινικη αμερικη

arispap94

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα ομαδα, πρωτο μου ποστ στην σελιδα. Ονειρο μου παντα ηταν να ταξιδεψω στην λατινικη αμερικη. Το τελευταιο διαστημα μου εχει καρφωθει η ιδεα στο μυαλο να τα αφησω ολα τον Δεκεμβριο και να κανω ενα τριπ εκει. Οι χωρες που εχω στο μυαλο μου ειναι η αργεντινη η κολομβια το περου κ η χιλη. Γνωριζω οτι οι αποστασεις ειναι τεραστιες αλλα μαρεσει να γυρναω συνεχεια και να μην μεινω σε μια χωρα για πολλες μερες. Θα ηθελα να με συμβουλεψετε και αν εχετε πληροφοριες οσον αφορα τον Covid19 θα ηταν ευπροσδεκτες. (Θελω μια ωθηση για να εκπληρώσω αυτο το ονειρο).
Οne love
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
105
Likes
275
Μέχρι 31 Αυγούστου η Αργεντινή νομιζω και η Χιλή θα έχουν κλειστά τα σύνορα.Ουτως η άλλως ο Δεκεμβρης είναι μακριά μέχρι τότε μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά προς το καλύτερο η προς το χειρότερο.Σιγουρα εκείνη την περίοδο θα είναι καλοκαίρι.Προς το παρόν μπορεις να κάνεις σχέδια επι χαρτου.Παντως αν το πραγματοποιήσεις θα σου μείνει αξέχαστο,κατι παρόμοιο έκανα και εγώ στο πρώτο μου ταξίδι εκεί.και φυσικά ξαναπήγα άλλες 2 φορές.Οσο για τις μέρες χρειαζεσε 2 με 3 εβδομάδες στην κάθε χώρα ,εξαρτάται που θα πας φυσικά και τα λεωφορεια σπάνια θα κανείς κάτω από 15 ώρες ταξίδι.
 

arispap94

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σκεφτόμουν μήπως άλλαζα τις χώρες αεροπορικώς αλλά χωρίς να έχω δει ακόμα τιμές. Τα highlights από μέρη σε αυτές τις χώρες ποια είναι; Μαρεσει πάρα πολύ η φύση και τα φυσικά τοπία οπότε θα εκτιμούσα κάτι τέτοιο πιστεύω ιδιαίτερα. Ευχαριστώ πολύ κιόλας για την άμεση απάντηση
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
105
Likes
275
Μπουενος Άιρες - Σαντιαγο χιλης είχα πληρώσει 200 ευρώ με επιστροφή.Ειχα και ένα σακίδιο 20 κιλά μαζί.
Πρώτα πρέπει να υπολογίσεις τις μέρες του ταξιδιού για δεις ποιες χώρες θα προλάβεις να δεις και ποια αξιοθέατα θα βάλεις σε προτεραιτητα.Αν έχεις ένα μήνα πχ εστίασε σε μια χώρα,εγω θα σου έλεγα Περου.Εγω τότε σε 3 μήνες είχα καινει Μπ. Άιρες-Μεντοζα-Σαντιαγο-Βαλπαραισο-Σαν Πέντρο ντε Ατακάμα-
Σκεφτόμουν μήπως άλλαζα τις χώρες αεροπορικώς αλλά χωρίς να έχω δει ακόμα τιμές. Τα highlights από μέρη σε αυτές τις χώρες ποια είναι; Μαρεσει πάρα πολύ η φύση και τα φυσικά τοπία οπότε θα εκτιμούσα κάτι τέτοιο πιστεύω ιδιαίτερα. Ευχαριστώ πολύ κιόλας για την άμεση απάντηση
Μπουενος Άιρες - Σαντιαγο χιλης είχα πληρώσει 200 ευρώ με επιστροφή.Ειχα και ένα σακίδιο 20 κιλά μαζί.
Πρώτα πρέπει να υπολογίσεις τις μέρες του ταξιδιού για δεις ποιες χώρες θα προλάβεις να δεις και ποια αξιοθέατα θα βάλεις σε προτεραιτητα.Αν έχεις ένα μήνα πχ εστίασε σε μια χώρα,εγω θα σου έλεγα Περου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.625
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom