τι πρωτοτυπο

oana

Member
Μηνύματα
47
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Rome
καλησπερα και χρονια πολλα!συνγνωμη αν θα σας ζαλισω και γω με το εξης καθολου πρωτοτυπο ερωτημα:που να παω μηνα του μελιτος!θα γραψω μερικες πληροφοριες και σεις μου λετε την γνωμη σας!ειμαι παντρεμενη 2 χρονια μενα παιδακι(ευτυχως η δυστυχως διαφερουν ελαχιστα οι προτιμησεις απο τουσ νιοπαντρους)και αποφασισαμε να παμε μηνα του μελιτος!περιοδος 10-20 φεβρουαριου(συν πλην 5 μερες)!διαθετουμε 3500-4000 ευρω και οι 2!αυτο που θελουμε ειναι να παμε καπου που να εχει πολυ ωραια hotels,εξωτικες παραλιες(οπως στις ταινιες ενα πραγμα)αλλα να μην μεινουμε 8 μερες σε μια παραλια γιατι θα βαρεθουμε!θελω ενα συνδιασμο ηρεμιας,χαλαρωσης αλλα να δουμε και 2-3 πραγματα!αλλα ουτε να τρεχουμε στην NY μενα top10 στο χερι!κατι ενδιαμεσα!αυτα που κοιταξαμε και μασ κεντρισε το ενδιαφερον ειναι :
1)κανκουν
2)cuba
3)st maurutius
4)singarore-bali
5)belise
αλλα οlα εχουν και αρνητικα και θετικα πχ η κουβα ειναι μια γλυκα αλλα δε εχει τα luxury hotels!το κανκουν αποσο ειδα δεν το συνιστουν πολλα ταξιδιωτικα(δεν ξερω τον λογο)...anyway αν μπορειτε να βοηθησετε θα ηταν τελεια!συγνωμη και παλι που ανοιγω το ιδιο θεμα για μια ακομη φορα!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Αφού δεν απαντά κανείς άλλος θα απαντήσω εγώ που αν και το δικό μου γαμήλιο έχει περάσει ανεπιστρεπτί μ'αρέσει η διαδικασία των γαμηλίων γενικώς!Είστε ιδιαίτερη περίπτωση αφού δεν πρόκειται για ταξίδι ξεκούρασης μετά το γάμο αλλά μιας και είμαι κι εγώ μικρομάνα καταλαβαίνω ότι τώρα το έχεις περισσότερη ανάγκη.Φαντάζομαι θα πάτε χωρίς το τέκνο,ε?
Λοιπόν μια Κουβανή φίλη που έχω μου έχει πει να μην πάω ποτέ Κούβα με τον άντρα μου,κάτι θα ξέρει αυτή παραπάνω!
Εγώ μιας και το έχω απωθυμένο θα σου έλεγα Σιγκαπούρη-Μπαλί αφού θέλεις ηρεμία-χαλάρωση,ωραία ξενοδοχεία με σπα και τα σχετικά,πολλά να δεις αλλά όχι με τρέξιμο και πιστεύω ότι τα χρήματα που διαθέτεις φτάνουν και περισσεύουν.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
1)κανκουν
2)cuba
3)st maurutius
4)singarore-bali
5)belise
Eπιγραμματικά...

1) Το μέρος έχει απλά τα χάλια του... ξέχνα το όπως σου ήρθε...
2) Κούβα πολύ καλή περίπτωση αν αντέχεις τον συναγωνισμό με τις Κουβανέζες... αν όχι άστο να πάει στην ευχή...
3) Στο Μαυρίκιο θα βαρεθείς την ζωή σου για 8 μέρες, όχι μόνο τον άντρα σου...
4) Σε κόβω για εδώ... εγώ προσωπικά ούτε που θα το σκεφτόμουν, η Σιγκαπούρη βλάπτει την υγεία και το Bali είναι υπερτιμημένο του κερατά, αλλά από όλα όσα είπες μάλλον είναι η καλύτερη λύση γιαυτά που ζητάς... άντε και καλό βόλι...
5) Για Belize είναι πολλά τα λεφτά Άρη... άστο για την επόμενη φορά...
 

oana

Member
Μηνύματα
47
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Rome
καλησπερα και χρονια πολλα!συνγνωμη αν θα σας ζαλισω και γω με το εξης καθολου πρωτοτυπο ερωτημα:που να παω μηνα του μελιτος!θα γραψω μερικες πληροφοριες και σεις μου λετε την γνωμη σας!ειμαι παντρεμενη 2 χρονια μενα παιδακι(ευτυχως η δυστυχως διαφερουν ελαχιστα οι προτιμησεις απο τουσ νιοπαντρους)και αποφασισαμε να παμε μηνα του μελιτος!περιοδος 10-20 φεβρουαριου(συν πλην 5 μερες)!διαθετουμε 3500-4000 ευρω και οι 2!αυτο που θελουμε ειναι να παμε καπου που να εχει πολυ ωραια hotels,εξωτικες παραλιες(οπως στις ταινιες ενα πραγμα)αλλα να μην μεινουμε 8 μερες σε μια παραλια γιατι θα βαρεθουμε!θελω ενα συνδιασμο ηρεμιας,χαλαρωσης αλλα να δουμε και 2-3 πραγματα!αλλα ουτε να τρεχουμε στην NY μενα top10 στο χερι!κατι ενδιαμεσα!αυτα που κοιταξαμε και μασ κεντρισε το ενδιαφερον ειναι :
1)κανκουν
2)cuba
3)st maurutius
4)singarore-bali
5)belise
αλλα οlα εχουν και αρνητικα και θετικα πχ η κουβα ειναι μια γλυκα αλλα δε εχει τα luxury hotels!το κανκουν αποσο ειδα δεν το συνιστουν πολλα ταξιδιωτικα(δεν ξερω τον λογο)...anyway αν μπορειτε να βοηθησετε θα ηταν τελεια!συγνωμη και παλι που ανοιγω το ιδιο θεμα για μια ακομη φορα!
σε ευχαριστω πολυ για το ωραιο και αστειο μηνυμα!!!η κουβα τωρα που το λεμε...ειναι μια προκληση...dont you think???ixixixixi!αν παντως εχεις κατι αλλο κατα νου...αναμενω!ευχαριστω πολυ...

Αφού δεν απαντά κανείς άλλος θα απαντήσω εγώ που αν και το δικό μου γαμήλιο έχει περάσει ανεπιστρεπτί μ'αρέσει η διαδικασία των γαμηλίων γενικώς!Είστε ιδιαίτερη περίπτωση αφού δεν πρόκειται για ταξίδι ξεκούρασης μετά το γάμο αλλά μιας και είμαι κι εγώ μικρομάνα καταλαβαίνω ότι τώρα το έχεις περισσότερη ανάγκη.Φαντάζομαι θα πάτε χωρίς το τέκνο,ε?
Λοιπόν μια Κουβανή φίλη που έχω μου έχει πει να μην πάω ποτέ Κούβα με τον άντρα μου,κάτι θα ξέρει αυτή παραπάνω!
Εγώ μιας και το έχω απωθυμένο θα σου έλεγα Σιγκαπούρη-Μπαλί αφού θέλεις ηρεμία-χαλάρωση,ωραία ξενοδοχεία με σπα και τα σχετικά,πολλά να δεις αλλά όχι με τρέξιμο και πιστεύω ότι τα χρήματα που διαθέτεις φτάνουν και περισσεύουν.
σε ευχαριστω πολυ για το ωραιο και αστειο μηνυμα!!!η κουβα τωρα που το λεμε...ειναι μια προκληση...dont you think???ixixixixi!αν παντως εχεις κατι αλλο κατα νου...αναμενω!ευχαριστω πολυ...<!-- google_ad_section_end -->

Eπιγραμματικά...

1) Το μέρος έχει απλά τα χάλια του... ξέχνα το όπως σου ήρθε...
2) Κούβα πολύ καλή περίπτωση αν αντέχεις τον συναγωνισμό με τις Κουβανέζες... αν όχι άστο να πάει στην ευχή...
3) Στο Μαυρίκιο θα βαρεθείς την ζωή σου για 8 μέρες, όχι μόνο τον άντρα σου...
4) Σε κόβω για εδώ... εγώ προσωπικά ούτε που θα το σκεφτόμουν, η Σιγκαπούρη βλάπτει την υγεία και το Bali είναι υπερτιμημένο του κερατά, αλλά από όλα όσα είπες μάλλον είναι η καλύτερη λύση γιαυτά που ζητάς... άντε και καλό βόλι...
5) Για Belize είναι πολλά τα λεφτά Άρη... άστο για την επόμενη φορά...
μαυρη μαυριλα πλακωσε καλε.....γιατι ειναι τοσο χαλια το κανκουν??και γιατι να βαρεθω στο μαυρικιο?εχει τοσα να κανεις....και αυτη η κουβα πια....γιατι ετσι??:xmas_wink:

Λυπάμαι το φουκαρα τον άντρα σου. Θα παει στο Άργος με το πεπόνι του:xmas_mrgreen: Λεξοτανιλ επιβάλλονται στον εξοπλισμό επιβίωσης του ταξιδιού.
αυτο με το πεπονι καπου το:xmas_mrgreen: ξανα διαβασα αλλα δεν εσπασα τον γριφο...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Eπιγραμματικά...

1) Το μέρος έχει απλά τα χάλια του... ξέχνα το όπως σου ήρθε...
2) Κούβα πολύ καλή περίπτωση αν αντέχεις τον συναγωνισμό με τις Κουβανέζες... αν όχι άστο να πάει στην ευχή...
3) Στο Μαυρίκιο θα βαρεθείς την ζωή σου για 8 μέρες, όχι μόνο τον άντρα σου...
4) Σε κόβω για εδώ... εγώ προσωπικά ούτε που θα το σκεφτόμουν, η Σιγκαπούρη βλάπτει την υγεία και το Bali είναι υπερτιμημένο του κερατά, αλλά από όλα όσα είπες μάλλον είναι η καλύτερη λύση γιαυτά που ζητάς... άντε και καλό βόλι...
5) Για Belize είναι πολλά τα λεφτά Άρη... άστο για την επόμενη φορά...
+1.

Και ναι, το Κανκούν έχει τα χάλια του, ούτε μέρα δε λέει να μείνεις, όχι και 10-15!! (δεν έχω πάει ακόμα, αλλά το πολύ διάβασμα αυτά κάνει, νομίζεις πώς έχει πάει).
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για τους περισσότερους προορισμούς πάντως, είτε πρόκειται για αυτούς που αναφέρεις είτε για άλλους, είναι λίγο αργά για να κλείσετε μεμονωμένα, ίσως με πρακτορείο σας βγει φθηνότερα, ψάξετε το.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Για τους περισσότερους προορισμούς πάντως, είτε πρόκειται για αυτούς που αναφέρεις είτε για άλλους, είναι λίγο αργά για να κλείσετε μεμονωμένα, ίσως με πρακτορείο σας βγει φθηνότερα, ψάξετε το.
Συμφωνώ!Ένα μήνα πριν τα αεροπορικά θα είναι απλησίαστα για οπουδήποτε εκτός αν πέσετε σε καμία προσφορά αλλά και πάλι δεν υπάρχει αρκετός χρόνος για οργάνωση.Γιατί δεν κοιτάτε και Αγιο Δομήνικο που πολύ καλά λόγια έχουν γραφτεί από πολλούς στο φόρουμ?Πήγαν και οι κουμπάροι μου πριν δυο μήνες και γύρισαν ξετρελαμένοι!
'Ασε τις προκλήσεις με την Κούβα,μη βαζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας!!!!
 

gusakis

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Τουρκία
Έχοντας πάει μόνο Μαυρίκιο από τα μέρη που αναφέρεις και μάλιστα σχετικά πρόσφατα αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς έχει πάρα πολλά να κάνεις το νησί,καμία σχέση π.χ με Μαλδίβες.Απλά νομίζω Φεβρουάριο δεν είναι και ότι καλύτερο απο θέμα βροχών.Οι παραλίες ήταν οκ δεν ξέρω βέβαια αν ανταποκρίνονται στις προσδοκίες σου,όλα τα λεφτά όμως είναι το εσωτερικό του νησιού με απίστευτη βλάστηση.
 

oana

Member
Μηνύματα
47
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Για τους περισσότερους προορισμούς πάντως, είτε πρόκειται για αυτούς που αναφέρεις είτε για άλλους, είναι λίγο αργά για να κλείσετε μεμονωμένα, ίσως με πρακτορείο σας βγει φθηνότερα, ψάξετε το.
μεμονωμενα δεν θα παμε!με πρακτορειο λεμε,απλως θελω να ξερω τι θα ζητησω οταν θα παω σενα πρακτορειο!αυτες τις μερες θα παμε σε 3-4 και πρεπει να παμε προετοιμασμενοι...φανταζεσαι να μπω μεσα και να του πω"θελω να παω μηνα του μελιτος αλλα δεν ξερω που!"θα τρελλαθει ο τυπος και με το δικιο του!ειμαστε ανοιχτοι σε καθε προταση....

Έχοντας πάει μόνο Μαυρίκιο από τα μέρη που αναφέρεις και μάλιστα σχετικά πρόσφατα αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς έχει πάρα πολλά να κάνεις το νησί,καμία σχέση π.χ με Μαλδίβες.Απλά νομίζω Φεβρουάριο δεν είναι και ότι καλύτερο απο θέμα βροχών.Οι παραλίες ήταν οκ δεν ξέρω βέβαια αν ανταποκρίνονται στις προσδοκίες σου,όλα τα λεφτά όμως είναι το εσωτερικό του νησιού με απίστευτη βλάστηση.
αυτο με τον καιρο πρεπει να το ψαξω λιγο γιατι σε μερικα site λενε πως ειναι καλος μηνας ο φεβρουαριος...αλλοι λεμε οτι υπαρχει περιπτωση βροχων...

Έχοντας πάει μόνο Μαυρίκιο από τα μέρη που αναφέρεις και μάλιστα σχετικά πρόσφατα αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς έχει πάρα πολλά να κάνεις το νησί,καμία σχέση π.χ με Μαλδίβες.Απλά νομίζω Φεβρουάριο δεν είναι και ότι καλύτερο απο θέμα βροχών.Οι παραλίες ήταν οκ δεν ξέρω βέβαια αν ανταποκρίνονται στις προσδοκίες σου,όλα τα λεφτά όμως είναι το εσωτερικό του νησιού με απίστευτη βλάστηση.
Πώς τη βλάπτει ακριβώς???
μηπως εχει και εκει κουβανεζες??χαχαχαχα

μα τι κανω λαθος??αλλανταλλον οι παραθεσεις.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom