Σερβία τρενο θεσσαλονικη- βελιγραδι ξανα το καλοκαιρι?

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
αν και δεν ειδα τπτ σχετικο σε ελληνικο σαιτ, στους σταθμους των τρενων στο Βελιγραδι και το Novi Sad υπαρχει ανακοινωση οτι θα υπαρξει σιδηροδρομικη συνδεση Θεσσαλονικη- Βελιγραδι απο 26/06/2011 ως 09/09/2011...

Αν εχει καποιος παραπανω πληροφοριες ας μας διαφωτισει....:)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
^το εχει επιχειρισει καποιος για να μας πει αν ειναι πολυ κουραστικο;;

thanks;)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Αν ισχύει έχω χαρεί όσο δεν πάει όμως!!! Γιατί μόλις κλαιγόμουν για το πως θα πάω Σερβία το καλοκαίρι hahahahaha
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά έχω να σας πω πως αξίζει κάποιος να πάει με τρένο μέχρι Σκόπια...μετά να πάρει από εκεί λεωφορείο (οι σταθμοί είναι δίπλα δίπλα) το δίκτυο τρένου στη Σερβία είναι πολύ αργό...με το λεωφορείο από Σκόπια πας πιο γρήγορα..βέβαια άλλη φάση το τρένο σίγουρα!
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
αν εισαι απο βορεια η κεντρικη ελλαδα υπαρχη λυση φτηνη- extrhm- και με λιγο περιπετεια-αμα θελης οποσδοιποτε τρενο
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
είμαι από Αθήνα...αλλά με την φίλη που πάω τα αποφεύγουμε αυτά...ειναι κοπελίτσα xexe...άμα διαβάσεις την ιστορία μου "περίεργες δοσοληψίες στο τρένο μεταξύ βουκουρεστίου και βελίγραδίου" θα καταλάβεις
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισραήλ, Ειρηνικός
^το εχει επιχειρισει καποιος για να μας πει αν ειναι πολυ κουραστικο;;

thanks;)
Ένα μόνο θα σου πω - εγώ γύρισα αεροπορικώς :haha:

Έχει το χαβαλέ του, αλλά για εμένα που έχω μηδενική υπομονή στο θέμα των μεταφορών, ήταν πολύ κουραστικό. Πάντως μία φορά αξίζει τον κόπο να το κάνει κανείς, βλέπεις φιγούρες και καταστάσεις που δύσκολα θα δεις κάπου αλλού τόσο κοντά στην Ελλάδα. Αλλά αν το δούμε από άποψη άνεσης, για μένα μηδενική. Μέχρι που σε ένα σημείο κιόλας ένας τσιγγάνος κοιμόταν στη θέση τη δική μου και των δύο συνταξιδιωτών μου :shock: Έχει πλάκα να το λέω τώρα, αλλά εκείνη τη στιγμή θέλαμε να τον σκοτώσουμε!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Το εκανα φετος τον Δεκεμβριο μονος μου .. εφυγα απο βελιγραδι 7:50 και εφτασα θεσσαλονικη 12 το βραδυ .. αν δεν ειχα λαπτοπ και βιβλιο μαζι μου θα ειχα αυτοπυρποληθει .. ειδικα οταν μπηκα μεσα στα Σκοπια και εβλεπα αυτα τα "macedonia" παντου γραμμενo μου γυριζανε τα αντερα .. αλλα αποτι ξερω ο ΟΣΕ καταργησε το δρομολογιο απο τον Γεναρη του 2011,τωρα δεν ξερω αν το ξαναρχισε ..
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
xmm..καταλαβα..

σας ευχαριστω για τις απαντησεις;)

παντως αμα σκεφτω πως πλεον δυσκολευομαι να κανω ταξιδι οδικο αθηνα-παργα/γιαννενα/θεσσαλονικη...μαλλον θα μου ειναι εξαιρετικα δυσκολες τοσες ωρες εν κινησει
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
το χω κάνει χίλιες φορές....πάντα νύχτα και πάντα στο βαγόνι με κρεβάτια (όχι με 6, αλλά με 2 ή 3)..... και μακάρι να ξαναγίνει......λεωφορείο είναι δεκα φορές χειρότερο αφου κάνουν 3 στάσεις το πολύ κάτεσαι (τυχερός αυτός που μπορει να τον πίασει ο υπνος)..... ενώ σε αυτό ποτέ, αλλά ποτέ (και κάποτε πήγαινα και 3-4 φορες το μήνα) δεν είχα κανέναν στο κουπέ μου.....σε ξυπνάνε μόνο στα σύνορα, κάνεις ότι θές.....
μόνο καλύτερο είναι το αεροπλάνο, αλλα αν πηγαινεις συχνα όπως εγώ δεν γίνεται καθε φορά με τιμες όπως είναι

Υ.Γ. ποτέ, αλλά ποτέ δεν έφτασε στην ώρα του....όντως στην Σερβία είναι πολύ αργό, και μέσο όρο Θεσσ-Βελ, ειναι 14 ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom