Φολέγανδρος φθηνη διαμονη στη φολεγανδρο?

timasles

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
χαιρετω οποιον μπορει να το βλεπει

λεω να ξαναπαω φολεγανδρο μετα απο μερικα χρονια και μου φαινεται οτι εχει παραακριβηνει το νησι.
ενδιαφερομαι για δικλυνο για 4 μερες τη βδομαδα 20-26/7. εχει κανενας του υποψιν τιποτις? το πιο φθηνο που εχω βρει ειναι με 90 ευρω την ημερα.
ενοικιαζομενα, δωματια γνωστου της θειας της κουμπαρας της συνηφαδας καλοδεχουμενα

ευχαριστω
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
ειδα τις λεξεις "φθηνη" και "φολεγανδρος" στην ιδια προταση και τρελαθηκα!
δυστυχως, δεν μπορω να σε βοηθησω, δεν εχω παει φολεγανδρο ποτε!
καλη τυχη παντως!
 

timasles

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
ευχαριστω λατινα
το νησι εχει μεταλλαχθει!
προφανως πολλων εχει παρει το μυαλο αερα εκει. εκτος αν υπαρχουν και αλλα ξενοδοχεια και δωματια απο αυτα που βρηκα. τι να πω.
τη πισινα δεν τη χρειαζομαι. ουτε θελω να δωσω 120 ? για να κοιμαμαι σε πλαστικα σεντονια!
ισως να τσιγκουνεψα και εγω λογω εποχης, φανταζομαι και αλλοι πολλοι!
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
Αν δεν έχουν αλλάξει τα πράγματα από το 2005 το μόνο μέρος που πιθανόν να βρεις νορμάλ τιμές είναι τα Άνω Μερά...
Οι τιμές στα καταλλύματα ήταν αρκετά ακριβά σε όλο το νησί τότε και έμεινα στο εν λόγω χωριό που είναι 5' από την χώρα και έχει και 2-3 καλές ταβέρνες και ένα τέλειο μαγειρίο-παντοπωλείο της κυρά -Τάδε (δεν θυμάμαι το όνομα της) όπου πρέπει να φας οπωσδήποτε ματσάτα...
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
"φθηνη διαμονή στην Φολέγανδρο"
σαν ανέκδοτο ακούγεται!
καποιοι δεν έχουν καταλάβει σε τι εποχές ζούμε η απλά ελπίζουν σε καποιους λίγους, θα ερθει η στιγμή που καταλάβουν το λάθος τους.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
Πραγματικά ανέκδοτο έχει γίνει...Δυστυχώς κι εμείς πέρυσι ταλαιπωρηθήκαμε πολύ να βρούμε κάτι οικονομικό...και καταλήξαμε στο Polikandia όπου μέσα Ιούλη δίναμε 70 ευρώ το βράδυ και σε σύγκριση με ό,τι άλλο είχαμε κοιτάξει ήταν το πιο οικονομικό!

Δεν χάνεις πάντως να κάνεις ένα τηλέφωνο και να ρωτήσεις αν ισχύουν οι τιμές που έχουν αναρτήσει στο net...εν μέσω κρίσης...Κάνε μια ερώτηση κι ό,τι γίνει έγινε.
Καταλύμματα επίσης υπάρχουν, κάποια εκ των οποίων δεν αναφέρονται στο διαδίκτυο, αρκετά πιο οικονομικά (τα πήρε το μάτι μου χωμένα στα στενά του νησιού) και ρωτώντας έμαθα πως έδιναν το δωμάτιο 55 ευρώ τη νύχτα.

Εδώ έχει κάποια τηλέφωνα δωματίων- τα περισσότερα δεν έχουν εικόνες να δεις- αλλά καταλαβαίνω πως στη συγκεκριμένη φάση δεν σε πολυενδιαφέρει...
ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΣ - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ - ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ - ΕΝΟΙΚ. ΔΩΜΑΤΙΑ
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Πραγματικα φθηνο στην Φολέγανδρο? Ο λόγος που δεν την επέλεξα φετος είναι οτι επειδή το λατρεύω αυτό το νησί δεν θελω να πάω και να νιώθω ότι με γδύνουν. Γυρω στα 85 θα βρεις καποια καλά αν και συνηθως οι κρατήσεις γίνονται πολύ νωρίς. Οταν είχα πάει πριν 5 χρονια τα δύο πρωτα βραδια πήγαμε σε κάποια δωμάτια και δίναμε 65 ευρώ και ήταν αθλια...Πάντως σε ότι και αν κλείσεις δες πρωτα φωτο δωματίου από το site. Ως επί το πλείστον τα καταλλύματα είναι ωραία και καινουρια αλλά λόγω την ανθησης του τουρισμού υπάρχουν και κάποια αθλια που υποτίθεται σου προσφέρουν χαμηλοτερες τιμές και δεν παλευονται.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Θέλει υπομονή οντως... Με τίποτα στο camping όλοι οι φίλοι μου που το επιχειρησαν δήλωσαν ότι είναι αθλιο και εφυγαν επί τόπου.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Εχει και καποια δωματια που δε φαινονται αθλια. Εκτος κι αν ειναι και οι εγκαταστασεις χαλια και δε διορθωνεται με τιποτα η κατασταση.
Παντως απ'οσο ξερω στη Φολεγανδρο δε λεει να μη μεινεις στη χωρα οποτε ψαξε για εκει κι ευχομαι να βρεις κατι ομορφο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αυτά τα δωμάτια λέει ότι είναι στο Καραβοστάσι-λιμάνι (και φαίνεται και από τις φωτό). Άρα καμία σχέση με το κάμπινγκ που είναι στο Λειβάδι.

timasles γιατί δεν κοιτάς και αυτό?
Booking.com: Pelagos Hotel, Karavost
Αν το θες μόνο για ύπνο μου φαίνεται μια χαρά και οικονομικό!
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο χρόνο
Τα πιο φθηνά που βρήκα στη Χώρα (λίγο έξω) είναι τα PavlosX2 Pavlos X 2 - Just Room - in Folegandros, Cyclades, Greece με τιμή στα 55ευρώ το δίκλινο, αλλά χωρίς κλιματισμό, τηλεόραση κλπ κλπ κλπ... επίσης μίλαγα με μια φίλη Φολεγανδρόπληκτη και μου έλεγε για κάποια δωμάτια στο Γαλύφο που δεν έχουν ρεύμα όυτε νερό, (κοινές ντουζιέρες/WC αλλά πολύ καθαρά) και μου τα περιέγραφε ρομαντικά και ατμοσφαιρικά, με κεράκια για φως και μέσα στη θάλασσα (παλιά ήταν "κλίματα" δηλαδή γκαραζ για βάρκες...). Σε καλές τιμές και αυτά. Τα τηλέφωνα είναι 22860-41069 και 22860-41072. Για πάρε και πες μας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom