Γενικά χριστουγεννα στην ευρωπη!!!!

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
1η μέρα ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΜΟΝΑΧΟ – ΛΙΝΤΑΟΥ – ΝΤΟΡΝΜΠΙΡΝ (235 χλμ.):

2η μέρα ΑΥΣΤΡΙΑΚΟ ΤΥΡΟΛΟ – ΙΝΝΣΜΠΡΟΥΚ – ΣΑΙΝ ΑΝΤΟΝ (370 χλμ.

3η μέρα ΕΛΒΕΤΙΑ – ΚΛΟΣΤΕΡΣ - ΝΤΑΒΟΣ – ΣΑΙΝ ΜΟΡΙΤΣ (370 χλμ.

4η μέρα ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ - ΒΙΛΝΤΧΑΟΥΖ – ΑΠΠΕΝΤΣΕΛΛ – ΣΑΙΝ ΓΚΑΛΕΝ (170 χλμ. συνολικά):

5η μέρα ΝΤΟΡΝΜΠΙΡΝ – ΜΟΝΑΧΟ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (235 χλμ.):


τιμη 680+110 φοροι με ημιδιατροφη, πτηση με την AEGEAN.

θα σας παρακαλουσα να μου πειτε την αποψη σας για την συγκεκριμενη

εκδρομη και γενικα για το ολο προγραμμα αν αξιζει.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
ωραία εκδρομή αλλά πολλά χιλιόμετρα!!! Με πρακτορείο θα πάτε?
ναι οικογενειακως....ακομη δεν το αποφασισαμε, ψαχνομαστε, αλλα μας αρεσε

και καλυπτει γενικα τα γουστα μας.

Το καλοκαιρι που πηγαμε παλι με την μικρη ( 8 ετων ) Βαυαρια-ανατολικη

Αυστρια 10ημερο παλι οργανωμενο απο εναν τοπικο συλλογο οδικο

(ινσμπρουκ-νοτια βαυαρια -μοναχο-ρεγκενσμπουργκ -νυρεμβεργη-

κλαγκενφουρτ και τα περιξ, λιμνη μπλεντ - βελιγραδι ) παρολο που τα

χμετρα ηταν πολλα ( μ.ο 400 ημερησιως ) δεν μας φανηκαν καθολου και η

μικρη περασε τελεια οπως και εμεις γιατι ηταν ολη η εκδρομη εκπληκτικη.

Παντως η γνωμη σου ειναι οτι ειναι ωραια η εκδρομη, ετσι!!!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Ναι αλλά τώρα οι δύο μέρες απ΄τις πέντε είναι οι πτήσεις με όλο το χρόνο που χρειάζονται.'Οχι ότι δεν είναι ωραία βέβαια!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.032
Το προγραμμα ειναι πολυ ωραιο αλλα οι μερες λιγες!Αλλα και παλι εφοσον σου αρεσει να βλεπεις φωτογραφικα το καθε μερος,ακουγεται πολυ καλο!
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
πανω κατω ολα τα αεροπορικα ειναι 5ημερα σε πραγα-βουδαπεστη-βιεννη-βερολινο-ελβετια και με το σκεπτικο οτι σε αυτες τις πολεις και ελβετια μπορεις να βρεις ανα πασα στιγμη εκδρομη λεμε να κανουμε αυτην που διαφερει. Συν οτι βιεννη πραγα βουδα και ελβετια εχουμε παει. Το βερολινο το απορριπτουμε προς το παρον λογω θερμοκρασιας οπως επισης απορριπτουμε χειμωνιατικα το να οργανωσουμε κατι μονοι μας χωρις πρακτορειο δλδ. Δεν ακολουθει κανεις. Αν ειχε μια μερα ακομη θα ηταν το ιδανικοτερο. Παντως η πτηση προς εκει ειναι πρωι και απο κει βραδακι. Και κατι ακομη, μεχρι τωρα πηγαιναμε χριστουγεννα, νομιζετε οτι εχει την ιδια ομορφια η πρωτοχρονια εξω γιατι δεν ταξιδεψαμε ποτε πρωτοχρονια?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
1η μέρα ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΜΟΝΑΧΟ – ΛΙΝΤΑΟΥ – ΝΤΟΡΝΜΠΙΡΝ (235 χλμ.):

2η μέρα ΑΥΣΤΡΙΑΚΟ ΤΥΡΟΛΟ – ΙΝΝΣΜΠΡΟΥΚ – ΣΑΙΝ ΑΝΤΟΝ (370 χλμ.

3η μέρα ΕΛΒΕΤΙΑ – ΚΛΟΣΤΕΡΣ - ΝΤΑΒΟΣ – ΣΑΙΝ ΜΟΡΙΤΣ (370 χλμ.

4η μέρα ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ - ΒΙΛΝΤΧΑΟΥΖ – ΑΠΠΕΝΤΣΕΛΛ – ΣΑΙΝ ΓΚΑΛΕΝ (170 χλμ. συνολικά):

5η μέρα ΝΤΟΡΝΜΠΙΡΝ – ΜΟΝΑΧΟ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (235 χλμ.):


τιμη 680+110 φοροι με ημιδιατροφη, πτηση με την AEGEAN.

θα σας παρακαλουσα να μου πειτε την αποψη σας για την συγκεκριμενη

εκδρομη και γενικα για το ολο προγραμμα αν αξιζει.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Τέλεια εκδρομή. Για Ιούλιο και μικρό όχημα. Αλλά ούτε στο χειρότερο εχθρό μου για χειμώνα με πούλμαν.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
Τέλεια εκδρομή. Για Ιούλιο και μικρό όχημα. Αλλά ούτε στο χειρότερο εχθρό μου για χειμώνα με πούλμαν.
μας πεθανες τωρα!!!!

γιατι το εγραψες αυτο????

τι πιστευεις οτι θα βρουμε στο δρομο??
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
μας πεθανες τωρα!!!!

γιατι το εγραψες αυτο????

τι πιστευεις οτι θα βρουμε στο δρομο??
Μερικοί ανθρωποι δεν αντέχουν καθόλου το πούλμαν ενώ άλλοι το θέλουν (λχ η αφεντιά μου).
Αν το αντέχεις και σου αρέσει θα πας και θα περάσεις μια χαρά.
Επίσης αρέσει και στα παιδιά & το απολαμβάνουν.
Αν και είμαι ενάντια στις οργανωμένες εκδρομές, χειμώνα και με παιδιά ψηφίζω ΝΑΙ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.993
Likes
12.059
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εγω που δεν αντεχω να ταξισεψω περισσοτερο απο 2 ωρες οδικως αν δεν οδηγω εγω και απεχθανομαι τα γκρουπ, δεν θα την επελεγα με καμμια κυβερνηση τουτη την εκδρομη. Εσεις ομως αφου το αντεχετε και σας αρεσει δε βρισκω το λογο να μην το κανετε. Στα περισσοτερα απο αυτα τα μερη δεν εχω παει αλλα, δεν νομιζω πως το Βερολινο ειναι τοσο πιο κρυο πια απ' αυτα (αυτο γιατι ειπες οτι απορριπτεται λογω θερμοκρασιων). Επισης κι εμενα με χαλαει για χειμωνα τετοια εκδρομη (τι θα γινει δηλαδη σε περιπτωση σφοδρων χιονοπτωσεων;).
Πρωτοχρονια σε μεγαλη πολη αξιζει και με το παραπανω. Στα χωρια, στα βουνα και στα λαγκαδια πρεπει να σ' αρεσει η ηρεμια και η ησυχια για να αξιζει.
Και μια ερωτηση: Καθε μερα θα κοιμαστε και σε διαφορετικο μερος; Δηλαδη κατεβασε βαλιτσα, βγαλε ρουχα, ξαναβαλε ρουχα, ανεβασε βαλιτσα; Πωπω ΠΑΚΕΤΟ!!!

Καλα να περασετε!
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
Εγω που δεν αντεχω να ταξισεψω περισσοτερο απο 2 ωρες οδικως αν δεν οδηγω εγω και απεχθανομαι τα γκρουπ, δεν θα την επελεγα με καμμια κυβερνηση τουτη την εκδρομη. Εσεις ομως αφου το αντεχετε και σας αρεσει δε βρισκω το λογο να μην το κανετε. Στα περισσοτερα απο αυτα τα μερη δεν εχω παει αλλα, δεν νομιζω πως το Βερολινο ειναι τοσο πιο κρυο πια απ' αυτα (αυτο γιατι ειπες οτι απορριπτεται λογω θερμοκρασιων). Επισης κι εμενα με χαλαει για χειμωνα τετοια εκδρομη (τι θα γινει δηλαδη σε περιπτωση σφοδρων χιονοπτωσεων;).
Πρωτοχρονια σε μεγαλη πολη αξιζει και με το παραπανω. Στα χωρια, στα βουνα και στα λαγκαδια πρεπει να σ' αρεσει η ηρεμια και η ησυχια για να αξιζει.
Και μια ερωτηση: Καθε μερα θα κοιμαστε και σε διαφορετικο μερος; Δηλαδη κατεβασε βαλιτσα, βγαλε ρουχα, ξαναβαλε ρουχα, ανεβασε βαλιτσα; Πωπω ΠΑΚΕΤΟ!!!

Καλα να περασετε!
η βαση μας θα ειναι το ντορμπιρν, καμμια αλλαγη σε ξενοδοχεια.

οσο για το κρυο σε συγκριση με το βερολινο, κατεληξα σ' αυτο το συμπερασμα απο αυτα που εχω διαβασει εδω!!

περσι στο σαλτζμπουργκ χριστ/να μας χιονισε αλλα κανενα προβλημα ρε παιδια...ε τωρα αν εχουμε τοσα πολλα χιονια θα αλλαξουμε προορισμους λογικα!!!

παντως ακομη δεν εχουμε οριστικοποιησει την αποφαση μας, αλλα και απο τα γραφομενα σας καταλαβαινω οτι αξιζει σαν εκδρομη.

επισης, μενει να δουμε αν θα εχει ζητηση λογω και της καταστασης!!!
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
Μερικοί ανθρωποι δεν αντέχουν καθόλου το πούλμαν ενώ άλλοι το θέλουν (λχ η αφεντιά μου).
Αν το αντέχεις και σου αρέσει θα πας και θα περάσεις μια χαρά.
Επίσης αρέσει και στα παιδιά & το απολαμβάνουν.
Αν και είμαι ενάντια στις οργανωμένες εκδρομές, χειμώνα και με παιδιά ψηφίζω ΝΑΙ.
και μενα μ' αρεσει το πουλμαν αλλα δε θα με χαλουσε αν καποιος απο την παρεα ξεκινουσε οδικως....δυστυχως δεν ακολουθει κανεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom