Ηνωμένο Βασίλειο ψωνια λονδινο

yperastiko

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
γεια σας! θα βρισκομαι στο λονδινο την ερχομενη βδομαδα και θα ηθελα επι της ευκαιρειας να ψωνισω γαμπριατικο κουστουμι. μηπως ξερετε αν υπαρχουν καταστηματα με εκπτωτικες τιμες σε διασιμες μαρκες (πχ Dolce & Gabbana, Hugo Boss)? ή αν έχετε ψωνίσει απο ντοπια καταστηματα και μεινατε ευχαριστημενοι?
θα επισκευθω για μια μερα το bicester village. απο την εμπειρια σας υπαρχει ποικιλια ή λιγο χλωμακι αν θα βρω?
ευχαριστω!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν πολυκατέχω από Λονδίνο και ψώνια, αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να βρεις κάτι εκεί φτηνότερα από ότι μπορείς να το βρεις Ελλάδα.
 

apos

Member
Μηνύματα
197
Likes
526
κανε μια βολτα απο το primark στην oxford str.. εχει φθηνες τιμες αλλα δε θα ειναι και τοσο καλη ποιοτητα..
 

martek

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
γεια σας.ειμαι καινουργια στο travelstories. θα ηθελα πληροφοριες για τις εκπτωσεις στο λονδινο. πρωτα απολα με ενδιαφερει να παω μετα την πρωτοχρονια..και θα ηθελα να ξερω αν θα εχει ποικιλια η θα εχουν εξαφανιστει ολα στο boxing day?
deuteron prin ta xristougenna exei ekptwseis?
στα primark tin periodo twn ekptwsewn exei meinei tpt?
anarwtiemai mipws me sumferei na paw prin ta xristougenna k na episkeftw kai to bicester village?

ousiastika thelw na psonisw apo primark alla k apo hatrods selfridges.. thelw na mathw pote tha petyxw apo apopsi imerominiwn tin megalyteri afthonia se pragmata.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
γεια σας.ειμαι καινουργια στο travelstories. θα ηθελα πληροφοριες για τις εκπτωσεις στο λονδινο. πρωτα απολα με ενδιαφερει να παω μετα την πρωτοχρονια..και θα ηθελα να ξερω αν θα εχει ποικιλια η θα εχουν εξαφανιστει ολα στο boxing day?
deuteron prin ta xristougenna exei ekptwseis?
στα primark tin periodo twn ekptwsewn exei meinei tpt?
anarwtiemai mipws me sumferei na paw prin ta xristougenna k na episkeftw kai to bicester village?

ousiastika thelw na psonisw apo primark alla k apo hatrods selfridges.. thelw na mathw pote tha petyxw apo apopsi imerominiwn tin megalyteri afthonia se pragmata.
Καλά το ξεκίνησες και καλωσήρθες,όμως τα grieklish τί τα θες?Να ξέρεις ότι απαγορεύονται στο forum...
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.813
γεια σας.ειμαι καινουργια στο travelstories. θα ηθελα πληροφοριες για τις εκπτωσεις στο λονδινο. πρωτα απολα με ενδιαφερει να παω μετα την πρωτοχρονια..και θα ηθελα να ξερω αν θα εχει ποικιλια η θα εχουν εξαφανιστει ολα στο boxing day?
deuteron prin ta xristougenna exei ekptwseis?
στα primark tin periodo twn ekptwsewn exei meinei tpt?
anarwtiemai mipws me sumferei na paw prin ta xristougenna k na episkeftw kai to bicester village?

ousiastika thelw na psonisw apo primark alla k apo hatrods selfridges.. thelw na mathw pote tha petyxw apo apopsi imerominiwn tin megalyteri afthonia se pragmata.
Καλώς ήλθες ! Τα τελευταία χρόνια ,αμέσως μετά τα Χριστούγεννα, βρίσκομαι στο Λονδίνο για τις γιορτές της Πρωτοχρονιάς. Αποφεύγω τα Χριστούγεννα γιατί αφενός θέλω να είμαι στο σπίτι τις μέρες εκείνες και αφετέρου ανήμερα τα Χριστούγεννα στο Λονδίνο είναι όλα κλειστά. Ακόμα και τα ΜΜΜ δεν λειτουργούν, μόνο κάποια Ασιατικά μαγαζιά.
Οι εκπτώσεις ξεκινούν συνήθως στις 26/12 και τελειώνουν γύρω στις 14/1.
Φυσικά τις πρώτες μέρες γίνεται χαμός! Αλλά επειδή έχω βρεθεί και πολλές φορές πολύ μετά την Πρωτοχρονιά πάντα πετύχαινα πολλές ευκαιρίες. Στα Primark γίνεται ο τρελλός χαμός πάντα, αλλά συνεχώς τροφοδοτούν με νέο εμπόρευμα.
Υπάρχουν εξάλλου στο Λονδίνο τόσα και τόσα καταστήματα , όρεξη να έχεις μόνο.
 

martek

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
vasnorth σ ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες πληροφοριες. ακριβως αυτο ηθελα να μαθω ... αν τροφοδοτουνται τα primark μεσα στις εκπτωσεις.γιατι ειναι ενα απο τα καταστηματα που θελω να επισκεφτω αλλα μ ενδιαφερουν πολυ και οι εκπτωσεις και σε αλλα καταστηματα με ακριβα brands που θελω να βρω σε ευκαιρια. ειχα μια πληροφορια οτι την πρωτη εβδομαδα των εκπτωσεων τα primark αδειαζουν αλλα προφανως παραπληροφορηση :)... σ ευχαριστω και παλι
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
vasnorth σ ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες πληροφοριες. ακριβως αυτο ηθελα να μαθω ... αν τροφοδοτουνται τα primark μεσα στις εκπτωσεις.γιατι ειναι ενα απο τα καταστηματα που θελω να επισκεφτω αλλα μ ενδιαφερουν πολυ και οι εκπτωσεις και σε αλλα καταστηματα με ακριβα brands που θελω να βρω σε ευκαιρια. ειχα μια πληροφορια οτι την πρωτη εβδομαδα των εκπτωσεων τα primark αδειαζουν αλλα προφανως παραπληροφορηση :)... σ ευχαριστω και παλι
Boxing day πρωί πρωί βρίσκεις σε εξαιρετικά χαμηλές τιμές και ακριβές μάρκες. Στα primark γίνεται πόλεμος γιαυτό όσο πιο νωρίς τόσο το καλύτερο. Πολλοί φίλοι μου από εδώ κυκλοφορούν με τρύπια nike και περιμένουν τη boxing day για να πάρουν καινούρια. Κάποιοι δε έχουν κάνει και λίστα από τώρα :p
 

martek

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
kanel28 πες στους φιλους σου να αφησουν κατι και για μενα :). 8 ιανουαριου σκεφτομαι να ερθω. τα primark τροφοδοτουνται συνεχεια με πραγματα η στις εκπτωσεις μαζευεις οτι εχει απομεινει ? ρωταω συνεχως για τα primark και σας ζαλιζω γιατι για τα αλλα καταστηματα εχω μια αποψη. σ ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μην ανησυχείς όπως σου είπε και ο vasnorth τροφοδοτούνται συνέχεια και από ότι έχω δει γίνεται και rotation ρούχων.
Χαχα θα τους το πω αλλά είναι κάτι σαν παράδοση να σκίζονται στα ψώνια εκείνη την μέρα :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.464
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom