Ανδόρρα 3 μέρες στην Ανδόρα για 5αθλο

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.744

29-12-09 Η προταση ηρθε ξαφνικα μολις ειχα ξαπλωση. Η μερα ηταν πολυ κουραστικη και το μονο που ηθελα ηταν να κλεισω τα ματια μου για υπνο.
Σε λιγες ημερες αρχιζαν οι διακοπες μου.
Παμε Ανδορρα?
Γυριζω το κεφαλι μου προς την μερια της γυναικας μου με απορια του στυλ τι παιρνη ? Ειναι καλα?ειναι σοβαρο? Καλα σκεφτηκε την Ανδορρα για διακοπες? (λογω της δουλειας μου πηγαινω 30-40 φορες τον χρονο)
Να πουμε τον Α και την Κ απο την Τουλουζ να ερθουν και αυτοι να περασουμε παρασκευοσαβατοκυριακο μαζι.
Μαλλον σοβαρα μιλαει,σκεφτηκα.
Διαβαζοντας την σκεψη μου αρχιζουν τα επιχειρηματα.
Παμε για πενταθλο.
Μπα κατι θα πηρε.Δηλαδη? Ρωταω.
Μασινγκ,ξαπλινγκ,ντρικινγκ,φ@κινγκ,και σκι.
Καλα ακουστηκαν τα 4 πρωτα αλλα σκι ειχα να κανω πανω απο 10 χρονια.Το πολυ πολυ να ασχοληθουμε με τα υπολοιπα.ΟΚ.δυνατα επιχειρηματα.
Κλεινουμε ενα σαλε στην περιοχη ελ σερρατ με πισινα, γυμναστηριο, πρωινο και ενα ρομαντικο γευμα στο φως των κεριων .(τιμη 75 ε η βραδια )
Ο Α και η Κ συμφωνησαν και περιμεναμε να ερθη η 08-01 για να αναχωρησουμε.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οπως και να το κανουμε εναν βαθμο επικινδυνοτητας τον εχει!:haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Που βαζεις και τα πιασιματα απο το πολυ ξαπλιγκ! Θελει προσοχη για τους αδαεις του αθληματος!:haha:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Αυτο το βλεμμα "κατι παιρνει" καπου το ξερω, περιμενουμε την συνεχεια αθλητη
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πολύ πετυχημένο το"πένταθλο" :haha::haha:αναρωτιέμαι σε ποιό απ αυτά τα αθλήματα βγήκατε πρωταθλητές;;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.744
1 ημερα
Η ημερα αρχισε στις 7.00.Διπλος καφες για ξυπνημα,ανοιγμα το λαπτοπ για προγνωση καιρου και νωχελικα αρχισαν οι σκεψεις για το γεμισμα των βαλιτσων.
Απορια πρωτη.Ενα μπουκαλι τσιπουρο αραγε θα φθαση η να παρω και το δευτερο?Μαλλον θα φθαση τι διαολο στην ανδορρα θα ειμαστε ,περνουμε κανενα ουισκι.Ετσι κιαλλιως οι γαλλοι φιλοι δεν πολυπινουν.
Το χτυπημα του τηλεφωνου μου κοβει τις σκεψεις.
Ο φιλος απο γαλλια με πληροφορει οτι δεν μπορει να ξεκινηση γιατι εχει μισο μετρο χιονι.Οκ ενα μπουκαλι ειναι αρκετο.
Αλλαγη σχεδειων.Εγερτηρειο στον υιο και στην νυφη και ανακοινωση οτι μολις κερδισαν τριημερο στην Ανδορρα ολα πληρωμενα.
Φορτωνουμε αναγγαστηκα το μεγαλο αυτοκινητο ,η σχετικη μουρμουρα (πρωινες γκρινιες) και ξεκιναμε.
Στην διαδρομη λιγο πριν απο τον λοφο Μοντσερρατ,οταν αρχιζουν τα παρασιτα στο ραδιοφωνο ζηταω κανενα cd και μου βαζουν κλασικη μουσικη (Ζαμπετας,Χριστακης,Αγαθωνας,κ,α,)
Εμφανιζετε ενα μικρο μπουκαλακι τσιπουρο(που το βρηκαν αυτο?)
Αυτοι να τραγουδαν και να πινουν και εγω να οδηγω.
Ατιμη κοινωνια.
Σταση για καφε και τσιγαρο μετα την berga στην τεχνητη λιμνη.
Εκει συνανταμε 2 ελληνες που και αυτοι πηγαιναν Ανδορρα.
Το ταξιδι συνεχιζεται με την τραγουδιστρια να διαμαρτηρετε οτι καποιος της εφαγε ολα τα δαχτηλυδια και τωρα κοιματε στα σανιδια.
Αφου περασαμε το τουνελ του cadi μηκους 5 χιλ και με τον Χριστακη να πεταει απο καναρα σε καναρα,φτασαμε στα συνορα.
Συνεχιζεται
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σα καλα το πατε το θεμα... Μετα τις καναρες και τα δαχτυλιδια ειχατε καμια να σας τηγανιζει ψαρια με πατζαρια σκορδαλια; (μη ξεχναμε και το πρωτο αθλημα του πενταθλου: το μασιγκ!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom