8ήμερες διακοπές στην Κρήτη

paris1679

Member
Μηνύματα
53
Likes
4
Eχουμε 5 μέρες διαθέσιμες στο Λασίθι.Θα μένουμε στον Αγιο Νικόλαο.Που προτείνετε να πάμε?
Δεν γνωρίζουμε καθόλου το Λασίθι.
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
τόσα μέρη έχει γράψει παραπάνω, διάλεξε!:)
απο Σητεία, μονή Τοπλού, Βάι,Παλαίκαστρο μέχρι Ιεράπετρα
στα χωριά στο οροπέδιο Λασιθιου
Ελούντα, Σπιναλόγκα
εως και Μάλια, Κνωσσό και πέριξ του Ηρακλείου
εξαρτάται τα γούστα και την παρέα
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Eχουμε 5 μέρες διαθέσιμες στο Λασίθι.Θα μένουμε στον Αγιο Νικόλαο.Που προτείνετε να πάμε?
Δεν γνωρίζουμε καθόλου το Λασίθι.
διάβασε την ιστορία μου πιο πάνω να πάρεις μια γεύση
 

paris1679

Member
Μηνύματα
53
Likes
4
Σκέφτομαι αντι για Λασιθι να παμε στο Ρέθυμνο.Που είναι καλύτερα?Και έχοντας υπόψιν την περίοδο 24-29 Αυγούστου.Περιμένω απαντήσεις απο ντόπιους και μη.

Και αν προτείνετε Ρέθυμνο που προτείνετε να μείνουμε?
 
Last edited by a moderator:

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Και στα δύο μέρη είναι φανταστικά, εγώ που έχω παει και στα δυο μάλλον Λασίθι θα διάλεγα...
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
για όσα περιγράφω στην ιστορία μου πιο πάνω.
 

paris1679

Member
Μηνύματα
53
Likes
4
Γνωρίζεις κάποιος πόση ώρα χρειάζεται απο Αγιο Νικόλαο μέχρι το Βαι με αυτοκίνητο?
Και πόση ώρα απο Αγια Μαρίνα στα Χανιά μεχρι το λιμάνι Κίσσαμου?
Στην διαδρομή μέχρι το Βαι που προτείνετε να κάνουμε διάλειμμα για φαγητό?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
απο Αγιο Νικολαο Βαι θες περιπου δυο ωρες ( για να μην πω περισσοτερο)γιατι οδρομος ως σητεια ειναι στενος και αυτη την εποχη πολλα τα αυτοκινητα Απο Χανια για Καστελι 42 χιλιομετρα ως το λιμανι θες μιση ωρα ..
 

paris1679

Member
Μηνύματα
53
Likes
4
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Στην διαδρομη Αγιος Νικόλαος-Βαι που μπορούμε να κατεβούμε για καλό φαγητό?

Φτάνουμε στον Αγιο Νικόλαο μέρα Κυριακή το απόγευμα.
Το πρόγραμμα που έχω υπόψιν είναι το ακόλουθο:
Κυριακή απόγευμα στον Αγιο Νικόλαο.Θα μένουμε δίπλα απο την παραλία Αμμούδι.Είναι καλή η παραλία?
Δευτέρα: Βαι
Τρίτη:Ιστρο,Ελούντα και Πλάκα
Τετάρτη: Νήσος Χρυσή
Πώς σας φαίνεται το πρόγραμμα?
Στην επιστροφή για Χανιά αξίζει τον κόπο μια επίσκεψη στο ενυδρείο στις Γούρνες?
 
Last edited by a moderator:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
από το Βάι θα πας Πλάκα και μετά θα ξαναγυρίσεις πίσω για Ιεράπετρα-Χρυσή;;;;τζάμπα χιλιόμετρα. βάλε Χρυσή την Τρίτη. Κατόπιν από ιεράπετρα για να γυρίσεις στα βόρεια παράλια, τράβηξε Δυτικά, στρίψε δεξιά για τα χωριό Ανατολή- Καλαμαύκα κ.α. μέσω ενός όμορφου τοπίου πάνω στα βουνά και χωριά με ωραία ταβερνάκια θα φτάσεις στο Ίστρο.

απο Αγιο Νικολαο Βαι θες περιπου δυο ωρες ( για να μην πω περισσοτερο)γιατι οδρομος ως σητεια ειναι στενος και αυτη την εποχη πολλα τα αυτοκινητα Απο Χανια για Καστελι 42 χιλιομετρα ως το λιμανι θες μιση ωρα ..
πριν φτάσεις Σητεία κοντά στο χωριό Μουλιανά υπάρχει το φαράγγι του Ρίχτη που σε βγάζει στην παραλία. Πανέμορφο
 
Last edited by a moderator:

paris1679

Member
Μηνύματα
53
Likes
4
από το Βάι θα πας Πλάκα και μετά θα ξαναγυρίσεις πίσω για Ιεράπετρα-Χρυσή;;;;τζάμπα χιλιόμετρα. βάλε Χρυσή την Τρίτη. Κατόπιν από ιεράπετρα για να γυρίσεις στα βόρεια παράλια, τράβηξε Δυτικά, στρίψε δεξιά για τα χωριό Ανατολή- Καλαμαύκα κ.α. μέσω ενός όμορφου τοπίου πάνω στα βουνά και χωριά με ωραία ταβερνάκια θα φτάσεις στο Ίστρο.
Ολες αυτές τις μέρες θα μένουμε στον Αγιο Νικόλαο.Για αυτο το λόγο σκέφτηκα ετσι το πρόγραμμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom