Wizz Air Ακυρώσεις και αλλαγές ώρας/μέρας πτήσης από Wizzair

Μηνύματα
2
Likes
0
εχω κανει την Ιδια Διαδικασια βαζωντας ομως ΙΒΑΝ αλλης ελληνικης τραπεζας (ΟΧΙ αυτης που πληρωσα το ταξιδι αρχικα ) για πτηση που ακυρωθηκε αρχες Ιουνιου στην Αγγλια με την ιδια Εταιρεια.


Παρατηρω οτι τα χρηματα ακομη ειναι πιστωμενα στο λογαριασμο μου με προσαυξηση 120% παρολο που εχει περασει 1,5 μηνας δεν βλεπω κατι αλλο!!!!!

Αν αυτο σε βοηθά η θες περαιτερω πληροφοριες...... δε ξερω....εγω ακομη περιμενω.... μαθαινω για τριμηνο αναμονης παντως!
Ok σε ευχαριστώ πολύ και εγώ έκανα το αίτημα την ιδια μερα με το iban του λογαριασμού που πλήρωσα και ειναι πιστωμένα το 120%...

Ότι IBAN και να έβαλες, η επιστροφή θα γίνει στην κάρτα που χρησιμοποιήθηκε για την πληρωμή, δύο μήνες -χοντρικά- μετά την υποβολή του αιτήματος. Μου κάνει όμως εντύπωση ότι βλέπεις προσαύξηση, μήπως δεν ολοκλήρωσες τη διαδικασία; Αν το έχεις κάνει σωστά, θα έχεις λάβει e-mail με πιστωτικό τιμολόγιο.
Εγώ πήρα e-mail με πιστωτικό τιμολόγιο απλά θεώρησα ότι θα μπουν τα λεφτά και δεν θα μου βάλουν το 120% το οποίο δεν επέλεξα...
 

maria578

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζεται αν γίνεται να μεταφέρω μια πτήση που έχω ήδη κλείσει σε πιο νωρίς ημερομηνία??
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Κάπου έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να βρω που. Εχω στο λογαριασμό μου στη wizz χρήματα πιστωμενα από πτήση που ακυρωθηκε. Αν κλείσω μια φθηνότερη -αρκετα φθηνοτερη- τα υπόλοιπα χρηματα δεν τα χανω, έτσι;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.937
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Κάπου έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να βρω που. Εχω στο λογαριασμό μου στη wizz χρήματα πιστωμενα από πτήση που ακυρωθηκε. Αν κλείσω μια φθηνότερη -αρκετα φθηνοτερη- τα υπόλοιπα χρηματα δεν τα χανω, έτσι;
Όχι εφόσον είναι σε μορφή wizz air credits στο λογαριασμό σου, που λογικά σε αυτό αναφέρεσαι. ;)
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Προς ενημέρωση η wiss άλλαξε τις ώρες πτήσης από και προς Βιέννη, τα εκανε να μην πω..
Είχα κλείσει και εγώ με τα 5άευρα για Βιέννη, η αρχική κράτηση:
1632344749150.png


οι ώρες μετά την αλλαγή:
1632344780041.png


Εμένα προσωπικά δεν με "χάλασε" η αλλαγή, ειδικά στο ATH-VIE..
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Μου ήρθε μέηλ κ μένα για αλλαγή Θεσσαλονίκη-βιεννη κατά μία μέρα..τι γίνεται??
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Είχα κλείσει και εγώ με τα 5άευρα για Βιέννη, η αρχική κράτηση:
View attachment 370598

οι ώρες μετά την αλλαγή:
View attachment 370599

Εμένα προσωπικά δεν με "χάλασε" η αλλαγή, ειδικά στο ATH-VIE..
Γενικά η αλλαγη νομιζω είναι για καλο όντως.... Τελευταια μερα εχεις την ψυχολογία ότι φευγεις . Τι πρωι, τι απόγευμα..
 

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27
Είχα κλείσει και εγώ με τα 5άευρα για Βιέννη, η αρχική κράτηση:
View attachment 370598

οι ώρες μετά την αλλαγή:
View attachment 370599

Εμένα προσωπικά δεν με "χάλασε" η αλλαγή, ειδικά στο ATH-VIE..
Την ιδια μερα φευγουμε, επιστρεφω 1 μερα μετα, εμενα με χαλασε γιατι η γυναικα δε μπορει να παρει 3 ημερες συνεχομενη αδεια απ την δουλεια... το βραδινο με βολεύε
 

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί
Δεν αλλαξε μόνο ωρες για Βιεννη αλλά και ημερομηνίες. Εμας από 25 με 29 Νοεμβρίου μας πάει 26 με 29. Απο χθες που ήρθε το e mail Κ μου αναλύει τι επιλογές εχω και να συνδεθω για να δεχτώ ή να ζητησω refund προσπαθω συνέχεια γιατί θέλω να ακυρώσω και το μόνο μήνυμα που βγάζει είναι... There is a change on your booking. We will inform you via e-mail soon. Please return back soon to see the changes. Με αποτέλεσμα να μην μπορω να κάνω καμιά τροποποίηση. Εαν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει.

Τρόπο επικοινωνίας μαζί τους δεν βρίσκω, μόνο με κάτι τηλέφωνα που θα κοστίσουν παραπάνω από το εισιτήριο.
 

geoman28

Member
Μηνύματα
38
Likes
27

Dimteo

Member
Μηνύματα
56
Likes
105
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom