Ισπανία Aπο girona - barcelona

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
πετώ για girona (βαρκελωνη) τον απρίλιο με ryanair. φτάνω μεσανυκτα και θα ηθελα πληροφορίες πως θα φτάσω βαρκελωνη. επισης για ξενοδοχειο κατα προτιμηση στη περιοχη la rambla αν έχεται κάτι να μου προτείνεται (εως 100 ευρω το βραδυ).
ευχαριστω
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
πετώ για girona (βαρκελωνη) τον απρίλιο με ryanair. φτάνω μεσανυκτα και θα ηθελα πληροφορίες πως θα φτάσω βαρκελωνη. επισης για ξενοδοχειο κατα προτιμηση στη περιοχη la rambla αν έχεται κάτι να μου προτείνεται (εως 100 ευρω το βραδυ).
ευχαριστω
Renfe
εδω μπορεις να βρεις τα δρομολογια τραινων
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
φτάνω 23:55 και τελευταίο τραίνο φευγει 21:.30. το δε λεωφορείο 00:15
δεν ξέρω κατα πόσο είναι αρκετός ο χρόνος. μήπως προσαρμόζονται ανάλογα με τις πτήσεις?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
φτάνω 23:55 και τελευταίο τραίνο φευγει 21:.30. το δε λεωφορείο 00:15
δεν ξέρω κατα πόσο είναι αρκετός ο χρόνος. μήπως προσαρμόζονται ανάλογα με τις πτήσεις?
o χρονος που εχεις δεν ειναι αρκετος και ειναι αδυνατον να το προλαβεις
και ουτε προσαρμοζονται αναλογα με τις πτησεις
οποτε μαλλον θα πρεπει να παρεις το πρωτο πρωινο:xmas_rolleyes:
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Η Girona πάντως είναι μικρή πόλη αλλά όμορφη και αρκετά γραφική. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω όσον αφορά τα δρομολόγια αλλά θα σου έλεγα να της αφιερώσεις μια μέρα δηλαδή να μείνεις το βράδυ εκεί και να την δεις το πρωί και να φας κιόλας στα ''ταβερνάκια'' που έχει :p Αν πάλι δεν έχεις χρόνο την επόμενη. Εγώ είχα πάει από Βαρκελώνη - Girona μονοήμερη με πούλμαν. Αν θες κοίτα τα album μου τις προσεχείς μέρες θα βάλω φώτο .. Τώρα όσο για το ξενοδοχείο στην Βαρκελώνη να ξέρεις ότι η LaRabla είναι μεν στο κέντρο αλλά και απόλυτα τουριστική δεν ξέρω τι είδους διακοπές θέλεις να κάνεις αλλά πάντα προτιμώ να μένω κάποιες στάσεις του μετρό πιο μακριά από το κέντρο και γιατί είναι πιο φτηνά και δεν είναι τόσο τουριστικά. Αν δεν έχεις θέμα η Βαρκελώνη έχει αρκετά Hostel και backpacking accomodation.
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
ευχαριστω πολύ Hercinia αλλα δεν σκοπευω να κάτσω καθόλου girona. συνιλκά 4 μέρες πάω και δεν με βλέπω να προλαμβαίνω ούτε καν να δω τη βαρκελωνη. θα είμαι στο τρέξιμο. έχω κλείσει τελικα ξενοδοχειo σχετικα κοντά στη la rambla οχι οτι ειναι τουριστικη περιοχη αλλα οτι ειναι κεντρικα.
περιμένω και τις φωτο σου
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
οταν ερθεις θα σου δωσω το τηλεφωνο μου να βρεθουμε να πιουμε και
καμμια μπυρα
 

fitosky

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μετά από ένα αγώνα δρόμου και ένα δύσκολο χρόνο πάω για αύριο παρασκευή βράδυ στην βαρκελώνη .ψάχνω τώρα εδώ για κανένα ξενοδοχείο .βασικά φθάνω στην κιρόνα το βράδυ και σκέφτομαι να μείνω εκεί για το βράδυ τι λέτε .μετά να πάω για βαρκελόνη σε ένα καλό ξενοδοχείο για ξεκούραση μασαζ και τρελές νύκτες ... καμιά βοήθεια ,μου αρέσει το καλό φαγητό ποτό και εάν κάτι αξίζει πολύ να το δώ θα το κάνω .κάτι για πάρκο επίσης που είπαν κάποιοι φίλοι είναι στύλ ντισνευ γαλίας .. είναι εύκολη υπόθεση να βρώ τραίνο ή λεωφορέιο απο γιρονα βαρκελώνη .ευχαριστώ
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ΕΧει καλες συνδεσεις με λεωφορεια και ποσο κανει προς barcelona???
 

elina6924

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαιρετώ όλα τα μέλη του φόρουμ.
Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει πώς μπορώ απο το αεροδρόμιο Girona Barcelona να πάω Barcelona που είναι μια ώρα περίπου μακριά? Υπάρχει λεωφορείο? ή κατι αναλογο? αν ναι μπορώ να αγοράσω τα tickets πριν να φθάσω Βαρκελώνη?

Ευχαριστώ παιδιά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.313
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom