Aegean χριστουγεννιάτικη προσφορά 1000 μιλίων!

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Η Aegean κάνει χριστουγεννιάτικο δώρο σε όλα τα μέλη της 1000 επιπλέον μίλια στην κάρτα συχνών επιβατών της και δίνει τη δυνατότητα σε όλους να κερδίσουν απο 100 μίλια για κάθε φίλο/φίλη τους που ενημερώνουν κάνοντας του/της προώθηση το "γιορτινό" email!

Τα μίλια καταχωρούνται στην κάρτα μετά τις 19 Ιανουαρίου με ειδικό mail που στέλνει η εταιρία με οδηγίες.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Καλησπέρα.Η κάρτα της Aegean είναι πιστωτική?
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
όχι δεν είναι πιστωτική.
Αναφέρονται στην κάρτα Miles & Bonus, η κάρτα που μαζεύεις μίλια κάθε φορά που ταξιδεύεις με την aegean airlines.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Και πώς μπόρώ να βγάλω μια τέτοιά?
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Ευχαριστώ κορίτσια!!!!! Καλές γιορτές.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αυτό που γράφει στο κάτω μέρος του e-mail:
Αυτό το e-mail δεν μπορεί να θεωρηθεί spam εφόσον αναγράφονται τα στοιχεία του αποστολέα και οι διαδικασίες διαγραφής από τη λίστα παραληπτών. Αν είσαστε σε αυτή τη λίστα κατά λάθος ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο θέλετε να διαγραφεί το e-mail σας, πατήστε εδώ.
δεν ισχύει.

Αφενός, δεν είναι η αναγραφή ή όχι αυτών των στοιχείων επαρκές κριτήριο.

Αφετέρου, στην ουσία του πράγματος, πρόκειται για "καραμπινάτη" περίπτωση spam/συγκέντρωσης προσωπικών δεδομένων, όπου οι e-mail διευθύνσεις των παραληπτών καταχωρούνται στο σύστημα μαζικά, και χωρίς τη συναίνεσή τους, και μάλιστα πιστοποιούνται ως έγκυρες από το "πατήστε εδώ" που κάνει κάθε φορά ο εκάστοτε παραλήπτης.
Ο όρος 4.2:
Οι συμμετέχοντες οφείλουν να απέχουν από την προώθηση και επικοινωνία της Ενέργειας προς απεριόριστο αριθμό αγνώστων χρηστών αλλά να επικεντρώνουν την επικοινωνία τους σε γνωστά τους πρόσωπα.
απλώς δεν επαρκεί. Και το κίνητρο που δίνεται για παράβαση του όρου, είναι αρκετά δελεαστικό.

Αν κάποιος ήθελε να μαζέψει λίστα από έγκυρες e-mail διευθύνσεις, αυτό θα έκανε. Και βέβαια, το site από το οποίο μας στέλνει το chain letter, είναι 1000miles.gr (όχι της Aegean). Και όλως παραδόξως, το site της Aegean δεν έχει καμιά αναφορά σε τέτοιο promotion.

Δεν ξέρω αν είναι πραγματικό promotion ή phishing, πάντως θα ήμουν επιφυλακτικός πριν πατήσω το κουμπάκι...
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
τα τσέπωσα τα 1000 μίλια ...
τώρα για spam ...μαθημένη είμαι..:haha:
ρισκάρω γενικώς!!
 

tiganitos

Member
Μηνύματα
65
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λεω για Καμενα Βουρλα
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Εχω φτιαξει ηδη καμια 30ρια mail
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Έστειλα κι εγώ σε κάποιους φίλους που θα τους ενδιέφερε έτσι κι αλλιώς και μου λέει ότι τα μηνύματα είναι "σε αναμονή". Σε κανέναν δεν έχει φτάσει κάποιο mail από την Aegean... Μάλλον μας δουλεύουν πάλι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.194
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom