Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μπορεις να τσεκαρεις το βαρος της βαλιτσας απο το σπιτι με το κλασσικο τροπο:ζυγιζεσαι,στην ζυγαρια του σπιτιου σου μετα παιρνεις αγκαλια τη βαλιτσα και η διαφορα ειναι το βαρος της βαλιτσας.
Προσεχε ομως,μην το φερεις στο οριο των κιλων γιατι αν ψωνισεις πραγματα απο εκει,αυτα θα ειναι επιπλεον.
Χιχι και εγώ έτσι ζυγίζω τις βαλίτσες μου και το σκύλο μου :p
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Βασικά και ιδέα να μην έχεις πώς κάνεις τσεκ ιν στα μηχανήματα του αεροδρομίου, υπάρχει πάντα ένας υπάλληλος του αεροδρομίου που παίρνει την κράτηση σου και σου κάνει τσεκ ιν αυτός στο μηχάνημα. Αυτά για Αθήνα αν και νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο πρέπει να γίνεται και στα άλλα αεροδρόμια
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Οπου υπαρχουν μηχανηματα εχει...
Χθες ήμουν στο αεροδρόμιο της Βαρκελώνης και ενώ είχε μηχανήματα για αυτόματο τσεκ ιν έκανες και κλασικά στον γκισέ. Και στο Τεγκελ νομίζω ισχύει το ίδιο, τουλάχιστον μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι. Εδώ και στο Βενιζέλο αν δν κάνω λάθος έκαναν τσεκ ιν στους γκισεδες της Αλιταλια.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.052
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ρε συ δεν μπορεις να κανεις self check in στα μηχανηματα για ολες τις εταιριες. Εξαρταται απο το μηχανημα. Αν ομως στο αεροδρομιο υπαρχει μηχανημα που υποστηριζει την εταιρια που πετας δεν θα σ' αφησουν να περασει για παραδοση αποσκευων αν δεν εχεις εκτυπωμενη την καρτα επιβασης ειτε απο εκτυπωτη ειτε απο το μηχανημα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Χθες ήμουν στο αεροδρόμιο της Βαρκελώνης και ενώ είχε μηχανήματα για αυτόματο τσεκ ιν έκανες και κλασικά στον γκισέ. Και στο Τεγκελ νομίζω ισχύει το ίδιο, τουλάχιστον μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι. Εδώ και στο Βενιζέλο αν δν κάνω λάθος έκαναν τσεκ ιν στους γκισεδες της Αλιταλια.
Στο αεροδρόμιο της Βαρκελώνης μόνο πελάτες με business μπορούν στον γκισέ.
Υποχρεωτικά η στο σπίτι σου η στο μηχάνημα.
Η στο κινητό και πάνε να παραδώσουν βαλίτσα.Είναι από τα πρώτα αεροδρόμια που εφαρμόστηκε
το ον λαιν τσεκ ιν
 

giorgos_i20

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΚΙΟ
Παιδιά μια ερώτηση επειδή έχω μπερδευτεί με τους ναύλους golight και flex.
Έχω κλείσει πτήση εσωτερικού golight οπότε δικαιούμαι μόνο χειραποσκευή.
Μπορώ αυτή τη χειραποσκευή να την παραδώσω στο τσεκ ιν ώστε να μπορώ να βάλω μέσα πράγματα που κανονικά απαγορεύονται εντός της καμπίνας? (σαμπουάν, υγρά, κλπ)
Ευχαριστώ!
 
Last edited:

andreaslll

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Φυσικά και όχι. Η χειραποσκευή είναι ακριβώς αυτό που λέει, την κουβαλάς στο χέρι σου.
 

giorgos_i20

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ (?)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΚΙΟ
Άρα όσοι ταξιδεύουν με εισιτήριο "φτηνό" golight δεν μπορούν πλέον να μεταφέρουν π.χ ένα νυχοκόπτη, έναν αφρό ξυρίσματος ή υγρά φακών επαφής??
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Άρα όσοι ταξιδεύουν με εισιτήριο "φτηνό" golight δεν μπορούν πλέον να μεταφέρουν π.χ ένα νυχοκόπτη, έναν αφρό ξυρίσματος ή υγρά φακών επαφής??
Οποια υγρα μεχρι 100 ml...θα παιρνουμε μικρες συσκευασιες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom