Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Για τη χειραποσκευη δεν μου εχει τυχει να τη ζυγισουν. Παντως δν νομιζω να εχεις προβλημα απο αυτα που αναφερεις. Μην ξεχαστεις μονο με υγρα, κρεμες, σπρευ, κλπ. που απαγορευονται στις χειραποσκευες.
Για τα boarding pass (καρτες επιβιβασης) κανεις τσεκ ιν στα μηχανηματα του αεροδρομιου και τα περνεις.
Για το διαβατηριο δν εχω γνωμη.Το 2006 ζηταγανε διαβατηριο, τωρα ομως;;;;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
καλησπέρα. Σχετικά με τον ναύλο go light της aegean, πέρα από την χειραποσκευή των 8 κιλών, μπορείς να έχεις και την προσωπική σου τσάντα και τσάντα λάπτοπ, σωστά?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Απο το σαιτ τηςAegean....βεβαια καποιοι φιλοι που ταξιδεψαν περασαν με αυτα που λες....
Τι αλλάζει με τη νέα πολιτική μεταφοράς αποσκευών της Aegean;
Ένας επιβάτης που έχει αγοράσει ένα GoLight εισιτήριο, έχει τη δυνατότητα μεταφοράς μίας χειραποσκευής βάρους έως 8 kg δωρεάν και μίας βοηθητικής χειραποσκευής ή ενός φορητού υπολογιστή.
http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...ies-eisitirion-thessaloniki/suhnes-erotiseis/
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Αγαπητοί συμφορουμίτες θα ήθελα να σας προειδοποίησω το εξής.Σήμερα μόλις ταξιδέψαμε Ιεροσόλυμα με Aigean.Είχαμε κλείσει το εισιτήριο 1.5 μήνα πριν μέσω τουριστικού γραφείου στην τιμή του οποίου περιλαμβανόταν και μια αποσκευή 20 κιλών.Σήμερα που κάναμε check-in μας είπαν ότι από 15 Γενάρη 2014 για τα ταξίδια του εξωτερικού η αποσκευή χρεώνεται extra: ή 20 ευρώ μέσω πιστωτικής ή 35 ευρώ μετρητά επιτόπου στο αεροδρόμιο( τόσα πληρώσαμε γιατί δεν έχω πιστωτική κάρτα). Αν πας λένε 3 ώρες νωρίτερα και πληρώσεις με μετρητά κοστίζει 20 ευρώ η αποσκευή.Αν όμως πας 2 ώρες πιο πριν ή λιγότερο κοστίζει 35 ευρώ.Εγώ δεν το θεωρώ τίμιο αυτό(ούτε καν μας προειδοποίησε για την επερχόμενη αύξηση) και έτσι όπως πάει η aigean δεν θα ταξιδεύει κανείς με αυτήν.Πολλοί που έκαναν check in απόψε την πάτησαν κατά τον ίδιο τρόπο.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Πάντως το πρακτορείο είχε ευθύνη να σας ενημερώσει.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Αγαπητοί συμφορουμίτες θα ήθελα να σας προειδοποίησω το εξής.Σήμερα μόλις ταξιδέψαμε Ιεροσόλυμα με Aigean.Είχαμε κλείσει το εισιτήριο 1.5 μήνα πριν μέσω τουριστικού γραφείου στην τιμή του οποίου περιλαμβανόταν και μια αποσκευή 20 κιλών.
Σίγουρα συμπεριλαμβανόταν και μία αποσκευή 20 κιλών; Δηλαδή πληρώσατε ναύλο flex; Αν πληρώσατε ναύλο go light η βαλίτσα δεν περιλαμβάνεται και μπορείς να πάρεις βαλίτσα αν πληρώσεις το έξτρα κόστος κατά την κράτηση. Έπρεπε να σας το πει το πρακτορείο!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.770
Likes
18.146
Μάλλον αυτός που σας έκλεισε το εισιτήριο σας δούλεψε...λυπάμαι αλλά έτσι πρέπει να είναι.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αγαπητοί συμφορουμίτες θα ήθελα να σας προειδοποίησω το εξής.Σήμερα μόλις ταξιδέψαμε Ιεροσόλυμα με Aigean.Είχαμε κλείσει το εισιτήριο 1.5 μήνα πριν μέσω τουριστικού γραφείου στην τιμή του οποίου περιλαμβανόταν και μια αποσκευή 20 κιλών.Σήμερα που κάναμε check-in μας είπαν ότι από 15 Γενάρη 2014 για τα ταξίδια του εξωτερικού η αποσκευή χρεώνεται extra: ή 20 ευρώ μέσω πιστωτικής ή 35 ευρώ μετρητά επιτόπου στο αεροδρόμιο( τόσα πληρώσαμε γιατί δεν έχω πιστωτική κάρτα). Αν πας λένε 3 ώρες νωρίτερα και πληρώσεις με μετρητά κοστίζει 20 ευρώ η αποσκευή.Αν όμως πας 2 ώρες πιο πριν ή λιγότερο κοστίζει 35 ευρώ.Εγώ δεν το θεωρώ τίμιο αυτό(ούτε καν μας προειδοποίησε για την επερχόμενη αύξηση) και έτσι όπως πάει η aigean δεν θα ταξιδεύει κανείς με αυτήν.Πολλοί που έκαναν check in απόψε την πάτησαν κατά τον ίδιο τρόπο.
3ο ευρώ κοστίζει στο ίντερνετ η αποσκευή και αν πας να την δηλώσεις στο αεροδρόμιο κοστίζει 60.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
3ο ευρώ κοστίζει στο ίντερνετ η αποσκευή και αν πας να την δηλώσεις στο αεροδρόμιο κοστίζει 60.
Εχεις δικιο,αλλα εξαρταται που πετας.Οι τιμες αυτες ειναι ανα σκελος...round trip x 2 οι τιμες του καταλογου....
Αρα,εξαρταται τη διαδρομη,απο 30-60 με προπληρωμη και απο 50-90 στο αεροδρομιο,πηγαινε-ελα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom