Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σ'ευχαριστώ πολύ North.
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Παιδιά δεν ξέρω αν βρίσκομαι ή όχι στο σωστό θέμα γι αυτό ελπίζω να μην φάω κατάρες! :icon_redface:(ειμαι νέα ακόμα θέλω να κάνω πολλά ταξίδια:p)
Λοιπόν με το αμόρε συζητάμε εδώ και καιρό για εξωτερικό απλά επειδή δεν έχει τύχει να ξανακλείσω αεροπορικά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα. Θέλω να πάω Βαρκελώνη περίπου μέσα Ιουλίου. Και ενώ τα επιλέγω όλα στο site της aegian κάπου μου λεει flex και go light. Συμφέρει να βάλω flex γιατί είναι 80 ευρωπουλα το άτομο επιπλέον. Στην κατηγορία go light δεν περιελαμβάνει καμία αποσκευή; Γενικά δεν ξέρω τι παίζει με το θέμα των αποσκευών. Όποιος μπορεί να δώσει οποιαδήποτε πληροφορία ειναι καλή. (μπορεί να εχουν αναφερθεί καποια απο τις απορίες μου παραπάνω απλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν προλαβαίνω να τα διαβασω) Συγνώμη αν χώθηκα άκυρα και ευχαριστώ!:lol:
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Παιδιά δεν ξέρω αν βρίσκομαι ή όχι στο σωστό θέμα γι αυτό ελπίζω να μην φάω κατάρες! :icon_redface:(ειμαι νέα ακόμα θέλω να κάνω πολλά ταξίδια:p)
Λοιπόν με το αμόρε συζητάμε εδώ και καιρό για εξωτερικό απλά επειδή δεν έχει τύχει να ξανακλείσω αεροπορικά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα. Θέλω να πάω Βαρκελώνη περίπου μέσα Ιουλίου. Και ενώ τα επιλέγω όλα στο site της aegian κάπου μου λεει flex και go light. Συμφέρει να βάλω flex γιατί είναι 80 ευρωπουλα το άτομο επιπλέον. Στην κατηγορία go light δεν περιελαμβάνει καμία αποσκευή; Γενικά δεν ξέρω τι παίζει με το θέμα των αποσκευών. Όποιος μπορεί να δώσει οποιαδήποτε πληροφορία ειναι καλή. (μπορεί να εχουν αναφερθεί καποια απο τις απορίες μου παραπάνω απλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν προλαβαίνω να τα διαβασω) Συγνώμη αν χώθηκα άκυρα και ευχαριστώ!:lol:
Αν επιλέξεις το go light μπορεις να εχεις μονο μια χειραποσκευή εως 8κιλά ενω στο flex εχεις μια αποσκευή εως 23 κιλά και μία χειραποσκευή εως 8 κιλά
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Στην κατηγορία go light δεν περιελαμβάνει καμία αποσκευή;
Οπως ειπε η Μαρια.Αλλα,επειδη ειναι καλοκαιρι,μπορει να σε βολευει η χειραποσκευη μονο.Αυτες ειναι οι διαστάσεις :55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν βλέπω κάτι στο site της Aegean, για στείλε κανένα λινκ.
www.samion.gr
CTA-ATH
A3/OA 673 CTAATH 1720 2000 sabato
A3/OA 673 CTAATH 1420 1700 lunedì e mercoledì
ATH-CTA
A3/OA 672 ATHCTA 1610 1650 sabato
A3/OA 672 ATHCTA 1310 1350 lunedì e mercoledi
Voli operativi da fine giugno a settembre
Tariffe a partire da 5 Euro + tax a tratta
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Αμην και ευχαριστώ για το λινκ :haha:! Αντε να τα δούμε και ανεβασμένα στο σάιτ τους και τι τιμές θα παίξουν.
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Οπως ειπε η Μαρια.Αλλα,επειδη ειναι καλοκαιρι,μπορει να σε βολευει η χειραποσκευη μονο.Αυτες ειναι οι διαστάσεις :55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος.
Θα πάμε για καμία βδομάδα δεν ξερω αν θα φτάσει η χειραποσκευή αλλά θα το ψάξω. Ευχαριστώ
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Στην εξυπηρέτηση της Aegean τι καπνίζουν;
Σε ερώτηση στο τηλεφωνικό κέντρο όσον αφορά τη δυνατότητα μεταφοράς χειραποσκευής 55χ40χ20 έως 8 κιλά και επιπλέον γυναικείας τσάντας ή λάπτοπ ή τσάντας κάμερας, μου είχαν απαντήσει ότι επιτρέπεται. Το ίδιο γράφει και εδώ http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/katigories-theseon/economy-class/suhnes-erotiseis/ (ερώτηση 6).
Βλέπω τις τελευταίες μέρες στο facebook τους όμως, πως ΚΑΙ η χειραποσκευή ΚΑΙ η βοηθητική χειραποσκευή (λάπτοπ κτλ) πρέπει αθροιστικά να μην υπερβαίνουν τα 55χ40χ20 εκ. και τα 8 κιλά βάρος. Τελικά τι από τα δύο ισχύει;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
το θεωρώ υπερβολικό να πρέπει να είναι 8 κιλά και τα δύο.. Σε αυτή την περίπτωση σε περιορίζουν πολύ.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Πήρα (πάλι) τηλέφωνο πριν λίγο. Επιτρέπουν μία χειραποσκευή έως 55χ40χ20εκ και έως 8 κιλά και εξτρά μία γυναικεία τσάντα κι ένα λάπτοπ. Μου είπε πως δεν επιτρέπουν τσάντα κάμερας.
Της είπα και για το facebook, ότι εκεί ο διαχειριστής της σελίδας γράφει ότι αθροιστικά όλα μαζί πρέπει να είναι έως 55χ40χ20εκ και έως 8 κιλά, και μου είπε πως αυτό δεν ισχύει, η γυναικεία τσάντα και το λάπτοπ είναι εξτρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.729
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom