Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Ξεχάστε την Business class που ξέρατε! Πλέον είναι Business Class Basic και Business Class!
Η διαφορά τους είναι 30 ευρώ και στο basic δεν έχει αλλάγη εισητηρίου, ούτε επιστροφή χρημάτων και προφανώς λιγότερα μίλια.
Την κίνηση αυτή την αφήνω ασχολίαστη....
 
D

Delmem38110

Guest
Ξεχάστε την Business class που ξέρατε! Πλέον είναι Business Class Basic και Business Class!
Η διαφορά τους είναι 30 ευρώ και στο basic δεν έχει αλλάγη εισητηρίου, ούτε επιστροφή χρημάτων και προφανώς λιγότερα μίλια.
Την κίνηση αυτή την αφήνω ασχολίαστη....
είναι μια πολιτική που ακολουθούν σχεδόν όλες οι εταιρίες, η δικιά μας δεν θα μπορούσε να πάει πίσω.
το προϊόν παραμένει το ίδιο με διαφορετική τιμολογιακή πολιτική προφανώς..
μίλια δεν θα δώσει λιγότερα. βλέποντας από τις άλλες...
δεν έχω δει ακόμα όμως αυτό που έχεις γράψει σε διεθνείς πτήσεις που κοιτάω για μετά το καλοκαίρι.
η δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
είναι μια πολιτική που ακολουθούν σχεδόν όλες οι εταιρίες, η δικιά μας δεν θα μπορούσε να πάει πίσω.
το προϊόν παραμένει το ίδιο με διαφορετική τιμολογιακή πολιτική προφανώς..
μίλια δεν θα δώσει λιγότερα. βλέποντας από τις άλλες...
δεν έχω δει ακόμα όμως αυτό που έχεις γράψει σε διεθνείς πτήσεις που κοιτάω για μετά το καλοκαίρι.
η δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.
Το ότι κάνουν όλοι δεν λέει κάτι νομίζω! Πως εξάλλου διαφοροποιείται κάποιος και λέγεται καλύτερος/φιλικότερος προς τον πελάτη!
Μίλια θα δώσει λιγότερα!
Ενδεικτικά Λάρνακα Αθήνα που πάντα ήταν 2500 μίλια, πλέον είναι 2200 το βασικό και 2500 η κανονική business!
 
D

Delmem38110

Guest
Το ότι κάνουν όλοι δεν λέει κάτι νομίζω! Πως εξάλλου διαφοροποιείται κάποιος και λέγεται καλύτερος/φιλικότερος προς τον πελάτη!
Μίλια θα δώσει λιγότερα!
Ενδεικτικά Λάρνακα Αθήνα που πάντα ήταν 2500 μίλια, πλέον είναι 2200 το βασικό και 2500 η κανονική business!
σου προσφέρει την εμπειρία μπίζνες ακόμα πιο προσιτά, βγάζοντας ελάχιστα προνόμια. δες το έτσι.
εσύ αγόρασε την κανονική έκδοση.
ας μην γκρινιάζουμε για όλα.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
σου προσφέρει την εμπειρία μπίζνες ακόμα πιο προσιτά, βγάζοντας ελάχιστα προνόμια. δες το έτσι.
εσύ αγόρασε την κανονική έκδοση.
ας μην γκρινιάζουμε για όλα.
Μα αυτό είναι το θέμα! Δεν σου την προσφέρει ακόμα πιο προσιτά! Ίσως πιο ακριβά! Η τιμή του basic είναι η ίδια με αυτή που ήταν πριν! Δεν κατέβασε την τιμη της! Για παράδειγμα Αθήνα Λάρνακα 22 Σεπτ. που το είχε 172 το φθηνότερο Business, πλέον 172 έχει το Basic! Άρα αν θες αλλαγή εισητηρίου σε αναγκάζει να βγάλεις το "κανονικο" που είναι 30 παραπάνω.
Να σημειωθεί ότι είμαι φανατικός υποστηρικτής τους οπότε δεν έχω λόγο να τους κράζω
 
D

Delmem38110

Guest
Μα αυτό είναι το θέμα! Δεν σου την προσφέρει ακόμα πιο προσιτά! Ίσως πιο ακριβά! Η τιμή του basic είναι η ίδια με αυτή που ήταν πριν! Δεν κατέβασε την τιμη της! Για παράδειγμα Αθήνα Λάρνακα 22 Σεπτ. που το είχε 172 το φθηνότερο Business, πλέον 172 έχει το Basic! Άρα αν θες αλλαγή εισητηρίου σε αναγκάζει να βγάλεις το "κανονικο" που είναι 30 παραπάνω.
Να σημειωθεί ότι είμαι φανατικός υποστηρικτής τους οπότε δεν έχω λόγο να τους κράζω
οι τιμές την εισιτηρίων δεν είναι ποτέ σταθερές και μεταβάλλονται συνεχώς.
η αιγαίου όλα αυτά τα χρόνια προσφέρει μια αξιόλογη μπίζνες υπηρεσία σε σχετικά χαμηλή τιμή έναντι του ανταγωνισμού.
και εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα μια θέση χωρίς δυνατότητα αλλαγής, για να το κάνει όμως, κάτι θα ξέρει περισσότερο από μας.
δεν κάνουν τέτοιες κινήσεις χωρίς να έχουν κάνει έρευνα αγοράς.

παράδειγμα ........ η αβιανκα κατήργησε εντελώς τη μπίζνες σε δυο πτήσεις μου με τη δικαιολογία ότι προσαρμόζονται σύμφωνα με την αγορά. προσφέρει όμως υπηρεσία επιλογής θέσης με έξτρα κόστος. και είναι πτήσεις 6και ωρών.
σίγουρα θα δυσαρεστηθούν μερικού αλλά θα βγάλουν περισσότερα χρήματα. και αυτό είναι που τους νοιάζει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ξεχάστε την Business class που ξέρατε! Πλέον είναι Business Class Basic και Business Class!
Η διαφορά τους είναι 30 ευρώ και στο basic δεν έχει αλλάγη εισητηρίου, ούτε επιστροφή χρημάτων και προφανώς λιγότερα μίλια.
Την κίνηση αυτή την αφήνω ασχολίαστη....
Μόνο στο ATH-LCA βρήκα τέτοια διαφοροποίηση, από όλα τα διεθνή δρομολόγια που έψαξα (καμμιά δεκαριά, δεν τα έψαξα όλα...)
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
σίγουρα θα δυσαρεστηθούν μερικού αλλά θα βγάλουν περισσότερα χρήματα. και αυτό είναι που τους νοιάζει
Στα λόγια μου έρχεσ
Μόνο στο ATH-LCA βρήκα τέτοια διαφοροποίηση, από όλα τα διεθνή δρομολόγια που έψαξα (καμμιά δεκαριά, δεν τα έψαξα όλα...)
Και εγώ δεν έχω βρει καπου αλλου προς το παρον
Μακαρι να είναι μόνο σε αυτή την γραμμή!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Έπαθα ένα μικρό σοκ με το Aegean wi-fi on board.

Την Παρασκευή ταξίδευα για Βρυξέλλες με Aegean, σε business. Η business θεωρητικά έχει απεριόριστο ιντερνετ έως 15mbps που κανονικά κάνει 9 ευρώ, αλλά αυτό δε δούλεψε ποτέ. Ούτε το 10λεπτο που είναι δωρεάν για όλους δούλεψε. Και δε δούλεψε και σε κανέναν άλλο γύρω τριγύρω.

Χθες βράδυ έγινε το αντίστροφο δρομολόγιο, χωρίς business. Για aegean gold έχει δωρεάν το text&surf το οποίο κανονικά κάνει 4 ευρώ. Όταν είπε το πλήρωμα ότι είναι ενεργό το wifi μπήκα με τους κωδικούς της Aegean, αλλά πάλι δεν δούλεψε..

Μετά από κανα τέταρτο άρχισαν να έρχονται ειδοποιήσεις στο κινητό. Και από εκεί και πέρα άρχισα να το παίζω Aegean wi-fi tester. :haha:

Είχα ένα zoom call, κατέβασα το zoom app στο κινητό σε πραγματικά 30 δευτερόλεπτα, το app είναι 100mb. Μπήκα στο zoom call με κάμερα και δούλεψε κανονικά, με άκουγαν και τους άκουγα κανονικά, χωρίς διακοπές.

Αφού τελείωσε το zoom call, μπήκα netflix και είδα ταινία κανονικά χωρίς διακοπές. Social media επίσης άκοπα.

Θεωρητικά είχα το text&surf, όχι το 15mbps, αλλά οι ταχύτητες του ήταν πάρα πολύ καλές για onboard.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Μου δουλεψε σφαιρα του 4ευρου. Το πρωτο 10λεπτο ειχα κι εγω προβλημα συνδεσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom