Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

Jobous

Member
Μηνύματα
80
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Πάντα υπάρχουν και οι αναρρωτικές !!!!! Εγώ πάντως έκλεισα για Ρώμη δεύτερη βδομάδα Οκτωβρίου... Δεν πάνε να κάνουν ότι θέλουν !!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δυστυχώς με ενδεχόμενο εκλογών από Οκτώβριο και μετά δεν μπορώ να προγραμματίσω τίποτα....όσο είναι ανοικτά τα σενάρια....ένα μήνα προ και ένα μήνα μετά έχω κωλύμα ως Δ.Υ.
Αν μπορούσα θα έκλεινα με ολική επιστροφή χρημάτων και αποζημίωση και μόνο
Σε τετοιες περιοδους καλυτερα με μιλια ωστε να μεταφερεις το εισιτηριο σε αλλη ημερομηνια με μηδενικο κοστος ειτε ακυρωση και μερικη επιστροφη χρηματων.
Ακομη κι αν κλεισεις flex με εκπτωση, πρεπει να ελεγξεις αν, μεταβαλλοντας τις ημερομηνιες, σου χρεωνει αλλο 50% μετα την προσφορα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Πάντα υπάρχουν και οι αναρρωτικές !!!!! Εγώ πάντως έκλεισα για Ρώμη δεύτερη βδομάδα Οκτωβρίου... Δεν πάνε να κάνουν ότι θέλουν !!!!
Παντα υπαρχει πιθανοτητα να ελεγχθεις αν εισαι σπιτι :D.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Παντα υπαρχει πιθανοτητα να ελεγχθεις αν εισαι σπιτι :D.
Ε, για μία ή δύο μέρες; Να κολλήσεις π.χ. στο τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου μία μερούλα πριν ή μετά;
Τώρα έτσι το λέω, δεν ξέρω, μπορεί ο @Pierre_1976 να θέλει να πάει κάπου για περισσότερες μέρες φυσικά, οπότε με αυτά τα δεδομένα που παραθέτει, όντως, δε συμφέρει. Έχω και παραδείγματα ακύρωσης ταξιδιών Δ.Υ. με προκήρυξη εκλογών, ιδιαίτερα αν είναι τυπολάτρεις οι της Διεύθυνσης Προσωπικού, ακόμα και σε φορείς που δεν εμπλέκονται στο ελάχιστο με τη διαδικασία των εκλογών.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ε, για μία ή δύο μέρες; Να κολλήσεις π.χ. στο τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου μία μερούλα πριν ή μετά;
Τώρα έτσι το λέω, δεν ξέρω, μπορεί ο @Pierre_1976 να θέλει να πάει κάπου για περισσότερες μέρες φυσικά, οπότε με αυτά τα δεδομένα που παραθέτει, όντως, δε συμφέρει. Έχω και παραδείγματα ακύρωσης ταξιδιών Δ.Υ. με προκήρυξη εκλογών, ιδιαίτερα αν είναι τυπολάτρεις οι της Διεύθυνσης Προσωπικού, ακόμα και σε φορείς που δεν εμπλέκονται στο ελάχιστο με τη διαδικασία των εκλογών.
Αν δεν θες να ελεγχθεις, βαζεις κανονικη αδεια. Οι κανονικες αναστελλονται. Αν εχεις αλλη εγκυκλιο για αναρρωτικη πριν απο αργια, να μας πεις ποια ειναι να δουμε αν αλλαξε κατι.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν δεν θες να ελεγχθεις, βαζεις κανονικη αδεια. Οι κανονικες αναστελλονται. Αν εχεις αλλη εγκυκλιο για αναρρωτικη πριν απο αργια, να μας πεις ποια ειναι να δουμε αν αλλαξε κατι.
Αυτό με τις αναρρωτικές τις κολλημένες σε αργία μου διέφυγε, όντως. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεσμεύονται και οι Υπηρεσίες που δεν έχουν καμία ανάμειξη στη διαδικασία, αλλά τέλος πάντων, φαντάζομαι στο πλαίσιο του "ισχύει για όλους για να μην έχουμε αντιδράσεις".
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αυτό με τις αναρρωτικές τις κολλημένες σε αργία μου διέφυγε, όντως. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεσμεύονται και οι Υπηρεσίες που δεν έχουν καμία ανάμειξη στη διαδικασία, αλλά τέλος πάντων, φαντάζομαι στο πλαίσιο του "ισχύει για όλους για να μην έχουμε αντιδράσεις".
Επιτρεπεται να αρρωστησεις, αλλα περνας Επιτροπη και πρεπει να βεβαιωνεται απο Δημοσιο Νοσοκομειο η γιατρο ΕΟΠΥΥ.
Καλυτερα να μου βαλουν καρφιτσες στα νυχια παρα 2 ουρες ωρων.
Η μονη αδεια χωρις ουρες ειναι για να συνελθεις απο αιμοδοσια. Μπορεις να συνελθεις στο Παρισι.
Αυτο που φανταζεσαι οτι βγαινει μια νομοθεσια για δημιουργια εντυπωσεων, δεν ισχυει. Ολος ο Δημοσιος Τομεας ειναι σε επιφυλακη και η εγκυκλιος με τους περιορισμους του τι ΔΕΝ μπορει να γινει αμεσως μετα την προκυρηξη εκλογων ειναι πολυ μεγαλη και σοβαρη. Το πνευμα της ειναι να εμποδιστουν οι συμπεριφορες η πρακτικες που μπορει να οφειλονται σε προσωπικη ευνοια.
 
Last edited:

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Επιτρεπεται να αρρωστησεις, αλλα περνας Επιτροπη και πρεπει να βεβαιωνεται απο Δημοσιο Νοσοκομειο η γιατρο ΕΟΠΥΥ.
Καλυτερα να μου βαλουν καρφιτσες στα νυχια παρα 2 ουρες ωρων.
Η μονη αδεια χωρις ουρες ειναι για να συνελθεις απο αιμοδοσια. Μπορεις να συνελθεις στο Παρισι.
Αυτο που φανταζεσαι οτι βγαινει μια νομοθεσια για δημιουργια εντυπωσεων, δεν ισχυει. Ολος ο Δημοσιος Τομεας ειναι σε επιφυλακη και η εγκυκλιος με τους περιορισμους του τι ΔΕΝ μπορει να γινει αμεσως μετα την προκυρηξη εκλογων ειναι πολυ μεγαλη και σοβαρη. Το πνευμα της ειναι να εμποδιστουν οι συμπεριφορες η πρακτικες που μπορει να οφειλονται σε προσωπικη ευνοια.

Αν είσαι και σε δημόσιο χώρο που εμπλέκεται άμεσα στην διενέργεια των εκλογών...η δίμηνη εμπλοκή είναι σίγουρη ακόμη και τα Σαββατοκύριακα...ξέρω τι γράφω...
 

Jobous

Member
Μηνύματα
80
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Μην μου λέτε για ανακλήσεις (!!!!). Τις έχω σιχαθεί τα τελευταία 3 χρόνια στην υπηρεσία που είμαι.... Off topic ends here....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom