Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

D

Delmem38110

Guest
Άλλο πράγμα είναι το slot, μην τα μπερδεύουμε. Εδώ απλά εμφανίζεται(?) η πτήση σε κάποιο από τα global GDS κι από κει τη βλέπουν σε διάφορα sites, αλλά έχει μπλοκαριστεί η πώληση.

Το να πιστεύει κανείς ότι οι Ρωσσικές αρχές θα τηρήσουν υποχρεώσεις και θα κρατήσουν slot για ξένες εταιρίες είναι σύντομο ανέκδοτο. Εδώ οικειοποιήθηκαν τα αεροπλάνα που είχαν νοικιάσει από τη δύση...
η πτήση εμφανίζετε κάπου γιατί κάποιος δηλώνει ότι αυτή η πτήση θα λειτουργήσει από μια ημερομηνία και μετά.
τώρα από που ακριβώς παίρνει πληροφορίες το σαιτ ( που είναι πολύ έγκυρο) δεν ξέρουμε.
έστειλα μειλ με ερώτηση σχετικά και ελπίζω κάποιος να απαντήσει.
όσον αφορά τα σλοτ και τι προσπαθούν να σώσουν μερικές εταιρίες δηλώνοντας μελόντικες πτήσεις το γνωρίζουν μόνο αυτές.
ουδείς είπε τη Μόσχα αξιόπιστη.
πάντως λουφτχανσα σουις και αιγαίου είναι οι μόνες ευρωπαϊκές που έμειναν με καταχωρήσεις πτήσεων για Μόσχα και μελόντικες επαναλειτουργίες από dme (τυχαίο;).
και από svo έχει klm brussels και air france.
αναμένουμε μια απάντηση από το σαιτ.

ΥΓ. επειδή το συγκεκριμένο αεροδρόμιο το παρακολουθούσα από τότε που άρχισε το μπλοκ στην Ρωσία η συγκεκριμένη πτήση της αιγαίου υπήρχε πάντα με ημερομηνίες λειτουργιάς που άλλαζαν όταν έφτανε η λήξη της και ήταν εμπορικά διαθέσιμη για αρκετό καιρό.
άρα την βάζουν στο πρόγραμμα συστηματικά και το ανακοινώνουν.
 
Last edited by a moderator:

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Απορία:

Θυμάμαι πριν κάνα μήνα έψαχνα για Ζαγκρεμπ Δεκέμβρη και τελικά παράτησα το σχέδιο γιατί όλα τα πήγαινε-έλα ήταν με διπλές πτήσεις και όχι βολικές ώρες.
Τώρα βλέπω ότι υπάρχει Aegean Αθήνα-Ζάγκρεμπ για Δεκέμβρη.
Την έβαλε τελικά και στο χειμερινό πρόγραμμα; Κι αν ναι, το κόβετε σειφ να κλείσω ή παίζει να σκάσουν ακυρώσεις;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
590
Likes
2.462
Ταξίδι-Όνειρο
???
Απορία:

Θυμάμαι πριν κάνα μήνα έψαχνα για Ζαγκρεμπ Δεκέμβρη και τελικά παράτησα το σχέδιο γιατί όλα τα πήγαινε-έλα ήταν με διπλές πτήσεις και όχι βολικές ώρες.
Τώρα βλέπω ότι υπάρχει Aegean Αθήνα-Ζάγκρεμπ για Δεκέμβρη.
Την έβαλε τελικά και στο χειμερινό πρόγραμμα; Κι αν ναι, το κόβετε σειφ να κλείσω ή παίζει να σκάσουν ακυρώσεις;
Νομίζω τα δρομολόγια σταματούν τον Νοέμβριο
 

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εγώ εκεί το είχα αφήσει γι' αυτό μου κάνει εντύπωση τώρα.
Απ' ότι φαίνεται μέχρι και 07/01 μπορείς να κλείσεις για Τετάρτη/Σάββατο πια.
1665388160243.png
Τώρα πόσο σίγουρο είναι ότι θα το κρατήσει..
 
D

Delmem38110

Guest
Κι εγώ εκεί το είχα αφήσει γι' αυτό μου κάνει εντύπωση τώρα.
Απ' ότι φαίνεται μέχρι και 07/01 μπορείς να κλείσεις για Τετάρτη/Σάββατο πια.
View attachment 407580 Τώρα πόσο σίγουρο είναι ότι θα το κρατήσει..
το δρομολόγιο τελειώνει Ιανουάριο. δεν έχουν δώσει ακόμα ανανέωση.
 
D

Delmem38110

Guest
σχετικά με το που βρίσκει τις πληροφορίες των πτήσεων το flightconnections μου απάντησαν.

Hi,

This information comes from the airlines directly, so it t highly accurate!


Best regards,

Team FlightConnections
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
σχετικά με το που βρίσκει τις πληροφορίες των πτήσεων το flightconnections μου απάντησαν.

Hi,

This information comes from the airlines directly, so it t highly accurate!


Best regards,

Team FlightConnections
Δηλαδή ΔΕΝ σου απάντησαν.
 
D

Delmem38110

Guest
Δηλαδή ΔΕΝ σου απάντησαν.
This information comes from the airlines directly, so it t highly accurate

τις πληροφορίες που αναδημοσιεύουν τους τις δίνουν οι αεροπορικές απευθείας σε αυτούς.

δεν θέλω να υποθέσω ότι έμενες μόνιμα μετεξεταστέος στα αγγλικά.
ούτε επίσης να σχολιάσω τα λαικ κάτω από το ποστ σου που απλά πατάνε για να πατήσουν.
φιλικά πάντα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
This information comes from the airlines directly, so it t highly accurate

τις πληροφορίες που αναδημοσιεύουν τους τις δίνουν οι αεροπορικές απευθείας σε αυτούς.

δεν θέλω να υποθέσω ότι έμενες μόνιμα μετεξεταστέος στα αγγλικά.
ούτε επίσης να σχολιάσω τα λαικ κάτω από το ποστ σου που απλά πατάνε για να πατήσουν.
φιλικά πάντα.
Λένε το ultimate source, που δεν έχει και πολλή σημασία, αλλά δεν εξηγούν το πως φτάνει σ' αυτούς. Προφανώς δεν μπαίνει κάποιος από τη Zulu Airlines κάθε φορά που κάνει αλλαγή δρομολογίων να στέλνει ενημέρωση σε όλα τα sites που υπάρχουν στο internet. Κάπου καταχωρεί την αλλαγή και την "παίρνουν" από κει τα sites. Και το πιθανότερο αυτό είναι να συμβαίνει στα Global GDS συστήματα, όπως τα πάντα όλα στην αεροπορική βιομηχανία (πλην κάποιων εταιριών όπως ryanair κλπ που δε συμμετέχουν στα GDS).

Κλασσικό PR bullshit δηλαδή.
 
D

Delmem38110

Guest
Λένε το ultimate source, που δεν έχει και πολλή σημασία, αλλά δεν εξηγούν το πως φτάνει σ' αυτούς. Προφανώς δεν μπαίνει κάποιος από τη Zulu Airlines κάθε φορά που κάνει αλλαγή δρομολογίων να στέλνει ενημέρωση σε όλα τα sites που υπάρχουν στο internet. Κάπου καταχωρεί την αλλαγή και την "παίρνουν" από κει τα sites. Και το πιθανότερο αυτό είναι να συμβαίνει στα Global GDS συστήματα, όπως τα πάντα όλα στην αεροπορική βιομηχανία (πλην κάποιων εταιριών όπως ryanair κλπ που δε συμμετέχουν στα GDS).

Κλασσικό PR bullshit δηλαδή.
τους έστειλα ένα καινούριο μειλ που αν απαντήσουν δεν τους δίνει περιθώρια ασαφειών.
αναμένοντας.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom