Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Εμένα η δική μου τελευταία εμπειρία ήταν το Νοέμβρη, προ GoLight εποχής για το εξωτερικό (Δεκέμβρη με Φλεβάρη πέφτω σε χειμερία νάρκη). Αφού λοιπόν δεν έχω ταξιδέψει με GoLight, γι'αυτό ρώτησα τι ισχύει. Τι ισχύει και όχι τι κάνει ο καθένας.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πού οφείλεται η διαφορά στους φόρους και λοιπές χρεώσεις, ανάμεσα στο site της Aegean από τη μια πλευρά και το site της airfasttickets από την άλλη, όταν πρόκειται για τις ίδιες ακριβώς πτήσεις; Γιατί στο ένα λέει ότι είναι 91,10 ευρώ και στο άλλο 78,60 ευρώ;
 

Jobous

Member
Μηνύματα
80
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Μήπως παίζει το γνωστό κόλπο με τις πιστωτικές κάρτες???
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Μήπως παίζει το γνωστό κόλπο με τις πιστωτικές κάρτες???
Τι εννοείς; Που χρεώνουν τη χρήση πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας; Αυτό είναι εξτρά, 8 ευρώ εν προκειμένω, εγώ μιλάω για τους φόρους και λοιπές χρεώσεις.
Βλέπω και αυτή τη στιγμή, για τις ίδιες ακριβώς πτήσεις, στο site της Aegean λέει "φόροι και λοιπές χρεώσεις" 91,10 ευρώ ενώ στο airfasttickets 78,60 ευρώ.
Τις προάλλες είδα και μεγαλύτερη διαφορά. 88,28 και 60,28. Για άλλες ημερομηνίες από αυτές που κοιτάω σήμερα, αλλά και πάλι για τις ίδιες ακριβώς πτήσεις. Το οποίο ήταν για 2-3 μέρες, μετά "διορθώθηκε" κι έλεγε 88,28 και στο site της airfasttickets.
Εντύπωση μου κάνει να βλέπω διαφορά στους φόρους. Μου διαφεύγει κάτι;
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδιά αν αλλάξει ώρα πτήσης κ πάει 25 λεπτά πιο αργά, δικαιούμαι αλλαγή δρομολογίου χωρίς χρέωση?
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Κάποια προσφορά πρέπει να υποβόσκει για εξωτερικό, βλέπω ωραίες τιμές στο Low Fare Calendar, και για Ιούλη-Αύγουστο. Δεν έχω δει κάποια ανακοίνωση ακόμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.748
Κάποια προσφορά πρέπει να υποβόσκει για εξωτερικό, βλέπω ωραίες τιμές στο Low Fare Calendar, και για Ιούλη-Αύγουστο. Δεν έχω δει κάποια ανακοίνωση ακόμα.
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις. Μόλις ανακοινώθηκε. Βλέπω και από 32 ευρώ με τους φόρους για εξωτερικό το φθινόπωρο!!
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Έχει ένα point το άρθρο το θέμα είναι πως δεν μπορεί να πετάξει ένα αεροπλάνο της Α3 απο την Αθήνα με το στόλο αεροπλάνων μέσων αποστάσεων και στενής ατράκτου που έχει απο την άλλη πλευρά του Ατλαντικού.

http://www.fpress.gr/epiheiriseis/p...-antagonistes-gia-tin-aegean-meta-tin-raynair

ΥΓ: ας πουλήσει τίποτα και να παραγγείλει κανένα Α350 φρέσκο πράμα. :)
 
Last edited:

Jobous

Member
Μηνύματα
80
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Συγγνώμη η Aegean ανήκει στις lowcost εταιρείες??? Και αν ανήκει, για ποιο λόγο??? Λόγω ότι χρεώνει ξεχωριστά τις βαλίτσες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom