Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν ειναι καθολου η εξαιρεση. αντιθετα μην ισοπεδωνετε οταν δεν ξερετε. ολες οι ιταλικες μηχανες τετοια εισητηρια εκδιδουν..μιλησα για το ιταλικο σαιτ αποτην αρχη. και ειπα οτι το εχω κανει, 2 φορες θυμαμαι, ισως κ παραπανω. οπότε τελος εδω το οφ τοπικ.
Μην επιμένετε όταν δεν γνωρίζετε το θέμα. Και δεν πρόσθεσες και κάτι στην κουβέντα. Η Ιταλία είναι μια από τις ελάχιστες χώρες στον κόσμο που συμβαίνει αυτό, λόγω ειδικού νομικού πλαισίου, και γι αυτό το λόγο είναι η εξαίρεση της εξαίρεσης. Ναι, αν αγοράσατε το εισιτήριο στην Ιταλία ή από ιταλικές μηχανές χωρίς παρουσία σε άλλες χώρες, μπορείτε να το κάνετε αυτό.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
@taver ειμαι νεα ταξιδιωτισσα τα τελευταια 5 χρονια ταξιδευω αλλα σχεδον καθε μηνα ή δυμηνο...( μονο Ευρωπη εως τωρα.)...το trv/st με εχει βοηθήσει πολυ ...οπως οταν εχασε η κορη μου την ταυτοτητα της στη Πραγα ο @makisg με ξεπλοκαρε αμεσως με την απαντηση του... οπως με τους τροπους μετακινησης σε καθε χωρα....οπως μερικα ολοκληρωμενα προγραμματα @giannismits ..οπως τωρα με αυτο το ποστ για την aegean..αυτο εννοω...και ναστε καλα
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Καλησπέρα σε όλους.. Θέλω να κλείσω με Aegean από Θεσσαλονίκη -Βιέννη από εκεί να πάω με τρένο Βουδαπέστη και να γυρίσω Βουδαπέστη -Θεσσαλονίκη.. Η ερώτηση μου είναι αν με συμφέρει να κλείσω αυτά τα δύο διαφορετικά εισιτήρια ή θα ήταν καλύτερα να κλείσω Θεσσαλονίκη -Βουδαπέστη με επιστροφή και απλά να πάω και να γυρίσω με τρένο Βιέννη... Θα έχει κάποια διαφορά στο check in ή σε κάτι άλλο;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.033
Καλησπέρα σε όλους.. Θέλω να κλείσω με Aegean από Θεσσαλονίκη -Βιέννη από εκεί να πάω με τρένο Βουδαπέστη και να γυρίσω Βουδαπέστη -Θεσσαλονίκη.. Η ερώτηση μου είναι αν με συμφέρει να κλείσω αυτά τα δύο διαφορετικά εισιτήρια ή θα ήταν καλύτερα να κλείσω Θεσσαλονίκη -Βουδαπέστη με επιστροφή και απλά να πάω και να γυρίσω με τρένο Βιέννη... Θα έχει κάποια διαφορά στο check in ή σε κάτι άλλο;
Ελέγξτε τις τιμές των εισιτηρίων και δείτε την διαφορά. Η απόσταση μεταξύ των δύο πόλεων ειναι μικρή. Στο check in δεν υπάρχει διαφορά. Απλά θα κανετε δύο check in, ενώ αν κλείσετε ένα ενιαίο εισιτήριο τότε θα κανετε ένα.
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Ελέγξτε τις τιμές των εισιτηρίων και δείτε την διαφορά. Η απόσταση μεταξύ των δύο πόλεων ειναι μικρή. Στο check in δεν υπάρχει διαφορά. Απλά θα κανετε δύο check in, ενώ αν κλείσετε ένα ενιαίο εισιτήριο τότε θα κανετε ένα.
Για να κάνω το δεύτερο check in θα πρέπει να το κάνω από το κινητό όταν θα είμαι εκεί; Άρα δεν θα εκτυπωσω εισιτήριο; Αν δεν κάνω λάθος ανοίγει 48 ώρες πριν την πτήση;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Για να κάνω το δεύτερο check in θα πρέπει να το κάνω από το κινητό όταν θα είμαι εκεί; Άρα δεν θα εκτυπωσω εισιτήριο; Αν δεν κάνω λάθος ανοίγει 48 ώρες πριν την πτήση;
Σωστά.Μπορείς να ζητήσεις να σου σταλεί η κάρτα επιβίβασης με μήνυμα στο κινητό.Για τήν κάρτα μιλάς μάλλον και όχι για το εισιτήριο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Απλά θα κανετε δύο check in, ενώ αν κλείσετε ένα ενιαίο εισιτήριο τότε θα κανετε ένα.
Για Aegean είναι το θέμα. Αν έχετε εμπειρίες μόνο από low cost εταιρίες (μόνο εκεί ισχύει αυτό που γράψατε) καλύτερα να μη μπερδεύετε τον κόσμο.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.033
Για Aegean είναι το θέμα. Αν έχετε εμπειρίες μόνο από low cost εταιρίες (μόνο εκεί ισχύει αυτό που γράψατε) καλύτερα να μη μπερδεύετε τον κόσμο.
Δεν κατάλαβα πού βρίσκεται η ένστασή σας. Θέλετε να πείτε ότι αν η κυρία κλείσει δύο διαφορετικά εισιτήρια one way θα κάνει ένα check in ταυτόχρονα και για τα δύο;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν κατάλαβα πού βρίσκεται η ένστασή σας. Θέλετε να πείτε ότι αν η κυρία κλείσει δύο διαφορετικά εισιτήρια one way θα κάνει ένα check in ταυτόχρονα και για τα δύο;
Σε όλες τις περιπτώσεις θα κάνει δυο διακριτά check-in. Δεν είναι δυνατό σε μία κίνηση να κάνει και το πήγαινε και την επιστροφή, που είναι μέρες μετά.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.033
Σε όλες τις περιπτώσεις θα κάνει δυο διακριτά check-in. Δεν είναι δυνατό σε μία κίνηση να κάνει και το πήγαινε και την επιστροφή, που είναι μέρες μετά.
Αναφερόμουν στην καταχώρηση των στοιχείων και όχι στην καθ' αυτό ενέργεια του check in. Για να είμαι ειλικρινής όμως δεν θυμάμαι από την τελευταία μου πτήση με την Aegean αν στην πτήση της επιστροφής είχε χρειαστεί να καταχωρίσω τα στοιχεία των επιβατών για δεύτερη φορά.
Πάντως για να μην μακρυγορούμε μιας και το check in δεν είναι δα και καμία επιστήμη ούτε καμία ταλαιπωρία, δεν θα πρέπει να αποτελεί παράγοντα για το αν θα κλεισουμε μια πτήση ενιαία ή μεμονωμένα εισιτήρια.
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.. Αφού δεν υπάρχει ιδιαίτερο θέμα με το check in θα κλείσω αναλόγως με τις τιμές..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom