Aeroflot Aeroflot - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Παιδιά καλησπερα, φέτος και εγώ σκέφτομαι να φύγω με Αεροφλοτ για Νέα Υόρκη. Πρώτος λόγος είναι ότι δίνει, από τις λίγες εταιρείες, One way εισιτήριο, ένα γρήγορο ψάξιμο για τέλη Σεπτεμβρίου που έκανα βρήκα με 300€. Απλά διστάζω λίγο να πεταξω μαζί τους. Όχι ότι φοβάμαι κάτι συγκεκριμένο αλλά το σκέφτομαι. Σαν εταιρεια έχει κάνει μεγάλη πρόοδο, έχει τον νεότερο στόλο παγκοσμίως και γενικά αναπτύσσεται. Βέβαια και με την τουρκις όταν πέταξα πριν μερικά χρόνια ήμουν σκεφτικός αλλά είχα μείνει πολύ ευχαριστημενος αλλά μετά τα τελευταία γεγονότα στην γείτονα χώρα την αποφεύγω.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Παιδιά καλησπερα, φέτος και εγώ σκέφτομαι να φύγω με Αεροφλοτ για Νέα Υόρκη. Πρώτος λόγος είναι ότι δίνει, από τις λίγες εταιρείες, One way εισιτήριο, ένα γρήγορο ψάξιμο για τέλη Σεπτεμβρίου που έκανα βρήκα με 300€. Απλά διστάζω λίγο να πεταξω μαζί τους. Όχι ότι φοβάμαι κάτι συγκεκριμένο αλλά το σκέφτομαι. Σαν εταιρεια έχει κάνει μεγάλη πρόοδο, έχει τον νεότερο στόλο παγκοσμίως και γενικά αναπτύσσεται. Βέβαια και με την τουρκις όταν πέταξα πριν μερικά χρόνια ήμουν σκεφτικός αλλά είχα μείνει πολύ ευχαριστημενος αλλά μετά τα τελευταία γεγονότα στην γείτονα χώρα την αποφεύγω.
Κοίτα, με Aeroflot έχουμε πετάξει κάμποσες φορές, μία από αυτές μάλιστα ήταν πτήσεις των 8 ωρών για Καμτσάτκα. Προσωπικά, ευχαριστημένος είμαι από πλευράς άνεσης, όχι τόσο από πλευράς φαγητού. Αλλά, κοιμάσαι και το ξεπερνάς. :) Καινούρια αεροπλάνα, και φαντάζομαι σε τέτοια πτήση θα έχει ίσως κάτι αντίστοιχο ή και το ίδιο το 777 που πήγαμε εμείς.
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
και μεις ταξιδέψαμε πριν 1,5μήνα περίπου με aeroflot για Κούβα. Θα συμφωνήσω με το μέλος KonstantinosAlyona οτι το φαγητό δεν ήταν και το καλύτερο που έχω φάει σε πτήση, γιαυτό και στον γυρισμό φροντίσαμε να πετάξουμε φαγωμένοι. Αλλά δεν θα απέριπτα μια πτήση για ένα φαγητό, εφόσον με βολεύει..Αφου πήγαμε και γυρίσαμε όλα καλά. Μην ξεχνάς οτι αν η πτήση σου θα είναι μεγάλη τις περισσότερες ώρες θα κοιμάσαι.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Διαβάζω γενικά πολύ καλά σχόλια για τα νέα αεροσκάφη τους. Μέσο όρο 4 χρονια εχουν τα αεροπλανα τους. Α330 και 777 βάζει για ΝΥ. Η Εξυπηρέτηση πως ηταν? Το αεροδρόμιο της Μόσχας? Γενικά δεν ακούω καλά λόγια για το Σερεμετιεβο. Εγώ ΑΝ κλείσω φτάνω Μόσχα 4.30 το πρωί και μετά φεύγω 9.20 για ΝΥ.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Διαβάζω γενικά πολύ καλά σχόλια για τα νέα αεροσκάφη τους. Μέσο όρο 4 χρονια εχουν τα αεροπλανα τους. Α330 και 777 βάζει για ΝΥ. Η Εξυπηρέτηση πως ηταν? Το αεροδρόμιο της Μόσχας? Γενικά δεν ακούω καλά λόγια για το Σερεμετιεβο. Εγώ ΑΝ κλείσω φτάνω Μόσχα 4.30 το πρωί και μετά φεύγω 9.20 για ΝΥ.
Τώρα, τι να πω. Είμαι γενικά εύκολος άνθρωπος, και δεν την πολυψάχνω. Εφόσον είναι ασφαλή τα αεροπλάνα της εταιρείας, και βρίσκω και καλή τιμή, τα κλείνω. Δε θυμάμαι να είχα κάποιο ιδιαίτερο παράπονο από το αεροδρόμιο, βασικά πέρυσι έφτιαχναν καινούρια κτίρια εκεί, είδα βελτίωσω στο αισθητικό κομμάτι κτλ.
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Διαβάζω γενικά πολύ καλά σχόλια για τα νέα αεροσκάφη τους. Μέσο όρο 4 χρονια εχουν τα αεροπλανα τους. Α330 και 777 βάζει για ΝΥ. Η Εξυπηρέτηση πως ηταν? Το αεροδρόμιο της Μόσχας? Γενικά δεν ακούω καλά λόγια για το Σερεμετιεβο. Εγώ ΑΝ κλείσω φτάνω Μόσχα 4.30 το πρωί και μετά φεύγω 9.20 για ΝΥ.
Το μόνο κακό ήταν στο αεροδρόμιο , επειδή η αναμονή μας πηγαίνοντας ήταν 8ώρες μέσα στο βράδυ, ότι μετα τις 2κλείσανε τον ζεστό αέρα ενώ εξω χιόνιζε και έκανε πολύ πολύ κρύο.'Οταν γυρνούσαμε δεν είχαμε θέμα γιατί ήταν κατα την διάρκεια της μέρας. Επίσης οι θέσεις αναμονής είναι σιδερένιες και δεν μπορείς να ξαπλώσεις. Κατα τ 'άλλα όλα ήταν μια χαρά. Αν έχεις πολλές ώρες αναμονής παρε ένα slipping bag για να μπορέσεις να κοιμηθείς κάτω. Είναι πολύ καθαρό,οπότε κανένα πρόβλημα.Έχει και φαγάδικα και τα πάντα..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φίλε Σαμιον, εγώ δεν πίνω οπότε δεν με απασχολεί!!
Καλυτερα...οποτε κλεισε αφοβα. Καλυτερη αεροπορικη στην ανατ. Ευρωπη, παγκόσμιος παικτης με νεοτατο στολο...
Ειμαστε υποχρεωμενοι να τα λεμε ολα. Καταλαβαινω οτι για πολλους μονο η ασφαλεια εχει σημασια αλλα και για αλλους εχει σημασια η καθε λεπτομερεια. Σε ταξιδι πχ 72 ωρων που περνας 20+ στο αεροπλανο λογικο δεν ειναι να επιλεξεις την καλύτερη αεροπορικη? Το αεροπορικο δεν ειναι το μεσο για να φτασουμε το ταξιδι μας, ειναι το ταξιδι μας...
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Εγώ ταξιδευω σχεδόν πάντα με backpack/laptop και μια carry-on και ένα πολύ μικρό τσαντάκι που έχω μέσα το ταμπλετ το εισιτήριο μου, διαβατήριό κτλ κτλ. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom