Air Asia Πληροφορίες AirAsia

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.828
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μαυρα χάλια αντικειμενικά, αλλά για τις τιμές της είναι σούπερ φοβερή. Αν και low cost, δεν είναι ryanair που οτιδήποτε extra το πληρώνεις χρυσάφι, οι τιμές των extra στην Air Asia είναι φυσιολογικές. Επίσης, πετάει νορμάλ ώρες προς νορμάλ αεροδρόμια (δεν έχω ιδέα για την Thai Air Asia, που ενδιαφέρει εσένα, αλλά φαντάζομαι τα ίδια με τη Μαλαισιανή μητρική θα είναι).
http://www.travelstories.gr/374108-post16.html
http://www.travelstories.gr/376436-post48.html
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Μαυρα χάλια αντικειμενικά,
Ε καλά, μάλλον είσαι λίγο υπερβολικός... To LCCT είναι έτσι όπως το περιγράφεις (ίσως και χειρότερο: οι επιβάτες που επι/απο-βιβάζονται από τα αεροπλάνα περιφέρονται έξω από το κτίριο σαν γκρουπάκια τουριστών με ξεναγό ... τις αεροσυνοδούς :haha: ) αλλά υπάρχουν και παραδείγματα σε άλλα αεροδρόμια (π.χ. Kuching) όπου η διαδικασία (π.χ. φυσσούνα) δεν διαφέρει από των άλλων μη λόκο εταιριών, ενώ στη Τζακάρτα (όπου μάλλον θα το διαπιστώσεις και ιδίοις όμμασι) έχει ένα σύγχρονο νέο τέρμιναλ όπου όλα λειτουργούν super smoothly (ε, τώρα, αν πέσεις στην περίπτωση, τι να πω, παίξε στη λοτταρία τους! :) )

αλλά για τις τιμές της είναι σούπερ φοβερή.
Γι αυτό και τα άλλα σχόλια για την εταιρία, συμφωνούμε απόλυτα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μαυρα χάλια αντικειμενικά, αλλά για τις τιμές της είναι σούπερ φοβερή.l
εσενα θυμισε μου μετα το τρίμηνο στην ινδία να σε βάλω σε αεροπλανα της μαυρα χάλια εταιρειας και να σε πηγαινοφέρνουν για άλλους τρεις μηνες στην νοτιοανατολικη ασία......
ακολουθει συνέχεια!!:cool:
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Εχε απλά υπόψη σου (αν εισαι πάνω απο 1.90 ) οτι θα στριμωχτείς σαν κονσέρβα
Μιλάμε πολύ στενά !!
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρειος Πόλος
Εγώ έκανα το Σιγκαπούρη-Μπανγκόκ κι αντίστροφα.
Είχαμε τα εξής αρνητικά:
1) το αγόρι μου (1.80) είχε στριμωχτεί αρκετά
2) κι οι 2 πτήσεις είχαν καθυστέρηση
3) δε ξέρω αν έφταιγε η εταιρεία ή αυτό που φάγαμε στο αεροδρόμιο κατά την ώρα της καθυστέρησης αλλά όλη η παρέα μας είχε λυσσάξει για νερό. Είχε στεγνώσει ο λαιμός μας σαν να ήταν αποπνικτικό το κλίμα στην καμπίνα.

Παρόλα αυτά, παίρνεις ό,τι πληρώνεις (είχαμε δώσει μόνο 100 ευρώ πήγαινε-έλα) και για 1 ώρα πτήση θα ξαναέπαιρνα αυτή την εταιρεία.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μία νέα υπηρεσία για όσους θέλουν να πετάξουν μαζί της εισήγαγε η Air Asia.Λέγεται AirAsia Asean Pass και είναι δύο οι επιλογές η μία με 160 usd και η άλλη με 290 usd. Η κάθε πτήση ισοδυναμεί με ένα credit, και αναλόγως τη διάρκεια φτάνει μέχρι τα 3 credit. Εσείς απλά πληρώνεται τους φόρους και ο,τι άλλο έξτρα για την πτήση όπως βαλίτσα, θέσεις,γεύματα κτλ κτλ

Για να μην κουράζω περισσότερα παρακάτω
http://www.airasia.com/ot/en/book-with-us/asean-pass.page?icid=iae166hpmba
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ποιοι ειναι αυτοι μετα τα τελευταια γεγονοτα?
Όσοι πετάνε με τόσες άλλες εταιρείες που είχαν ατύχημα στο παρελθόν,air france, turkish, AA, Asiana, Klm. Όλες αυτές οι εταιρείες είχαν ατύχημα αλλά δεν έπαψε ο κόσμος να πετά μαζί τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom