Air Baltic Air Baltic - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.085
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ΣΟΚ :shock: :shock: :shock:
Πετάω μεθαύριο με air baltic και μπαίνω σήμερα να δω το εισιτήριό μου για να βρω πληροφορίες για τη χειραποσκευή, να ξέρω αν θα πάρω τη ροζ ή τη γαλάζια :bleh: και στο mail μου γράφει μόνο: "Για πληροφορίες σχετικά με τις αποσκευές επικοινωνήστε μαζί μας " .
Κι επειδή έχουσι γνώσιν οι φύλακες μπαίνω στο πολυαγαπημένο φόρουμ μας :icecream::icecream:να ενημερωθώ από κει και εδώ είναι το σοκ , ούτε νύξη για την εν λόγω αεροπορική εταιρία.
Οι μόνες πληροφορίες που άντλησα είναι από μια ιστορία πασίγνωστου μέλους που μισεί και τις loco αλλά αναφέρονταν κυρίως στις αεροσυνοδούς και το σέρβις.
Έχει ταξιδέψει λοιπόν κανείς άλλος με air baltic να μας πει γνώμη;
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.085
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Ταξίδεψα πέρυσι τέλη Ιουνίου. Για τις 2 αποσκευές πλήρωσα κατά την έκδοση του εισιτηρίου, από 15 ευρώ για Όσλο – Ρίγα και από 20 ευρώ για Ρίγα – Κων/πολη. Στον έλεγχο βρέθηκαν λίγο υπέρβαρες (2-3 κιλά) αλλά δεν μου είπαν κάτι. Για τις χειραποσκευές δεν χρεώθηκα τίποτε. Οι πτήσεις μια χαρά ήταν, οι προσγειώσεις ανεπαίσθητες και οι αεροσυνοδοί πανύψηλες :D.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κι εγώ πέρυσι ταξίδεψα με την airbaltic και μου άφησε γενικά καλές εντυπώσεις. Οι πτήσεις ήταν on time και γενικά η εταιρία εκτέλεσε καλά τον βασικό της σκοπό, αυτόν της μεταφοράς από το Α σημείο στο Β. Για τις χειραποσκευές, αν και γενικά αναφέρει πως πρέπει να είναι μέχρι 8 κιλά απ' όσο θυμάμαι, γενικά δεν αντιμετώπισα ποτέ κάποιο πρόβλημα, και δεν είναι αυστηρή στο πόσες κρατάς όπως άλλες low cost, επιτρέποντας σου δηλαδή να έχεις χωριστά την τσάντα χειρός/ώμου/laptop κλπ από την χειραποσκευή. Η αποσκευή απλά χρεώνεται extra, αλλά σε λογικά πλαίσια πάντα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
Business Class check-in
awww.airbaltic.com_templates_img_tuks_px.gif
awww.airbaltic.com_templates_img_fare_ok.png

awww.airbaltic.com_templates_img_tuks_px.gif
awww.airbaltic.com_templates_img_fare_ok.png

awww.airbaltic.com_templates_img_tuks_px.gif
EUR 10 fee
awww.airbaltic.com_templates_img_tuks_px.gif
EUR 10 fee
awww.airbaltic.com_templates_img_tuks_px.gif
EUR 10 fee

αυτό τι εννοεί?οτι πρέπει να πληρώσω 10 ευρώ για να κάνω check in....γιατι εχω αγορασει το basic ticket...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Skip the line and check in at the Business Class counter! Book Priority check-in together with your flight ticket at the price of
EUR 10
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
αν θελω να προσπεράσω τις ουρες κανω check in στο desk της business και πληρωνω 10 ευρω το εισητηριο....ετσι είναι? ειμαι και ξανθιά...εγω δεν διαλεξα θεση οταν εκλεινα το εισητηριο....αρα πηγαινω κανονικα στο desk και κάνω check in και μου δινουν θέση η όπως eazy οπου βρώ? ...έχουν αυτό το ειδικό καλαθι για να μετράνε το μηκος των χειραποσκευων οπως easyjet?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
πας τσεκ ιν, και σου δίνουν το ειστηριο με θέση (μπορείς να ζητήσεις και που θες να κάτσεις), και ναι υπάρχουν καλαθάκια, άλλα εμένα δε μου ελέγξαν την χειραποσκευή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom