Air Europa Air Europa - Πληροφορίες

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
αν κανουμε διαγωνισμο καλυτερου γκουγκλαριστη να η δικη μου συμμετοχη:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_low-cost_airlines
αν μιλαμε σοβαρα, εταιρεια με business class, lounges, sky priority, full service κ μελος βεβαια της καλυτερης συμμαχιας ειναι αστειο να τη λεμε low cost. η μαλλον πειτε τη οπως θελετε. απαντησα ηδη πως ειναι η εμπειρια μαζι της.
Μα η εταιρεία αυτοαποκαλείται low cost, λες να μην ξέρει η ίδια τι είναι;

Την εμπειρία μου την κατέθεσα κι εγώ, τουλάχιστον στις πτήσεις για Κούβα θυμίζει την παλιά κακή ιμπερια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα η εταιρεία αυτοαποκαλείται low cost, λες να μην ξέρει η ίδια τι είναι;

Την εμπειρία μου την κατέθεσα κι εγώ, τουλάχιστον στις πτήσεις για Κούβα θυμίζει την παλιά κακή ιμπερια.
ξερει πολυ καλα τι ειναι. κ λεει οτι πουλαει καλυτερα. αυτοαποκαλειται long haul low cost, οτι της φαινεται να πουλαει. ειχαμε αναλογο παραδειγμα, η air Berlin, αν θυμαμαι καλα δεν εχει σημασια το ονομα, που αυτοαποκαλουνταν regular κ βραβευοταν ως low cost.
δεν ειναι low cost εταιρεια που εχει φουλ σερβις, lounge, business κ συμμαχια. μη λεμε τα ιδια κ τα ιδια. πες τη κι εσυ ραιαν, vueling οπως θες το ιδιο μου κανει.
καμια σχεση με παλια ιμπερια. στις δικες μου μεγαλες προς Περου, Βολιβια κλπ ηταν ικανοποιητικοτατη. οχι Air France βεβαια, αλλα καλυτερη απο ιμπερια, KLM (στα παλια 747, 777 της).
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ξερει πολυ καλα τι ειναι. κ λεει οτι πουλαει καλυτερα. αυτοαποκαλειται long haul low cost, οτι της φαινεται να πουλαει. ειχαμε αναλογο παραδειγμα, η air Berlin, αν θυμαμαι καλα δεν εχει σημασια το ονομα, που αυτοαποκαλουνταν regular κ βραβευοταν ως low cost.
δεν ειναι low cost εταιρεια που εχει φουλ σερβις, lounge, business κ συμμαχια. μη λεμε τα ιδια κ τα ιδια. πες τη κι εσυ ραιαν, vueling οπως θες το ιδιο μου κανει.
καμια σχεση με παλια ιμπερια. στις δικες μου μεγαλες προς Περου, Βολιβια κλπ ηταν ικανοποιητικοτατη. οχι Air France βεβαια, αλλα καλυτερη απο ιμπερια, KLM (στα παλια 747, 777 της).
Πάντως το World's Best Long Haul, Low-Cost Airline ανήκει στη Norwegian και όχι στην Air Europa. Η τελευταία ίσα ίσα μετά την ανανέωση του στόλου νομίζω έχει σταματήσει να πλασάρεται σαν οτιδήποτε άλλο εκτός από regular.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάντως το World's Best Long Haul, Low-Cost Airline ανήκει στη Norwegian και όχι στην Air Europa. Η τελευταία ίσα ίσα μετά την ανανέωση του στόλου νομίζω έχει σταματήσει να πλασάρεται σαν οτιδήποτε άλλο εκτός από regular.
δεν αντιλαμβανομαι να ειμαι ειλικρινης το νοημα της συζητησης. συζηταμε τι πλασαρεται η τι λεει οτι ειναι? η τι πραγματικα ειναι? ουδεποτε η εταιρεια ηταν low cost συμφωνα με τον ορισμο αυτων. ουτε για τη wikipedia, ουτε για τους ταξιδιωτες, ουτε για το sky trax ουτε για κανενα. τελεια κ παυλα.
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω με την ανωτέρω εταιρεία, βλέπω ότι στο βασικό της εισιτήριο περιλαμβάνεται μια χειροποσκευη μέχρι 10 κιλά. Έχεις κάνεις προσωπική εμπειρία στο ποσό αυστηροί είναι για την τηρήσει του εν λόγω βάρους?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω με την ανωτέρω εταιρεία, βλέπω ότι στο βασικό της εισιτήριο περιλαμβάνεται μια χειροποσκευη μέχρι 10 κιλά. Έχεις κάνεις προσωπική εμπειρία στο ποσό αυστηροί είναι για την τηρήσει του εν λόγω βάρους?
Στη δική μας περίπτωση ήταν λεπτολόγοι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Από του χρόνου οι ώρες πτήσεων θα είναι πιο βολικές για την αναχώρηση από Ελλάδα.

Η Air Europa συνδέει την Αθήνα με τη Μαδρίτη - Airnews
Ναι, η αναχώρηση στις 02:50 π.μ. είναι ότι πιο βολικό για αναχώρηση από την Ελλάδα. Φέυγεις τα μεσάνυκτα κατευθείαν από το μπαράκι και πας αεροδρόμιο. Ύπνο, ποιός τον χρειάζεται...
ΔΟΥΛΕΥΟΜΑΣΤΕ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom