Air Berlin Air Berlin

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ζητάει αποζημίωση 8 δισ. Ευρώ γιατί ακόμη δεν λειτούργησε το αεροδρόμιο στο Βερολίνο.Τα εγκαίνια είχαν οριστεί αρχικά για το 2011.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έστειλα email πρόσφατα στην Airberlin να μου κάνουν status match από Star Alliance Gold (Turkish) σε TopBonus Gold. Μου είπαν να κάνω μια πτήση με AirBerlin ή NIKI μέχρι ένα μήνα αφού τους έστειλα το email. Ύστερα από αυτό μου έδωσαν την κάρτα για ένα χρόνο ;) Είναι ένα έυκολο και φτηνό status match ;)
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Σαν εταιρία είναι αξιόπιστη;; Και επισης εχω μπερδευτει τελικά συμπεριλαμβάνεται βαλίτσα 20κιλών στην τιμή εισιτηρίου ή οχι; Γιατί σε διαφορα σάιτ που βλέπω εισιτήρια κατάλΑβα πώς συμπεριλαμβάνεται..
Μου έκανε εντύπωση όμως που δεν μου την βγάζει για one way.. Είναι πολιτική της εταιριάς για χαμηλή τιμή να έχεις εισιτήριο με επιστροφή;
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει;; :/
Γιατί πραγματικά δεν την γνωρίζω την εταιριά και βρίσκω εισιτήρια σε πάρα πολύ καλή τιμή..

Επισης η air berlin και η flyniki είναι οι ίδιες εταιρίες; Γιατί στην αναζήτηση από skyscanner μου βγάζει την ιδια τιμή και ακριβώς τις ιδιες ώρες..
Είναι αξιόπιστες; Και όντως ίσχυει δωρεάν αποσκευή 20κιλών;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
http://www.airberlin.com/en/site/flug_gepaeck_luggage.php
Εγώ μία φορά έκλεισα μαζί τους,μου άλλαξαν 2 φορές τις ώρες,στα μέιλ δεν απαντούσαν και χρειάστηκε να πάρω τηλ αναγκαστικά.Τα χρήματα μου τα επέστρεψαν πάντως δεν έχω παράπονο.Δυστυχώς δεν είχα κάποια πτήση μαζί τους.
Πολλές εταιρείες δίνουν χαμηλότερη τιμή σε r/t και πιο ακριβή σε o/w.
Μήπως λέει Air Berlin operated by Flyniki;Δεν είναι οι ίδιες εταιρείες(Η Niki είναι θυγατρική της AB) αλλά συνεργάζονται.
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Τώρα που έκανα τα βηματα στο site εταιριάς ναι τελικά με niki γίνεται η πτήση και σχετικά με το flydeal υπάρχει τικ ✔ Και για cabin baggage και για checked baggage.. Άαρα να υποθέσω ότι λέει για μια χειραποσκευή και για μια κανονική?!?

Τώρα αυτό που ειπες ότι ακυρώνουν πτήσεις με προβληματίζει.. Εκτός από τα ξενοδοχεια που θα χρειαστεί να κλείσουμε, ο φίλος μου μάλλον θα έρθει αεροπορικώς Αθήνα.. Και αν υπάρχει τέτοια ακύρωση και τα χρήματα να μας δίνουν πίσω θα έχουμε πρόβλημα με την άλλη αεροπορικη..... Πρόβλημααα.....
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
ε καλά δεν ξέρω αν το κάνουν και σύστημα..απλά αυτή ήταν η εμπειρία μου..αλλαγές μπορεί να γίνουν από οποιαδήποτε εταιρεία.Δεν θα κολλούσα εκεί.
 

Gian.Ad

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα σας!

Θα ήθελα να σας ρωτησω! Πεταω από Heatrhrow προς Θεσσαλονίκη με ανταπόκριση στο Μόναχο! Αλλαζω όμως εταιριες! Δλδ από Heathrow φεύγω με airberlin και από Μόναχο για Θεσσαλονίκη με Aegean! Ξέρετε μήπως αν τις αποσκευές μου θα τις παραλαβω Θεσσαλονίκη ή θα πρέπει να τις πάρω από το Μοναχο και να τις ξανά κάνω check in ???
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν το εκλεισες σαν ενα εισιτηριο ζητα στο Heathrow να πανε οι αποσκευες σου Θεσσαλονικη. Αλλα επειδη δεν νομιζω να συμβαινει κατι τετοιο δεδομενου οτι οι δυο εταιριες ουτε συνεργαζονται ουτε ανηκουν στην ιδια συμμαχια μαλλον προκειται για δυο διαφορετικα εισιτηρια και πρεπει να παραλαβεις την αποσκευη σου στο Μοναχο και ξανα check in.
Ενα εισιτηριο εκλεισες ή δυο;
 

Gian.Ad

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ένα εκλεισα Heathrow Θεσσαλονίκη απλά έχει ανταπόκριση στο Μόναχο! Αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με τις αποσκευές επειδή θα αλλάξω εταιρία στην μέση του ταξιδιού!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε τοτε ζητα να σου στειλουν τις αποσκευες Θεσσαλονικη. Δεν πιστευω να το εκλεισες απο καμια e-dreams;

Ασχετο αλλα γιατι ειναι στις ταξιδιωτικες ιστοριες σε εξελιξη αυτη η ερωτηση;
 

Gian.Ad

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Είναι ή πρώτη φορά που χρησιμοποιώ αυτό το site και δεν κατάλαβα που έπρεπε να τη γράψω! Συγνωμη...

Από skyscanner το εκλεισα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom