Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το "Piero della Francesca" πέταξε για τη βάση του σήμερα..

το 6ο νέο 330 is coming home. άλλα 4 αναμένονται ως τον οκτώβριο.

aimg.planespotters.net_photo_237000_original_F_WWKA_Alitalia_A4d4fda00ce97faf81612beb8b72943cc.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν πας μέχρι τ' αλώνι να ελέγξεις τη φοράδα? Νομίζω πως πρέπει να χέστηκε...
ποια απ' ολες την αυστριακη?την ελβετικη?γιατι η ιταλικη ξερω ειναι απασχολημενη με τον italian stallion που θα αναλαβει κ τις υπολοιπες κ οποιον αλλο μπει στο σταβλο..
 

toniloco3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
las vegas
καλησπερα οπως θα ξερετε η αλιταλια ακυρωσε τις πτησεις της απο θεσσαλονικη για ρωμη...
εγω που ειχα κλεισμενα εισητηρια πηρα στο γραφειο τους κ ενω ηταν διατεθειμενοι να μου αλλαξουν την πτηση μου με πτηση απο θεσσαλονικη για αθηνα κ απο κει για ρωμη την ιδια μερα αλλα φτανωντας στον προορισμο μου που τελικα ειναι το αμστερνταμ αργα το βραδυ χανωντας μια μερα απο τις διακοπες μου...
οταν ζητησα μεταβαση απο την θεσσαλονικη για αθηνα την προηγουμενη μερα ωστε να προλαβω την πρωινη πτηση απο αθηνα για ρωμη κ απο ρωμη για αμστερνταμ ηταν θετικος ο υπαλληλος αλλα οταν ειπα για διανυκτερευση σε ξενοδοχειο κοντα στο ελ βενιζελος μου αρχισε τα περιεργα μ λεει στειλε μειλ στο γραφειο παραπονων κ επειδη εχουν πολυ δουλεια λεει αμα δεν σου απαντησουν ξαναστειλε μετα απο κανα τριημερο...
πριν τους στειλω εμειλ θελω να ξερω συμφωνα με τους νομους τι ακριβως δικαιουμαι γτ βρισκω πολυ λογικο να δικαιουμαι διανυκτερευση στην αθηνα αλλα μηπως διακαιουμε κ καποια αποζημιωση για την ταλαιπωρια της μια μερας παραπανω η εστω τα εξοδα αυτης της μερας!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.920
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα οπως θα ξερετε η αλιταλια ακυρωσε τις πτησεις της απο θεσσαλονικη για ρωμη...
εγω που ειχα κλεισμενα εισητηρια πηρα στο γραφειο τους κ ενω ηταν διατεθειμενοι να μου αλλαξουν την πτηση μου με πτηση απο θεσσαλονικη για αθηνα κ απο κει για ρωμη την ιδια μερα αλλα φτανωντας στον προορισμο μου που τελικα ειναι το αμστερνταμ αργα το βραδυ χανωντας μια μερα απο τις διακοπες μου...
οταν ζητησα μεταβαση απο την θεσσαλονικη για αθηνα την προηγουμενη μερα ωστε να προλαβω την πρωινη πτηση απο αθηνα για ρωμη κ απο ρωμη για αμστερνταμ ηταν θετικος ο υπαλληλος αλλα οταν ειπα για διανυκτερευση σε ξενοδοχειο κοντα στο ελ βενιζελος μου αρχισε τα περιεργα μ λεει στειλε μειλ στο γραφειο παραπονων κ επειδη εχουν πολυ δουλεια λεει αμα δεν σου απαντησουν ξαναστειλε μετα απο κανα τριημερο...
πριν τους στειλω εμειλ θελω να ξερω συμφωνα με τους νομους τι ακριβως δικαιουμαι γτ βρισκω πολυ λογικο να δικαιουμαι διανυκτερευση στην αθηνα αλλα μηπως διακαιουμε κ καποια αποζημιωση για την ταλαιπωρια της μια μερας παραπανω η εστω τα εξοδα αυτης της μερας!
Για πότε είναι τα κλεισμένα εισιτήρια? Αν είναι μετά από 14 μέρες από την ημέρα που σε ενημέρωσαν για την ακύρωση, δικαιούσαι μόνο τα χρήματά σου πίσω και τίποτα παραπάνω - ότι άλλο σου προσφέρουν (άλλες πτήσεις κλπ) είναι προσφορά της εταιρίας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εξαφανίζεται σχεδόν ο εσωτερικός ανταγωνισμός με ιταλικό χρώμα.
ανακοινώθηκε σήμερα η απορρόφηση από την ΑΖ 2 εταιρειών, της Blue Panorama, Wind Jet.
http://corporate.alitalia.it/it/press/press/index.aspx
 
Last edited by a moderator:

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
(Ελπίζω εδώ να το δεί κάποιος σχετικός): Μήπως ξέρετε σε περίπτωση αλλαγής ημερομηνίας πτήσης με την air one (Αθήνα- Πίζα)τι επιβάρυνση έχει;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλοκαιρι 2012: Ρόδος-Μύκονος

για αύγουστο 2012, Ρώμη-Ρόδος, Σαββατο Κυριακή:

AZ730 FCO1740 – 2100RHO 32S 67
AZ731 RHO2150 – 2320FCO 32S 67

και Μιλάνο-Μύκονος από 14/7-8/9, 4 φορές τη βδομάδα με Air One:

AP 646 MXP 17:30 JMK 21:15 320 0 12-4--- 02:45
AP 646 MXP 18:55 JMK 22:45 320 0 -----6- 02:50


AP 647 JMK 21:55 MXP 23:50 320 0 12-4--- 02:55
AP 647 JMK 23:25 MXP 01:20 +1 320 0 -----6- 02:55
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.463
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom