Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
θα μας τρελλάνει η εταιρεία..
Linate περιμένουμε, έρχεται η Βενετία..από τον επόμενο χειμώνα φαίνεται να μπαίνει και η Αθήνα στο σχεδιασμό της νέας βάσης της εταιρείας στη Βενετία. και χωρίς αντίπαλο το χειμώνα..ίδωμεν..

http://www.gcmap.com/map?P=c:green ... vce-svo vce-ams&MS=wls&MR=240&MX=720x360&PM=*
:clap::clap::clap: Τέλεια... τέλεια... τέλεια!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
όχι..:haha:
να μας φτιάξει η μέρα...
Amenity kit από άλλο πλανήτη..

aimg.photobucket.com_albums_v719_ctealex_nbaa11_IMG_6881.jpg


και το μενού της ημέρας..επίσης από άλλο πλανήτη..
aimg.photobucket.com_albums_v719_ctealex_nbaa11_img016.jpg
Ποτε βγαινει ειπαμε αυτο το μενου????
Τη Κυριακη γυρισα απο Ιταλια, στη πτηση Αθηνα-Ρωμη μας προσφαιραν ενα καφε, και κατι μπισκοτακια -χαλια-, η επομενη πτηση για Φλωρεντια με 45 λεπτα καθυστερηση, ουτε νερο, και στην επιστροφη Φλωρεντια- Ρωμη - Αθηνα, το ιδιο....:D:D:D
Οχι οι βαλιτσες δεν χαθηκαν, ετρεμε το φυλοκαρδι μου αλλα ειχα οργανωθει με βοηθητικο σακ βουαγιαζ.....:D:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Μα είναι ολοφάνερο ότι πρόκειται για προϊόν φωτομονταζ ! Το εν λόγω μενού είναι της Emirates
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ποτε βγαινει ειπαμε αυτο το μενου????
Τη Κυριακη γυρισα απο Ιταλια, στη πτηση Αθηνα-Ρωμη μας προσφαιραν ενα καφε, και κατι μπισκοτακια -χαλια-, η επομενη πτηση για Φλωρεντια με 45 λεπτα καθυστερηση, ουτε νερο, και στην επιστροφη Φλωρεντια- Ρωμη - Αθηνα, το ιδιο....:D:D:D
Οχι οι βαλιτσες δεν χαθηκαν, ετρεμε το φυλοκαρδι μου αλλα ειχα οργανωθει με βοηθητικο σακ βουαγιαζ.....:D:D
σε πτηση των 150 μιλίων (!) και 32 λεπτών προβλεπόμενο χρόνο πτήσης, τι να σερβίρουν? ούτε στην τουαλέτα δεν προλαβαίνεις να πας..
για το σερβις Αθηνα-Ρωμη τα έχουμε πει. καλύτερα μπισκότο κ 130 παρά πλαστική πάστα και 150-300...
Μα είναι ολοφάνερο ότι πρόκειται για προϊόν φωτομονταζ ! Το εν λόγω μενού είναι της Emirates
ναι είναι προφανές..το ένα κύριο από Σαρδηνία (νησί του αραβικού κόλπου) και το άλλο από Vernaccia (οίνος από νομαδικό χωριό στα περίχωρα του Ντουμπάι)..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο


νέα αεροσκάφη νέοι προορισμοί..
Άμπου Ντάμπι, Δελχί, Ντακάρ, Τιφλίδα, Ριάντ..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
μακάρι να ξαναμπεί η κρακοβία στο δίκτυο της, έχω υποσχεθεί στην δικιά μου weekend στην ρώμη, κι πρέπει να το τηρήσω :/
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μάλλον για το εσωτερικό και κάποιους Ευρωπαϊκούς προορισμούς ...Δεν χωράει πολύ κόσμο το Embraer 190 k 175...
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!


νέα αεροσκάφη νέοι προορισμοί..
Άμπου Ντάμπι, Δελχί, Ντακάρ, Τιφλίδα, Ριάντ..
Ε όχι και νέοι προορισμοί το Δελχί και το Ντακάρ. Η ΑΖ πετούσε εκεί, έκοψε τα δρομολόγια και τώρα τα ξαναβάζει (???)
Αυτό το δύσμοιρο το Λ.Α. ειδικά έχει γίνει διακόπτης. Μια ανοίγει, μια κλείνει...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο


νέα αεροσκάφη νέοι προορισμοί..
Άμπου Ντάμπι, Δελχί, Ντακάρ, Τιφλίδα, Ριάντ..
Το αεροπλάνο της φωτογραφίας σε ποιο από τους παραπάνω προορισμούς πηγαίνει?
σε κανενα.αλλιως θα ελεγα σε νεους προορισμους
Ε όχι και νέοι προορισμοί το Δελχί και το Ντακάρ. Η ΑΖ πετούσε εκεί, έκοψε τα δρομολόγια και τώρα τα ξαναβάζει (???)
Αυτό το δύσμοιρο το Λ.Α. ειδικά έχει γίνει διακόπτης. Μια ανοίγει, μια κλείνει...
Νεοι εννοειται σε σχεση με το παρον προγραμμα,οχι με την ιστορια της εταιρειας. για το δε Λ.Α. υπερβολικο το σχολιο.προσωρινη διακοπη μαζι με το ORD λογω reconfiguration των 777.τπτ το ασηνηθιστο κ μαλιστα σε δρομολογιο παει πολυ καλα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τέλος το MXP

και η πρωτη αρνητική είδηση για το 2011..απόρροια της οικονομικής κρίσης ή της κρίσης διαχείρισης της εταιρείας? το μέλλον θα δείξει..

τελευταίο δρομολόγιο για την Air One στη γραμμή Αθήνα-Μιλάνο στις 9/1/12.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Έχω δει σε διάφορα topics να πετάτε διάφορα περί κάποιας δυσλειτουργίας της Alitalia με τις αποσκευές. Αν έχω καταλάβει καλά συμβαίνει συχνά να χάνονται/φτάνουν αφού έχεις ήδη γυρίσει Ελλάδα; Εγώ πετάω αρχές του άλλου μήνα για 1η φορά με την συγκεκριμένη εταιρεία και έχω λιγότερο από ώρα αναμονή στον ενδιάμεσο σταθμό. Μήπως να πάρω χειραποσκευή; Τις ζυγίζουν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom