Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Η alitalia ανεβασε τα δρομολογια Θεσσαλονικη-Ρωμη. Πιο χαλια δεν θα μπορουσε να ειναι (αναφερομαι για τις τρανζιτ πτησεις μεσω Fiumicino) λογω καταργησης της βραδυνης πτησης που εφτανε Θεσσαλονικη λιγο μετα τα μεσανυχτα. Το αεροπλανο παρεμενε στο αεροδρομιο Μακεδονια ολη νυχτα κι εφευγε το πρωι στις 07.00 περιπου. Αυτο το δρομολογιο ηταν ιδανικο για πτησεις με ανταποκριση. Οποτε εχουμε SKG-FCO 15.30-16.20 & FCO-SKG 12.05-14.50. Η πτηση βολευει κατα τη γνωμη μου μονο για Ρωμη (με ανταγωνιστη την Ryanair... ) και πουθενα αλλου. Κριμα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.027
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Η alitalia ανεβασε τα δρομολογια Θεσσαλονικη-Ρωμη. Πιο χαλια δεν θα μπορουσε να ειναι (αναφερομαι για τις τρανζιτ πτησεις μεσω Fiumicino) λογω καταργησης της βραδυνης πτησης που εφτανε Θεσσαλονικη λιγο μετα τα μεσανυχτα. Το αεροπλανο παρεμενε στο αεροδρομιο Μακεδονια ολη νυχτα κι εφευγε το πρωι στις 07.00 περιπου. Αυτο το δρομολογιο ηταν ιδανικο για πτησεις με ανταποκριση. Οποτε εχουμε SKG-FCO 15.30-16.20 & FCO-SKG 12.05-14.50. Η πτηση βολευει κατα τη γνωμη μου μονο για Ρωμη (με ανταγωνιστη την Ryanair... ) και πουθενα αλλου. Κριμα...
Συκοφαντιες... Κι αν θες να ξερεις η Alitalia ηταν στην κορυφη της ΑΕΑ και θα μπορουσε να διαφημιζει την ακριβεια των πτησεων της αλλα δεν το εκανε... Τι μας δειχνει αυτο λοιπον; Ε, τι μας δειχνει;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν καταλαβα τιποτε. Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος?
τωρα σωθηκες...
αυτη τη στιγμη η εταιρεια ειναι σε αναζητηση στρατηγικου επενδυτη εχοντας αποφυγει για αρκετους μηνες μπροστα τα χειροτερα. εχει γινει μια μικρη περικοπη δρομολογιων (παγια απαιτηση της Air France εξαλλου) χωρις να αποκλειεται μια αναδιαρθρωση αργοτερα. προς το παρον η πρωινη κριθηκε ασυμφορη.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Τα δρομολόγια απο Θεσσαλονίκη πότε αρχίζουν ξανά;
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Τα δρομολογια ξεκινουν 30/3/14 μεχρι 24/10/14 συμφωνα με τις μηχανες αναζητησης πτησεων πχ travelplanet24. Το πρωι εμφανιζονταν και στην ιστοσελιδα της αλιταλια ενω παραδοξως τωρα δεν υπαρχουν...
ΥΓ. Σβηστηκαν καποια σημερινα post στο θεμα της αλιταλια. Γιατι?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. στην ιστοσελιδα της αλιταλια ενω παραδοξως τωρα δεν υπαρχουν...
2.ΥΓ. Σβηστηκαν καποια σημερινα post στο θεμα της αλιταλια.
1. εγω τα βλεπω κανονικά.
2. τα ποστ σχετικά με το θεμα τα βλεπω κανονικά.
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
1.Εχεις δικιο. Τωρα τα βλεπω κι εγω.
2.Σβηστηκε συγκεκριμενα ενα σχολιο του τριπακια προς εμενα κι ενα δικο μου προς εκεινον
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
με λίγα λόγια, ανοίγει ο δρόμος για τη Σικελία.....το Πάσχα..... πρώτα ο Θεός.:airplane:
 

ntantin21

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παιδιά καλησπέρα, στις 9 δεκεμβρη ταξιδεύω για βαρκελώνη με την alitalia και μου ειπαν καποιοι γνωστοί μου ότι με την εταιρια αυτη χάνονται πολλές αποσκευές; έχετε εις γνώσην κάτι?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
παιδιά καλησπέρα, στις 9 δεκεμβρη ταξιδεύω για βαρκελώνη με την alitalia και μου ειπαν καποιοι γνωστοί μου ότι με την εταιρια αυτη χάνονται πολλές αποσκευές; έχετε εις γνώσην κάτι?
Πριν δύο βδομάδες το ίδιο ταξίδι, δηλαδή τέσσερις πτήσεις και κανένα πρόβλημα με τις αποσκευές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom