American Airlines American Airlines - Ερωτήσεις & Πληροφορίες

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
θα μου πεις ρωταω κατοπιν εορτης αφου ηδη εκλεισα το εισητηριο, αλλα εν πασει περιπτωσει να ξερω τι να περιμενω. θα ταξιδεψω πρωτα ο Θεος με την μικρη 10 Ιουνιου απο Μαιαμι για Τοροντο. Οι μονες αεροπορικες με απευθειας πτησεις που βρηκα ήταν η ΑΑ και η Air Canada. Και επελεξα ΑΑ, γιατι χωρις να ξερω και εγω η χαζη πολλα πραγματα δεν μου αρεσε το αεροπλανο της Air Canada. Πες μου τωρα, τις εντυπωσεις σου...
Είχες να επιλέξεις ανάμεσα σε Air Canada και Αμερικάνικη εταιρία και επέλεξες την τελευταία? :shock::shock::shock::shock:
Τι να σου κάνω, τώρα είναι αργά.... Ας πρόσεχες.... Από δω και πέρα χρυσός κανόνας: Αν υπάρχει επιλογή η εταιρία να μην είναι αμερικάνικη, την αξιοποιούμε... (Αν και από αμερικάνικες, η AA είναι μάλλον η δεύτερη καλύτερη...)
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Azerbaijan/Bhutan
το θεμα ηταν οτι το αεροπλανο ηδη ειχε αρχιση την επιβιβαση
και ειχε αρκετες κενες θεσεις.
σχεδον ολη η μπιζνες κλας ηταν αδεια και η οικονομικη θεση
ειχε τουλαχιστον 20 -25 αδειες.
Ηταν πτηση για καραιβικη.Υποθετω οτι ειχε αρκετο βαρος απο
εμπορευματα.
Επειδη ημουν απο τους τελευταιους που μπηκε στο αεροπλανο
δεν ειδα κανενα προθυμο να αλλαξει την πτηση του.
Τελικα φυγαμε με 1 ωρα και κατι απο την κανονικη ωρα
αναχωρησης χωρις να μας εξηγησουν τον λογο.
Μου έχει συμβεί να βγάλουν βαλίτσες λόγω βάρους, να μετακινήσουν άτομα λόγω βάρους, και να ζητήσουν άτομα να βγουν απο το αεροσκάφος λόγω βάρους. Με 25 άδεια η οικονομική και όλη η business δεν το έχω ξανακούσει.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Όπως με όλες τις αεροπορικές της Β. Αμερικής, δεν μπορείς να κάνεις συγκρίσεις με τις καλές Ευρωπαϊκές ή Ασιατικές (μοναδική εξαίρεση η Continental ίσως).

Η ΑΑ είναι μια από τις εταιρίες που έχω πετάξει άπειρες φορές. Κάποτε ήταν ίσως η καλύτερη με διαφορά λόγω του ότι ήταν η πρώτη που άρχισε να έχει περισσότερο χώρο και πολύ καλό προσωπικό (ειδικότερα όταν αγόρασε την TWA). Πλέον το legroom της είναι ίσως απο τα μικρότερα στην Αμερική.

Εμένα μου αρέσει το προσωπικό της ΑΑ (γενικότερα όπως και με όλες τις αεροπορικές δεν ξέρεις σε τι άτομο μπορείς να πέσεις).

Μεταξύ Air Canada και American...sorry άλλα θα διάλεγα Air Canada (αν δεν ήμουν μέλος του oneworld)...Μιλάμε βέβαια για μικρές διαφορές.

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Εμενα με ενδιαφέρει περισσοτερο η εξυπηρετηση μια που θα ταξιδευω με μικρο παιδι και ενδεχομενως κατι να χρειαστω. Οσο για το legroom ενταξει 1,60 ειμαι :bleh: θα το παλεψω. Το αεροπλανο της Air Canada μου φανηκε πολυ μικρο... ποιο θεωρεις καλυτερο??
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Είχες να επιλέξεις ανάμεσα σε Air Canada και Αμερικάνικη εταιρία και επέλεξες την τελευταία? :shock::shock::shock::shock:
Τι να σου κάνω, τώρα είναι αργά.... Ας πρόσεχες.... Από δω και πέρα χρυσός κανόνας: Αν υπάρχει επιλογή η εταιρία να μην είναι αμερικάνικη, την αξιοποιούμε... (Αν και από αμερικάνικες, η AA είναι μάλλον η δεύτερη καλύτερη...)
Απλα επρεπε να ρωτησω νωριτερα γιατι δεν ήξερα. Τι να κανουμε το παθημα γινεται και μαθημα. Δηλαδη τοσο χαλια οι Αμερικάνικες ? Κάτσε να δω αν μπορω να ακυρωσω το εισητηριο...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Παιδια δε θα το πιστεψετε!! Με πηραν πριν απο λιγο απο την airtickets και μου ειπαν ότι το εισητηριο δεν εκδοθηκε γιατι δεν περαστηκαν οι αριθμοι διαβατηριων. Ετσι ακυρωσα την κρατηση και εκλεισα με Air Canada. Σας ευχαριστω ολους παρα πολύ για τη βοήθεια σας! :)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σε αυτό το φόρουμ είδες τι μπορεί να γίνει??????
Απίστευτο!!!
μέχρι και πως να φυτέψετε αρωματικά φυτά έχομε!!!!
Εχομε...!!!!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Εγω παντως μαυτην θα πεταξω το καλοκαιρι,λογω καλυτερης τιμης...Για την ωρα παντως μεχουν μουρλανει στις αλλαγες...:mad:
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Εγω παντως μαυτην θα πεταξω το καλοκαιρι,λογω καλυτερης τιμης...Για την ωρα παντως μεχουν μουρλανει στις αλλαγες...:mad:

για το δικο μου εισητηριο η τιμη ήταν ακριβως η ιδια. η δική μου κριση δεν ηταν σωστη:D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
American Airlines parent AMR, one of the few major U.S. airlines to avoid bankruptcy, finally succumbed Tuesday and filed for chapter 11.

American Airlines and AMR file for Chapter 11 bankruptcy - Nov. 29, 2011

H υπαγωγη στο αρθρο 11 δεν ειναι χρεωκοπια ακριβως,ειναι προστασια απο τους
πιστωτες κατα την προσπαθεια ανασυγκροτησης της εταιριας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom