Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι εννοείται ότι τους ενημέρωσα πριν..15 μέρες περίπου.Να πάρω τηλ. στην εταιρεία στην Ελβετία ή εδώ;Σε πόσο καιρό μέσα σου τα είχαν επιστρέψει;
Όχι καλέ, εδώ Ελλάδα πάρε! 210 6175320
Δε θυμάμαι ακριβώς το χρονικό διάστημα αλλά δεν πρέπει να ήταν πάνω από 1-1,5 μήνα.
 

Dedo

Banned
Μηνύματα
3
Likes
0
τα χρήματα που δικαιουσαι θα τα παρεις απλά ίσως χρειαστει λιγο χρόνο παραπανω. εχω ακυρωσει αρκετες φορες εισητηριο με τη swiss και παντα μα παντα ηταν συνεπεις σε αυτα που ειχαν πει και σε αυτα που γραφουν. δε θα ανησυχουσα στη θεση σου
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Πήρα τελικά και είπαν ότι θα το μεταβιβάσουν οι ίδιοι και ότι σε 10-15 μέρες θα μπουν τα λεφτά στην κάρτα.Εν τω μεταξύ τους εξήγησα ότι η κάρτα αυτή έχει αντικατασταθεί και απάντησαν ότι θα τα βάλουν στην παλιά και ότι η τράπεζα τα μεταφέρει αυτόματα στη νέα.Άντε να δούμε!!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Γεια σας παιδια,

εχω μια ερωτησουλα.Θελω να παω Γενευη που εχω μια δουλεια.Ψαχνοντας δεξια και αριστερα η μονη επιλογη ειναι η Swiss για απευθειας.Ομως παρατηρησα οτι αν κλεισω Αθηνα-Γενευη μου βγαινει καμια 60αρια ευρω πιο ακριβα απο το αν κλεισω Αθηνα-πχ Στοκχολμη Δουβλινο παρολο που ειναι οι ιδιες πτησεις ακριβως και στο πηγαινε και στο ελα!

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Μπορω να κλεισω Αθηνα ξερω γω Στοκχολμη και να κατευω Γενευη?Και στην επιστροφη δεδομενου οτι θα εχω μονο χειραποσκευη και θα κανω το check in online μπορω να παρω το αεροπλανακι απο Γενευη κυριος η δε θα με αφησουνε αφου δεν ανεβηκα Στοκχολμη??
Danke.
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Δεν πρέπει να πρόσεξες την επιλογή της Easyjet απευθείας Αθήνα-Γενεύη. ;)
...εκτός και εάν αποκλείεις low cost εταιρίες...
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Δεν πρέπει να πρόσεξες την επιλογή της Easyjet απευθείας Αθήνα-Γενεύη. ;)
...εκτός και εάν αποκλείεις low cost εταιρίες...

Oχι την ξερω την επιλογη απλα η easyjet ξεκιναει δρομολογια απο 19 Απριλιου και πρεπει να παω πριν απο αυτη την ημερομηνια.
Η ερωτηση ειναι γενικη βασικα αν γινεται αυτο,γιατι το εχω παρατηρησει να συμβαινει πολλες φορες!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.934
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας παιδια,

εχω μια ερωτησουλα.Θελω να παω Γενευη που εχω μια δουλεια.Ψαχνοντας δεξια και αριστερα η μονη επιλογη ειναι η Swiss για απευθειας.Ομως παρατηρησα οτι αν κλεισω Αθηνα-Γενευη μου βγαινει καμια 60αρια ευρω πιο ακριβα απο το αν κλεισω Αθηνα-πχ Στοκχολμη Δουβλινο παρολο που ειναι οι ιδιες πτησεις ακριβως και στο πηγαινε και στο ελα!

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Μπορω να κλεισω Αθηνα ξερω γω Στοκχολμη και να κατευω Γενευη?Και στην επιστροφη δεδομενου οτι θα εχω μονο χειραποσκευη και θα κανω το check in online μπορω να παρω το αεροπλανακι απο Γενευη κυριος η δε θα με αφησουνε αφου δεν ανεβηκα Στοκχολμη??
Danke.
Αν δεν παρουσιαστείς να πετάξεις ένα σκέλος, το υπόλοιπο εισιτήριο ακυρώνεται. Ακόμα και flex να είναι, πρέπει να πετάξεις όλα τα segments με τη σειρά που είναι στο εισιτήριο. Από την άλλη, μπορείς να κάνεις άλλα περίεργα γλυτώνοντας και χρήματα, π.χ. ATH-GNV-MAD-GNV-ATH, με 2 overnight στη Γενεύη και αυθημερόν εκδρομή στη Μαδρίτη...
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Οκ ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις θα κοιταξω καμια εναλλακτικη μεσω ζυριχης αμα ειναι ετσι..Το θεμα ηταν το απευθειας..!
Thanks και παλι!
 

michgt

Member
Μηνύματα
81
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Από το site της εταιρείας :

Νέο δρομολόγιο Θεσσαλονίκη - Αθήνα !
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Astra Airlines, ακούγοντας πάντοτε τις ανάγκες των πελατών της, επεκτείνει το πτητικό της έργο και σε λίγο καιρό θα πραγματοποιεί πτήσεις Θεσσαλονίκη - Αθήνα !


:clap::clap::clap:

 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Τοσες εταιριες το κανουν αυτο.. Ετσι οπως παει απο τον πολυ ανταγωνισμο θα κλεισουν ολες οι εταιριες...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σαχλες γραφουν... η πτηση γινεται γιατι πηραν το ATH-JSH και οχι γιατι οι πελατες τους εχουν αναγκες... θα κατεβαινει που θα κατεβαινει το αεροπλοιο στο Νοτο μην κατεβαινει τσαμπα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom