Swiss International Air Lines Swiss Air - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σαχλες γραφουν... η πτηση γινεται γιατι πηραν το ATH-JSH και οχι γιατι οι πελατες τους εχουν αναγκες... θα κατεβαινει που θα κατεβαινει το αεροπλοιο στο Νοτο μην κατεβαινει τσαμπα...
Θα μπορούσε να κατεβαίνει SKG-JSH (και μετά να πετάει JSH-ATH-JSH, αποφεύγοντας έτσι να πληρώσει 2 φορές λιμανιάτικα στο Βενιζέλο). Μάλλον όμως υπολόγισαν πως το SKG-JSH θα σταύρωνε ίσως και λιγότερους επιβάτες απ' ότι η πτήση από το Άκτιο...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Μέγιστε το skg-jsh ξεπερνάει σε σουρεαλισμό ακόμα και το Άκτιο...
Ξεχνάς το JSH-AXD? ;)

Πάντως, το SKG-JSH μην το θάβεις έτσι, ελαφρά τη καρδία. Το καλοκαίρι εξυπηρετεί καλά τους Βορειοελλαδίτες που θέλουν να πάνε ανατ. Κρήτη (Λασήθι) και - μεταξύ μας - προτιμώ το απ'ευθείας SKG-JSH παρά τα π.χ. SKG-ATH-CHQ ή HER (γιατί οι ώρες που έχουν αυτά τα απ'ευθείας είναι άσ'τα να πάνε) και νά'χω και KTEΛ μετά...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Άμα δεις τις τιμές σε όλα αυτά τα σουρεαλιστικά δρομολόγια θα προτιμήσεις να πας στη Σητεία κολυμπώντας...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Άμα δεις τις τιμές σε όλα αυτά τα σουρεαλιστικά δρομολόγια θα προτιμήσεις να πας στη Σητεία κολυμπώντας...
Εγώ πάντως θα ξεκινήσω άμεσα προπόνηση και το αδερφάκι μου που ξενιτεύτηκε στη λεβεντογέννα Κρήτη το ίδιο...:D
200 ευρώ σχεδόν πήγαινε έλα Αθήνα-Σητεία...:(
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Άμα δεις τις τιμές σε όλα αυτά τα σουρεαλιστικά δρομολόγια θα προτιμήσεις να πας στη Σητεία κολυμπώντας...
Φίλε μου τις είχα δει τότε που πήγα στο Λασήθι (Αύγουστος) και όλοι οι συνδυασμοί ήταν γύρω στα 300 ευρώπουλα (φωτιά! ). Τελικά (και επειδή μου είχε προκύψει δουλειά στα Χανιά) είχα κάνει το SKG-ATH-CHQ , HER-SKG και μου βγήκε στα 320 ευρά (αν θυμάμαι καλά) κάπου 4-5 χρόνια πριν!

Τώρα δεν ξέρω σε τι επίπεδα θα παίζουν, αν είναι στα ίδια, θα πιάσω γλύψιμο τον Κακλαμανάκη! :haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Είμαι ο μόνος δηλαδή που πέταξα Σητεία - Αθήνα, την εβδομάδα του 15Αύγουστου φέτος (μια Δευτέρα πρωί...), με 73 euro one-way? (Φανταστείτε τους 150 επιβάτες ενός τίγκα Α320 της Aegean στριμωγμένους στο μικροσκοπικό terminal της Σητείας....)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Είμαι ο μόνος δηλαδή που πέταξα Σητεία - Αθήνα, την εβδομάδα του 15Αύγουστου φέτος (μια Δευτέρα πρωί...), με 73 euro one-way? (Φανταστείτε τους 150 επιβάτες ενός τίγκα Α320 της Aegean στριμωγμένους στο μικροσκοπικό terminal της Σητείας....)
Όχι αγαπητέ δεν είστε ο μόνος...Εγώ του Αγίου Πνεύματος Σητεία-Αθήνα 21 ευρώ one-way...αλλά φοβάμαι οτι οι τιμές αυτές πλέον αποτελούν μακρινή ανάμνηση...Γιατί αν είναι να δώσω 200 ευρώ αεροπορικά λυπάμαι αλλά δε θα επιλέξω τη Σητεία όσο και να αγαπάω το μικρό μου αδερφάκι...:D
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Καλημέρα.Γνωρίζει κανείς γιατί ακυρώθηκε η σημερινή πτήση της Swiss από Θεσ/νίκη προς Ζυρίχη? Πρόκειται να πετάξουμε σε μερικές μέρες κι ανησυχώ.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Οι πτήσεις ξεκινάνε τον επόμενο.μήνα και η αλήθεια είναι πως από μία γρήγορη μάτια που έριξε ένας φίλος βρήκε εισιτήριο με 50? πήγαινε-έλα μαζί με τους φόρους αεροδρομίου!Νομίζω ότι είναι εξαιρετική τιμή... :)
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά επειδή σκέφτομαι κι εγώ το Αθήνα-Θεσ/νίκη το καλοκαίρι με 48 ευρώ ήθελα να μάθω αν έχει πετάξει κάποιος μ'αυτή την εταιρεία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.771
Βρήκα στο Θεσσαλονίκη -Αθήνα το εισιτήριο του ενήλικα με 15 ευρώ και το παιδικό με 35 ανεξάρτητα με την κατηγορία εισιτηρίου. Αν κλείσω εισιτήριο ενήλικα αντί για παιδικό, θα έχω πρόβλημα; Μου στοιχίζει έτσι συνολικά 30 ευρώ και για τα δύο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom