Bίαιη επίθεση αστυνομικών εναντίον ΑΜΕΑ διαδηλωτή (Εδώ δεν γίνονται αυτά)

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αθλιοτητα των αστυνομικων μα ακομη μεγαλυτερη αθλιοτητα του δημοσιοκαφρου.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Οι μπάτσοι παντού μπάτσοι παραμένουν.
Το "εδώ δεν γίνονται αυτά" είναι προφανώς ειρωνικό ελπίζω.Έχω δει να ψεκάζουν με φισούνα άνθρωπο σε καροτσάκι δίπλα μου.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
...παντου οι ιδιοι και τα ιδια...μπραβο στο νεαρο που δεν μασησε τα λογια του για τα ΜΜΕ...
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Αυτό που κάνουν οι αστυνομικοί είναι εξοργιστικό, αυτό που κάνουν οι δημοσιογράφοι είναι τουλάχιστον επικίνδυνο…
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Όσο για τον δημοσιογράφο και τον ρόλο που παίζει η γραμμή των ΜΜΕ αυτό τον καιρό,όποιος δεν αηδιάζει με αυτό που βλέπει πρέπει να έχει χάσει τουλάχιστον την αίσθηση της συνείδησης.

Έχω μια αμυδρά εντύπωση -από αντιδράσεις ανθρώπων γύρω μου που δεν ανήκουν στο ιδεολογικό μου περιβάλλον- ότι η εμφανέστατα προβοκατόρικη λειτουργία τους στις μέρες που διανύουμε πιο πολύ εξοργίζει παρά κοιμίζει τον κόσμο,που αρχίζει σιγά-σιγά να βλέπει τον πραγματικό ρόλο των media.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Έχω μια αμυδρά εντύπωση -από αντιδράσεις ανθρώπων γύρω μου που δεν ανήκουν στο ιδεολογικό μου περιβάλλον- ότι η εμφανέστατα προβοκατόρικη λειτουργία τους στις μέρες που διανύουμε πιο πολύ εξοργίζει παρά κοιμίζει τον κόσμο,που αρχίζει σιγά-σιγά να βλέπει τον πραγματικό ρόλο των media.
Αυτή την εντύπωση έχω κι εγώ.
Απ την άλλη όμως, το ποσοστό των ανθρώπων που ενημερώνεται αποκλειστικά από τις ειδήσεος της τβ, παραμένει απελπιστικά υψηλό.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εγώ πάλι έμεινα με την εντύπωση ότι ο δημοσιογράφος δίνει "έτοιμα γκολ" στον καλεσμένο του....
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμενα παλι μου δινει την εντυπωση οτι τιμαει την παραδοση του Fox.
Σαν ιος που εξαπλωνεται ενα πραγμα....
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Πολύ καλός ο νεαρός, μπράβο του γιατί αντέκρουσε τα εντελώς άστοχα σχόλια του "δημοσιογράφου''..
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Έχω μια αμυδρά εντύπωση -από αντιδράσεις ανθρώπων γύρω μου που δεν ανήκουν στο ιδεολογικό μου περιβάλλον- ότι η εμφανέστατα προβοκατόρικη λειτουργία τους στις μέρες που διανύουμε πιο πολύ εξοργίζει παρά κοιμίζει τον κόσμο,που αρχίζει σιγά-σιγά να βλέπει τον πραγματικό ρόλο των media.
Μπά maltalias... δεν είναι ακριβώς έτσι... βράστα υπάρχουν άνθρωποι, γνωρίζω ανθρώπους που βρίσκονται ολοκληρωτικά εντός τούτης της φυσαλίδας... Υπάρχει μόνο αυτό που λέει η τηλεόραση και δυστυχώς δεν μιλάω για ηλικιωμένους.. βράστα σου λέω...

Πολύ καλός ο νεαρός, μπράβο του γιατί αντέκρουσε τα εντελώς άστοχα σχόλια του "δημοσιογράφου''..
Εντάξει, όχι ακριβώς ο δημοσιογράφος... είχα την αίσθηση πως αν δεν μιλούσε ο νεαρός κάποιες συγκεκριμένες στιγμές, θα ακούγαμε τα ουρλιαχτά του control στο αυτί του δημοσιογράφου μέχρι και εμείς:xmas_smile:
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Εντάξει, όχι ακριβώς ο δημοσιογράφος... είχα την αίσθηση πως αν δεν μιλούσε ο νεαρός κάποιες συγκεκριμένες στιγμές, θα ακούγαμε τα ουρλιαχτά του control στο αυτί του δημοσιογράφου μέχρι και εμείς:xmas_smile:

αυτό το μόνο σίγουρο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom